Урок "Цифри. Десятковий запис чисел"

Про матеріал
закріпити, розширити і поглибити знання учнів про десятковий запис чисел; вдосконалювати уміння та відпрацьовувати навички розв'язання задач на застосування знань учнів про десятковий запис числа та його властивості; перевірити засвоєння матеріалу під час самостійної роботи.
Перегляд файлу

УРОК 10

Тема. Цифри. Десятковий запис чисел

 Мета: закріпити, розширити і поглибити знання учнів про десятковий запис чисел; вдосконалювати уміння та відпрацьовувати навички розв'язання задач на застосування знань учнів про десятковий запис числа та його властивості; перевірити засвоєння матеріалу під час самостійної роботи.

Тип уроку: закріплення і вдосконалення знань, умінь та навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання та актуалізація опорних знань

Усні вправи

1.   Прочитайте числа: 380; 907; 60 239; 999 999.

2.   Назвіть число, що:

   а) йде слідом за 99;

  б) передує числу 300;

  в) на 1 більше за 19 999;

  г) на 1 менше від 700.

3.   Яке число записане у вигляді суми розрядних доданків?

а) 70 000 + 5 000 + 200 + 30 + 1;

б) 5 000 000 + 500 000 + 5 000 + 5.

4.   Поставити замість зірочок такі знаки дій, щоб виконувався порядок дій, який вказано римськими цифрами (можна користуватися дужками):

а) ;

б) ;

в) .

5.   До якого трицифрового числа треба додати 1, щоб отримати чотирицифрове число?

 III. Розв'язування вправ (удосконалення знань, умінь)

Усно

1.  Назви цифри, за допомогою яких записане число 45 002. Що означає 5 цифра в записі цього числа?

2.    Прочитай числа:

307 580;                            5 312 708 245;                   128 036 002 048;

900 005;                            3000 372 606;                  3 000 000 025.

3.  У якому класі та розряді записана цифра 7 у числі 17 531 000?

4.  Що означає цифра 7 у записі чисел: 71; 7072?

5.  Якою цифрою записані сотні тисяч у числі 5 211 302?

6.  Скільки одиниць, десятків і тисяч має число 381 207?

7.  Яке натуральне число передує числу: 100; 1431; 50 000?

8.  Яке натуральне число є наступним за числом: 200; 2599?

Письмово. Рівень А

9.   Запиши словами число:

а) 71 342;                          б) 1 005 570;                     в) 10 507 003 125;
10. Запиши цифрами число:       

а) 84 тисячі;    

 б) 700 мільйонів 500 тисяч 40;

в) 300 мільйонів 20 тисяч 3;

г) 40 мільйонів 5 тисяч 400.

11.    Запиши цифрами число  

 а) 107 мільйонів;            б) 7 502 тисячі;              в) 17 093 тисячі;

г) п'ять мільйонів сімнадцять тисяч сім;

д) дванадцять мільйонів п'ятнадцять тисяч;

є) десять мільярдів сім тисяч вісім;

ж) сто п'ять мільярдів двісті мільйонів сімсот дві тисячі сім.

12.        Запиши найбільше чотирицифрове число і найменше двоцифрове число. Знайди суму цих чисел.

13. Запиши найменше чотирицифрове число і найбільше трицифрове число.
Знайди різницю цих чисел.

14. Запиши у вигляді суми розрядних доданків число:

       а) 506;                            б)12 380;                       в) 6 305 009.
                г) 348;                           д)5306;                         є) 340 089.

 

15.       На одному боці вулиці, де будинки мають непарні номери, є 17 будинків. Який номер має п'ятий від початку вулиці будинок; третій від кінця вулиці?

16. У шерензі хлопчиків Володя стоїть шостим, якщо рахувати як з одного, так і з іншого краю шеренги. Скільки хлопчиків у шерензі?

Рівень Б

17.        Запиши всі двоцифрові числа, у кожному з яких:
а) число десятків на 2 більше від числа одиниць;
б) число десятків удвічі менше від числа одиниць;
в) число десятків удвічі більше від числа одиниць. Розв'язання, в) 21; 42; 63; 84.

18. Запиши всі двоцифрові числа, у кожному з яких:
а) число одиниць на 3 більше від числа десятків;
б) число десятків утричі більше від числа одиниць.

19.        На скільки одиниця класу тисяч розряду десятків більша від одиниці класу одиниць розряду сотень?

20. У скільки разів три одиниці класу мільйонів більші від одиниці класу тисяч розряду сотень?

21.        Моя зупинка тролейбуса третя, якщо рахувати від одного кінця маршруту, і десята — від іншого кінця маршруту. Скільки всього зупинок на цьому маршруті?

22. За яким правилом записаний ряд чисел? Продовж його до 7 чисел:

а)  1765; 1767; 1769; 1771,... ;    б)   5 293; 5 273; 5 253,....

в) 11, 12, 15, 20, 27, ...;                  г) 2, 4, 8, 14, 22.....


Додатково

1.   Замість квадратиків запишіть такі числа, щоб усі рівняння мали один і той же корінь 2:

а) 3х + 5 = □; б) 7х – 4 = □; в) □ – 11х = 12.

III. Підсумок уроку

Самостійна робота

Варіант 1

 

1.   Прочитайте число 3 004 000 000:

а) три мільйони чотириста тисяч;

б) три мільйони чотири тисячі;

в) три мільярди чотири мільйони;

г) три мільярди чотириста тисяч.

2.   Яке з поданих чисел є сумою найбільшого чотирицифрового числа та найменшого п'ятицифрового числа?

а) 100 999;         б) 19 999;       в) 21 110;              г) 9 999.

3.   Якою цифрою записані десятки тисяч у числі 5 341 302

 а) 3;              б) 1;              в) 5;            г) 4.

4. Скільки чисел натурального ряду містяться між числами 809 і 824?

 а) 14;            б) 15;              в) 16;            г) 17.

5. Запиши у вигляді суми розрядних доданків число: 6253

6. Знайди закономірність і продовж ряд чисел, записавши три наступні числа:

3892; 3894; 3896; 3898.

 

Варіант 2

 

1.   Прочитайте число 40 040 000 000:

а) сорок мільярдів чотириста тисяч; 

б) чотири мільярди сорок мільйонів;

в) чотириста мільйонів чотириста тисяч;

г) сорок мільярдів сорок мільйонів.

2.   Яке з поданих чисел є різницею між найбільшим шестицифровим та найменшим п'ятицифровим числом?

а) 999 899;          б) 899 999;                в) 989 999;                г) 988 888.

3.   Якою цифрою записані одиниці тисяч у числі 2.348 206

 а) 3;                    б) 4;                         в) 8;                           г) 2.

4. Скільки чисел натурального ряду містяться між числами 978 і 999?

 а) 20;                     б) 21;               в) 22;                  г) 23.

5. Запиши у вигляді суми розрядних доданків число: 8347.

6. Знайди закономірність і продовж ряд чисел, записавши три наступні числа:

5000; 4998; 4996; 4994.

 (Слід зазначити, що на цьому ж уроці треба перевірити виконання самостійної роботи і проаналізувати найбільш типові помилки.)

 IV. Домашнє завдання

п. 1, 2, №№ 12 (6-8);82; 85.

doc
Додано
4 січня 2021
Переглядів
2386
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку