Відкритий урок з англійської мови
на тему:
«Свята. День народження»
Тема: Свята. День народження.
Мета: освітня: узагальнити знання учнів з теми «Свята. День
народження», повторити букви алфавіту та числа від
1до 10, активізувати вживання лексики з даної теми,
автоматизувати вживання вивчених конструкцій (How
old is she? She is ten. How old is he? He is six. I have got a
present for you. This is a … . It is … .;)
розвивальна: розвивати увагу, мислення, швидкість мовленнєвої
реакції, мовленнєві навички, фонематичний слух,
навички читання та письма;
виховна: виховувати почуття товариськості,
культуру спілкування.
Обладнання: малюнки, ноутбук, м’яч, магнітофон, аудіо та відео диски
Тип уроку: Урок узагальнення й систематизації знань
Хід уроку
Співаємо “Hallo song”
Hello, hello, hello Hello – Hi!
Hello, friends, hello! Hooray! Hello – Hi!
Hello – Hi! Hooray! Hello – Hi!
Мовленнєва розминка
Гра “Catch and answer”
(Вчитель кидає м’яч та задає учням питання, а вони відповідають та кидають його назад.
T: What is your name?
Ps: My name is … .
T: How old are you?
Ps: I am … .
T: How are you?
Ps: I am fine, thank you!)
Фонетична розминка
T: А зараз давайте з вами здійснимо подорож до чарівного лісу.
Close your eyes! Подув вітерець. Sh – sh – sh – sh
Легкий, приємний вітер відніс нас до казкового лісу.
Open your eyes!
Ми потрапили до казкового лісу й побачили як в ньому гарно, як багато тварин і ми вимовили [α:] car, park, are;
повз нас пролетіла бджілка [∂] the, birthday, mother;
подивіться, біжить їжачок, він несе грибочок, йому важко, він каже [θ] three, think, thick;
ось пролетів метелик, він своїми крильцями видавав звук [w] what, white, how;
давайте прислухаємося, десь неподалік стукає дятел [t] table, ten, teddy.
Нажаль нам треба повертатися до класу.
Close your eyes!
Подув вітерець. Sh – sh – sh – sh. Легкий, приємний вітер відніс нас до класу.
2.2. Повідомлення теми і мети уроку.
Т: Тема сьогоднішнього нашого уроку «Свята. День Народження.»
Протягом уроку ми з вами повторимо слова вивчені з цієї теми, алфавіт, числівники, познайомимося з друзями Teddy bear, дізнаємося скільки їм років, а також оформимо листівку для нашого друга.
Вправа «Асоціативний кущ»
T: Діти, які думки, виникають у вас коли ви чуєте слово «birthday»?
P1: a cake
P2: a present
P3: a candle
P4: draw
P5: sing
P6: dance
P7: clap
P8: have fun
2.4. Робота з підручником
Т: Діти, Teddy bear запросив дуже багато гостей на своє день народження. Давайте послухаємо, кого саме він хотів бачити.
Open your books! Page 74. Find exercise 1. Point, ask and answer.
(Підручник Карпюк О.Д. с. 74 впр.1 (Діти вказують на дітей та відповідають на запитання)
Т: Давайте з вами подивимося хто прийшов на свято до Тедді.
Т: Діти, а як ми можемо дізнатися про кількість років іменинника?
Р1: За цифрою, що стоїть на торті.
Р2: За кількістю свічок, що стоять на торті.
Т: Так, але щоб правильно визначити кількість років, нам треба повторити назви числівників. Stand up, please!
One, two, three - Seven, eight, nine -
Dance with me! Dance in line.
Four, five, six - Now it’s ten -
Dance like this! Dance again!
T: Ok, thank you. Sit down, please!
T: А зараз давайте повторимо назви чисел за малюнками.
(Показую малюнок та питаю: What number is it? учень відповідає згідно з числом, що намальовано на картці: It is one. / five / ten)
Приклади карток:
T: Діти, а давайте дізнаємося скільки років гостям Teddy.
T: This is Pam.
P1: How old is she?
P2: She is five.
T: This is Max.
P3: How old is he?
P4: He is nine.
(Таким чином працюємо над усіма дітьми, що є на слайдах)
Т: Діти, а нам теж треба підготувати листівку до дня народження. Давайте поставимо свічки на торт та порахуємо скільки нашому Teddy bear років.
(Вчитель ставить свічки на торт та рахує з дітьми)
Т&Ps: One, two, three … ten.
T: Teddy Bear is ten today.
T & Ps: He is ten.
2.7. Робота в зошитах
T: Діти, а ви знаєте, що гості Тедді не можуть знайти свої місця. Давайте допоможемо їм!
Open your copybooks! Find page 54! Let’s do exercise 1.(Зошит Карпюк О.Д. (входить до складу методичного комплекту) с. 54, впр. 1.)
Діти слухають запис та малюють відповідну кількість свічок на тортах.
Т: Well done!
2.8. Повторення алфавіту
Т: Діти, але на нашій листівці не вистачає побажання. Букви розлетілися на кульках. А для того, щоб правильно зібрати слова треба повторити алфавіт.
(вчитель та учні разом називають букви алфавіту)
Т: OK! You are good. And now let’s sing the “ABC song”
Stand up, please!
Співаємо “ABC song”
A, B, C, D, N, O, P, X,
E, F, G, Q, R, S, Y,
H, I, J, T, U, V, Z
K, L, M, W
Т: Діти, а як ми вітаємо з днем народження?
Ps: Happy birthday!
T: Так. От й нам треба зібрати привітання «Happy birthday!» із кульок на яких написані букви.
(Учитель викликає учня за бажанням, дитина називає букву алфавіту, знаходить на дошці, знімає та прикріплює її до листівки)
Т: I know, you have got presents for our Teddy.
Ви приготували Тедді подарунки. Давайте подаруємо їх йому.
(учні заздалегідь приготували подарунки ведмедикові. Вони виходять тримають малюнок іграшки та розповідають про неї)
I have got a present for you.
This is a plane.
It is white.
I have got a present for you.
This is a doll.
It is pink.
(після розповіді учні кладуть свій малюнок у кишеньку на листівці. Коли всі бажаючі учні розповіли про свої подарунки, вчитель закриває листівку та виносить її, ніби відправляє Тедді)
T: Давайте подивимося чи отримав Тедді нашу листівку.
Т: Yes, he has got. He has got our birthday card.
T: Has he got our presents?
T&Ps: Yes, he has got. He is happy.
T: And now let’s sing a song
Happy Birthday to you!
Happy Birthday to you!
Happy Birthday, dear Teddy
Happy Birthday to you!
Happy Birthday, dear Teddy
Happy Birthday to you!
T: Sit down, please!
3. Заключна частина уроку
T: Дітки, вам сподобався урок?
А що саме, вам, сподобалося?
Я дякую вам всім за вашу роботу, особливо … .
Close your books! Close your copybooks! Put your pens into your pencil-boxes.
Stand up!
Let’s sing «Goodbye song».
Goodbye, Goodbye, Goodbye!
Goodbye, friends, Goodbye!
Goodbye Bye!
Goodbye Bye!
Goodbye, Goodbye, Goodbye! (2 times)