Урок з математики
Тема. Дія ділення. Задачі на ділення на рівні частини. Задачі дії різного ступеня.
Мета: ознайомити учнів з дією ділення за допомогою розв'язування задач на ділення на вміщення та зі знаком «ділення»; розвивати обчислювальні навички, вміння розв'язувати задачі, розвивати мислення і пам'ять учнів; виховувати працьовитість, прищеплювати інтерес до предмета.
Обладнання: ноутбук, математичні картки (щоденні 3), таблиця усних обчислень, предметні малюнки, смужки різної довжини.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Хід уроку
Ось дзвінок нам дав сигнал,
Працювати час настав.
Тож і ми часу не гаймо,
Урок математики починаймо.
5 12 17 19 16 10 3 14 8 18
— Спишіть числа, які є у відповідях таблиці множення на 2.
III. Робота над новим матеріалом
1. Підготовчі вправи
1) Робота з індивідуальним роздавальним матеріалом.
— Покладіть на парту 8 паличок.
— Розкладіть їх порівну на дві купки.
— Як будете розкладати палички?
— Візьміть 2 палички і покладіть їх по одній на купки.
— Скільки паличок треба взяти? Чому?
— Закінчіть розкладати палички на купки.
— Чи всі палички розклали?
— По скільки паличок у купці? (По 4 палички у кожній купці)
2) Поділіть смужки на 2 рівні частини; на 4 рівні частини.
- Динамічна музична пауза (Черепаха – аха)
2. Пояснення нового матеріалу
- Сьогодні у нас цікавий і урок, а який саме, нам допоможуть зрозуміти Равлик та Сонечко. Послухайе їх уважно і ви дізнаєтеся, яка тема сьогоднішнього нашого уроку. (Відеоролик)
Пояснення на прикладі задачі (підручник с 65, задача 2)
— Візьмемо 6 годівниць. Розвісимо їх порівну на 3 дерева.
— Скільки годівниць на кожному дереві? (2 годівниці)
— Це задача на ділення. Розв’язання її записують так:
6 : 3 = 2 (г.)
— Дві крапки (:) — це знак ділення.
— Ділення — це четверта арифметична дія. Приклади на ділення читають так: «6 поділити на 3, буде 2».
- Запишіть у зошити число, класна робота
1) Виконання завдання № 3 (2 задача).
2) Виконання завдання на картках (математика з другом)
3) Виконання завдання № 4
4) Виконання завдання № 5
IV. Розвиток математичних умінь
1. Робота над задачею
Учні розглядають малюнок, читають запитання до задачі.
— Складіть і розв’яжіть задачу.
— Про що нам треба дізнатись?
— Яку дію треба виконати?
— Якою дієюбудемо відповідати на головне запитання задачі?
2. Колективне розв’язання задачі
Треба 12 машинок поділити на кількість коробок, так і дізнаємось скільки у одній коробці машинок
V. Підсумок уроку
- Чи сподобався вам наш сьогоднішній урок?
- Що нового ви дізналися?
- Який знак дії ділення?
VI. Домашнє завдання
ст.66, приклади 8