Урок "Додавання анімації до об'єктів комп'ютерної презентації"

Про матеріал
Дана методична розробка уроку «Додавання анімації до об’єктів комп’ютерної презентації» присвячена застосуванню анімаційних ефектів до слайдів та його об’єктів. Урок структуровано таким чином, щоб учні ознайомилися з групами анімаційних ефектів та навчилися застосовувати ці ефекти до об’єктів слайда. Урок має практичну спрямованість і передбачає виконання учнями власного проекту – створення короткої презентації на задану тему з використанням можливостей редактора презентацій MS PowerPoint. Після проведення уроку учні зможуть:  додавати та редагувати текстові та графічні об’єкти  застосовувати анімацію та переходи для підвищення динамічності презентації  зберігати власні проекти.
Перегляд файлу

Тема уроку: «Додавання анімацій до об'єктів комп’ютерної презентації.»

Мета уроку: ознайомити учнів із поняттям анімації та її типами; сформувати вміння створення анімаційних ефектів до слайда та його об’єктів; сприяти розвитку творчих здібностей; розвивати навички самостійної роботи; формувати позитивне ставлення до навчання; виховувати взаємоповагу, культуру спілкування.

Ключові компетентності:

  •                 мовно-комунікативна: сприяти усвідомленню ролі інформаційних технологій.
  •                 інформаційно-цифрова: здатність створювати цифровий контент.

Тип уроку: засвоєння нових знань, формування вмінь.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійний проектор, роздавальний матеріал.

Програмне забезпечення: MS PowerPoint.

 

ХІД УРОКУ

І ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

  •                 привітання
  •                 перевірка відсутніх
  •                 перевірка готовності до уроку
  •                 емоційне налаштування

Вправа «Сонце світить…»

Сонце світить для тих, хто

  •     … сьогодні прийшов у школу.
  •     … навчається у 4 класі.
  •     … у кого чудовий настрій.
  •     … хто любить навчатися.
  •     … хто любить творити.

ІІ ПЕРЕВІРКА ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Бліцопитування

  1.              З якою метою створюють комп’ютерну презентацію?
  2.              Які дії потрібно виконати, щоб запустити редактор презентацій?
  3.              Що є основними об’єктами комп’ютерної презентації?
  4.              Які об’єкти може містити слайд?
  5.              Які текстові об’єкти можна додавати до слайдів презентації?
  6.              Які графічні об’єкти можна додавати до слайдів?

ІІІ МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.

Ми з вами дали відповіді на запитання, які допоможуть виконати завдання сьогоднішнього уроку. Для того, щоб дізнатися що ми будемо вивчати на уроці розгадаємо ребус.

 

 

 

 

Термін «анімація» є ключовим словом теми нашого уроку «Додавання анімації до об’єктів комп’ютерної презентації». (Записати дату та тему уроку в зошитах.)

Сьогодні на уроці ми дізнаємося що таке анімація та навчимося додавати анімаційні ефекти до слайда та його об’єктів.

ІV ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

План вивчення теми

  1.              Поняття анімації
  2.              Анімація слайдів
  3.              Анімація об’єкта слайда
  4.              Групи анімаційних ефектів до об’єктів слайда

V ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

VІ ЗАСТОСУВАННЯ ЗНАНЬ, ФОРМУВАННЯ ВМІНЬ

Робота за комп’ютером. Інструктаж з ТБ.

  1.              Зайняти своє робоче місце. Підготувати комп’ютер до роботи.
  2.              Завантажити редактор презентацій MS PowerPoint.
  3.              Створити презентацію «Пори року». Усі необхідні зображення містяться у папці «Пори року».
  4.              На титульному слайді написати заголовок «Пори року», підзаголовок своє прізвище та ім’я.
  5.              Додати на слайди текстові написи (літо, осінь, зима, весна) та відповідні зображення.
  6.              Відформатувати текст слайду на власний смак.
  7.              Додати анімаційні ефекти до об’єктів слайда.
  8.              Зберегти презентацію у власній папці з іменем «Пори року».
  9.              Здати роботу вчителеві.
  10.         Закрити всі вікна. Завершити роботу на комп’ютері.

VII ПІДСУМОК УРОКУ

Які анімаційні ефекти ви застосували при створення презентації?

Рефлексія

На уроці мені вдалося …

Я тепер знаю …

Я тепер вмію …

На уроці найцікавішим було …

На уроці найважче було …

VIII ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Опрацювати навчальний матеріал за підручником.

IX ОЦІНЮВАННЯ РОБОТИ УЧНІВ (формувальне оцінювання)

Джерела

  1.            Типова освітня програма, розроблена під керівництвом Савченко О. Я. 3-4 клас.
  2.            Інформатика: підруч. для 4 кл. закл. загал. серед. освіти / М. М. Корнієнко, С. М. Крамаровська, І. Т. Зарецька. – Харків: Вид-во «Ранок», 2021. – 128 с. : іл.

 

docx
Додав(-ла)
Фрусевич Олена
Пов’язані теми
Інформатика, 4 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
21 грудня 2025
Переглядів
52
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку