Урок "Додавання і віднімання числа 4"

Про матеріал
Урок на тему «Додавання і віднімання числа 4» складений відповідно до Типової освітньої програми, розробленої під керівництвом О. Я. Савченко та підручника «Математика» для 1 класу під редакцією Н. О. Будни. Даний матеріал допоможе формувати обчислювальні навички додавання і віднімання числа 4, розвивати вміння обчислювати приклади в межах 10, розв’язувати і порівнювати задачі, будувати відрізки та вдосконалювати вміння обчислювати значення виразів у дві дії; розвивати логічне мислення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.
Перегляд файлу

 

Тема. Додавання і віднімання числа 4

Мета. Формування предметних компетентностей:

Математичну компетентність шляхом розвитку цікавості учнів до предмету, зорової пам’яті, логічного мислення, свідомого сприйняття матеріалу, розв’язування математичних завдань, вивчення та застосування лічби; формування обчислювальних навичок, розвиток вміння учнів додавати і віднімати в межах 10.

Загальнокультурну компетентність більше дізнатися про математичні знання в різних життєвих ситуаціях.

Компетентність спілкування державною мовою: розуміти, пояснювати, перетворювати математичні тексти та використовувати математичні терміни на початковому рівні.

Формування ключових компетентностей:

  • уміння вчитися: розвивати вміння дотримуватися режиму навчальної діяльності;
  • інформаційної: удосконалювати вміння здобувати з підручника, друкованого зошита необхідну інформацію;
  • соціальної: вдосконалювати вміння налагоджувати взаємодію під час роботи в колективі, групі, парі;
  • комунікативної: розвивати вміння висловлювати свої думки, використовуючи мовні та математичні засоби виразності мовлення.

Обладнання: підручники, зошити з друкованою основою, роздатковий матеріал, сигнальна картка, відеоматеріал, ноутбук, проєктор.

Урок формування компетентностей.

Форма проведення уроку: урок-гра, мандрівка.

                                                   Хід уроку
1.Організація учнів до уроку. Емоційне налаштування.
     Пролунав дзвінок,

     Починається урок.

     Працюватиме старанно,

     Щоб почути у кінці,

     Що у нашім 1-А класі

     Діти – просто молодці!/ Слайд 1

   

Самоналаштування.

  •          Дітки, покладіть руки на парту, заплющіть очі та промовляйте:
  •          Я зможу сьогодні добре попрацювати на уроці.
  •          Я творча особистість.
  •          Я бажаю однокласникам успіхів на уроці.

 

«Психологічна настанова до успіху»
Вправа «Посмішка»

У народі існує думка: якщо посміхнутися перехожому – він усміхнеться у відповідь. Якщо посміхнуться небу – розійдуться хмари і засвітить сонце. Якщо посміхнуться Всесвіту – трапиться щось казкове. Тож давайте посміхнемося один одному, щоб нас чекав успіх на уроці.

 

 

2. Мотивація навчальної діяльності. Ігрове налаштування.

 

Наш урок цікавим буде!

Казку люблять усі люди!

І дорослі і малі,

Тобто, й наші школярі.

Будемо ми працювати,

Й руку вправно піднімати.

Казка кличе нас усіх,

Починаємо мерщій! / Слайд 2

 

 

3.Повідомлення теми та мети уроку. Актуалізація опорних знань.

Сьогодні на уроці ми здійснимо подорож землями королеви Математики: складемо і постараємося вивчити таблиці додавання і віднімання числа 4, Будемо розв’язувати задачі, приклади, подорожувати по річці Всезнайці на кораблику, який має назву «Рахівник».

Уявіть, що ви вже зайняли місце на кораблі. Отже, вирушаємо в дорогу. / Слайд 3

1.Усний рахунок.

А ось і перший острів на нашому шляху. Це острів – Усний рахунок. Жителі цього острова дуже люблять рахувати. Вони хочуть знати і ваші обчислювальні навички.

Водить діточок завжди

Гуска-мама до води.

Лопотять вони шнурочком.

А гусак позаду йде

І рахунок всім веде.

Скільки пальців на руках,

Стільки й діток у гусака. / Слайд 4

 

По дорозі їжак біг.

Ніс 10 яблук на пиріг.

Троє впало, покотилось.

Скільки яблук залишилось? / Слайд 5

 

6 берізок і 2 клени

Змалювала вмить Олена.

І спитала: «Скільки в мене

Тут усіх дерев зелених?»

Полічить вона не може.

Хто Оленці допоможе? / Слайд 6

 

Математичний диктант.

1.Перший доданок 6, другий – 2. Знайти суму чисел.

2.Знайти суму чисел 3 і 4.

3.Знайти різницю чисел 7 і 4.

4.Число 3 збільшити на 3.

5.Число 9 зменшити на 2.

 

«Інтерв’ю»

1.Як називаються числа при відніманні?

2. Як називаються числа при додаванні?

3.Як знайти невідомий доданок?

4.Як знайти невідоме зменшуване? Від’ємник?

 

  •          Назвіть відповіді у порядку зростання чисел: 7 4 6 8 5 10. / Слайд 7
  •          Назвіть найбільше (найменше) число.
  •          Назвіть сусідів числа 8; 3; 7.
  •          Молодці. Жителі острова «Усний рахунок» дуже задоволені вашими знаннями. Але нам час далі рушати в дорогу.
  •          Наш кораблик «Рахівник» відпливає.

 

Каліграфічна хвилинка.

 

  •          А ось і наступний острів вже видніється. Це острів – Каліграфічного письма. / Слайд 7
  •          Поки ми будемо до нього підпливати, розгорніть свої робочі зошити. Мешканці цього острова гарно пишуть всі цифри. І ми постараємося написати всі цифри акуратно, правильно, каліграфічно. Пропишіть всі цифри від 1 до 10 і один рядок 4. Визначте «принца» і «принцесу».

 

  1. Вивчення нового матеріалу.
  •          Зараз наш човник прямує до острова Новинок. Ми навчимося додавати й віднімати число 4. / Слайд 8

(Вивчається на основі практичних дій із геометричним матеріалом аналогічно до складання таблиць додавати й віднімати числа 3)

  1. Повторення складу числа 4.

4 = 1 + 1 + □ + □                     4 = 1 + □

4 = 2 + □                                  4 = □ + 1

 

     2.Складання опорних схем. / Слайд 9
 

 

4

1

3

2

                                                                                                   

3

1

2

 

+ 1 + 1 + 1 + 1

+ 4

+ 1 + 3

 

+ 3 + 1

 

+ 2 + 2


 

 

 

-1 – 1 – 1 – 1

  •          4

–1 – 3

 

–3 – 1

 

–2 – 2

 

3.Відображення додавання і віднімання числа 4 на числовому відрізку /Слайд 10

 

Робота за підручником (с.65)

Завдання 1.

Поясніть, як знайшли значення виразів.

Робота в парах.

  •          Перевірте один в одного знання таблиці додавання і віднімання числа 4.

Завдання 2. / Слайд 11

Розв’язування задачі на знаходження різниці.

  •          Прочитайте задачу.
  •          Прочитайте умову задачі.
  •          Прочитайте запитання задачі.
  •          На острові ми зустріли їжачка та білочку. Білочка задачу розв’язала так: 6+4=10.
  •          А їжачок так: 6-4=2.
  •          Хто із тваринок задачу розв’язав правильно? Чому?
  •          Яка відповідь до задачі?

Завдання 3.

  •          Збільшіть на 4 числа 1 3 2 6 4.
  •          Зменшіть на 4 числа 10 6 5 9 8.

Завдання 5.

Числовий ланцюжок. (Усно)

Завдання 6.

  •          Повторимо склад чисел 5, 6, 7 і виконаємо дії.

   Самостійна робота (диференційовано)

  •          Жителі цього острова хочуть подарувати вам на згадку 3 букети дивовижних квітів. Але для цього треба розв’язати приклади швидко й правильно.

     1 варіант

        2 варіант

         3 варіант

         4 + 4

        9 + 1 - 4

3 + 1 + 4

         5 + 4

        8 – 4 + 2

8 – 3 + 4

         10 – 4

        4 + 3 + 2

5 + 4 – 3

 

 

10 – 4 + 1

 

Фізкультхвилинка (музична)

-Молодці, дітки. Добре справилися із самостійною роботою.

Наступний наш острів – острів Відпочинку.

 

5.Закріплення вивченого матеріалу.

Робота в зошитах з друкованою основою (с.8)

-Гарно відпочили. Тепер наш корабель наближається до острова Задачного.

 

Задача 2 (колективно з коментуванням)

Після аналізу задачі учні розв’язують задачу дією додавання. Розв’язання і відповідь записують у зошити:4 + 4 = 8 (м.)

Задача 3 (самостійно)

 

Робота з геометричним матеріалом. Креслення відрізків. /Слайд 12

-З острова Задачного наш кораблик прибув на острів Геометричний.

-Накресліть перший відрізок довжиною 7 см, а другий – на 4 см коротший.

 

6.Підсумок уроку. Рефлексія.

-Наша подорож островами королеви Математики закінчується. Ви добре виконали всі завдання.  /Слайд 13

- А  чого ви навчилися на сьогоднішньому уроці?

-Яке число додавали й віднімали?
- Чи сподобався вам наш урок?
- Що було легко робити?
- Що було важко робити?
- Скористайтеся своїми сигнальними картками і покажіть свій настрій.
- Дітки, ви чудово працювали. Дякую вам. Поплескайте у долоні за свою гарну роботу.
- На уроці ви отримали найдорожчий скарб від королеви Математики – знання і позитивний настрій.

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 січня
Переглядів
172
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку