Тема. Додавання і віднімання розрядних чисел десятків. Розв’язування простих задач.
Мета: ознайомити учнів із додаванням і відніманням круглих десятків, навчати розв’язувати прості задачі; розвивати навички лічби, логічне мислення, пам’ять; виховувати охайність, цікавість до математики.
Навчальні цілі:
виконує додавання та віднімання на основі нумерації
чисел;
розуміє сутність арифметичних дій додавання і
віднімання;
прогнозує результат додавання та віднімання;
володіє навичками додавання і віднімання круглих десятків;
використовує у мовленні назви компонентів та
результатів арифметичних дій додавання і віднімання;
коментує виконання обчислень;
Тип уроку: Урок засвоєння нових знань
Обладнання: роздатковий матеріал, ікт (презентації, фізкультхвилинка).
Хід уроку
І. Організація класу
1. Привітання.
Продзвенів уже дзвінок,
Починається урок.
Всі сідайте, діти, тихо,
Домовляймось не шуміти.
Гарно, вміло працювати,
Завжди руку підіймати.
Тож гаразд часу не гаєм,
І урок розпочинаєм!
ІІ. Актуалізація опорних знань
1. Фронтальне опитування.
--Назвіть числа від 22 до 30; від 42 до 50;від 60 до 70; від 95 до 100.
--Полічіть усі числа десятками;
--Назвіть число яке складається з 3 дес. та 7 од. ; 6 дес. 5 од. 2 дес. 9 од. .
--Назвіть сусідів числа 16; 75; 66.
--Назвіть число яке передує числу 45; 65; 84.
2. Математичний диктант
Завдання
1. 20 збільшити на 10.
2. 30 зменшити на 20.
3. 10 збільшити на 20.
4. 10 збільшити на 10.
5. 40 зменшити на 30.
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Мотивація навчальної діяльності
Протягом нашого уроку ми будемо закріплювати вміння порівнювати, додавати і віднімати розрядні числа - десятки, будемо розв’язувати приклади і задачі. Нагородою за нашу працю стануть справжні скарби, що називають знаннями.
ІV. Вивчення нового матеріалу.
20 + 30 = 50 60 – 20 = 40
2 дес. + 3 дес. = 5 дес. 6 дес. – 2 дес.=4 дес.
20+10= 50+30= 70-20=
30+20= 60+40= 80-40=
Завдання 1.
Завдання 2.
Завдання 3.
Фізкультхвилинка
Завдання 4.
Завдання 5.
Завдання 6.
Завдання 7.
Завдання 1.
Завдання 2.
На травичці біля хати
Метушаться цуценята,
Двадцять білих, наче сніг,
Тридцять чорних – скільки всіх? (20 + 30 = 50)
V. Закріплення матеріалу.
Гра « хто швидше»
90-40
80-10 60-60
70-50 10+90
40+40 30+40
90-20 50+50
40+50 80-30
3. Робота з прикладами « Знайдіть мені друзів».
VІ. Підсумок уроку
.