НОВООСОТСЬКА ФІЛІЯ КЗ «ОЛЕКСАНДРІВСЬКЕ НВО № 1»
Урок математики в 1 класі
«Досліджуємо взаємозв’язок
додавання і віднімання»
(космічна подорож)
Підготувала : Макуха О.П.
2020 р.
Урок: математика Дата: __________
Тема тижня: Таємниці космосу
Тема дня: Як я уявляю інші планети?
Тема: Досліджуємо взаємозв’язок додавання і віднімання
Мета: закріпити способи додавання і віднімання числа 1 та 2, знання назв компонентів і результату дії додавання, поняття математичного виразу «сума»; формувати поняття про взаємозв’язок арифметичних дій додавання і віднімання; учити складати з однієї рівності на додавання дві рівності на віднімання; формувати вміння користуватися в обчисленнях переставним законом додавання; закріпити знання складу чисел; формувати вміння добирати до схеми малюнок; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати старанність, товариськість; стимулювати інтерес до рідної планети та бажання дізнатися більше про Всесвіт.
Обладнання: ноутбук, мультимедійна презентація; голосове повідомлення, набір геометричних матеріалів (геометричні фігури); дидактичні картки, ілюстративний матеріал для панно «Всесвіт», герої мультфільму «Лунтік та його друзі»
Тип уроку: комбінований
Форма проведення: космічна подорож
Перебіг уроку:
І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ
1. Привітання
Я всміхаюсь сонечку:
- Здрастуй, золоте!
Я всміхаюсь квіточці:
- Хай вона росте!
Я всміхаюсь дощику:
- Лийся, мов з відра!
Зичу усім людям я завжди добра!
2. Хвилинка психологічного налаштування
Небо зорями рясніє, таємниче і глибоке.
Всесвіт нам бентежить мрії, кличе в подорож чудову …
ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ.
ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ
«Рятуйте, рятуйте.. Ми мандрували космічним простором і заблукали на одній із планет. Просимо вашої допомоги. Ми не хочемо загинути тут, адже ми ваші улюблені герої мультфільму»
Маршрут подорожі
Кожна зупинка на планетах супроводжується переглядом фрагменту навчального мультфільму «Планети Сонячної системи» https://youtu.be/ITub7NYgY2Y
ІІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ЗНАНЬ УЧНІВ
Урок продовжимо без зупинки
Каліграфічною хвилинкою.
Щоб ракета була гарна
Треба вивести старанно
Кожну цифру, кожен штрих.
Клас працює, клас притих.
– Нашу ракету необхідно заправити паливом.
Гра «Так чи ні» з використанням конструктора LEGO
Правильну відповідь учні демонструють зеленою цеглинкою, хибну – червоною цеглинкою.
7+1=8 5 – 1= 6 4+2 =2 3 + 3=0 8 – 1=7 3 – 2= 5
4 – 4=1 2 + 4=6 5+2 =7 8 + 1=7 7 – 2= 5 6 – 2=4
Фізкультхвилинка
У ракету сіли діти, щоб летіти навколо орбіти.
Ремінь вміло прикріпили,
Дружно всі набрались сили!
5,4,3,2,1! Пуск!
(діти підводяться з місця, руки вгору,
стають на носочки та гудуть «У – у – у!»)
Ми у небо піднялися, навколо себе подивились-
Он Земля, он Земля,
Наче м’ячик іздаля.
ІV. ЕВОКАЦІЯ
(фрагмент відео)
Висновок: Якщо від суми відняти один доданок, то отримаємо другий.
Наших героїв ми не знайшли, летимо далі.
Висновок: космонавт повинен бути дуже уважним заради своєї безпеки.
Фізкультхвилинка (слайд 7)
Роботозарядка: https://youtu.be/sj7YawjYh8A
V. РЕФЛЕКСІЯ
Зупинка на планеті САТУРН (фрагмент відео) (слайд 8)
5 + 2 – 1 – 6 + 2 + 1 + 2 = 5 ( підказка «Лунтік»)
Висновок: Лунтік та його друзі чекають на нашу допомогу
Висновок: від перестановки доданків сума не змінюється; до кожного приклади на додавання можна дібрати два приклади на віднімання.
Зупинка на планеті НЕПТУН (фрагмент відео) (слайд 10)
( 7 + 2 = 9)
Висновок: коли ми об’єднуємо предмети, необхідно додавати.
Впишіть в зірочки знаки «+», або «-«, щоб рівності були правильними.
10…2 = 8 6…2 = 8
10…10 = 0 8…7 = 1
5 …1 = 4 8…1 = 9
7…0 = 7 7…7 = 0
Самоперевірка
VІ. ПІДСУМОК УРОКУ
- Сідаймо дружно в корабель. Повертаємося усі на нашу планету ЗЕМЛЯ.
1.Прийом «Інтерв’ю» (слайд 12)
- Лунтік та його друзі хочуть дізнатися:
-Де ви побували?
-Які планети відвідали?
-Що дізналися про зв’язок дій додавання і віднімання?
- Яке правило запам’ятали?
2. Оформлення панно «Зоряне небо»