Тема:Електроенергетика України
Мета:Дати характеристику структури електроенергетики, її значення, основні типи ЕС та найважливіші ЛЕП, ознайомити з використанням відновлюваних
джерел енергії, із проблемами розвитку і їх вирішенням.
Хід уроку
1.Організація класу
2.Повторення
А)Тести
Б)Завдання біля карти. Показати паливні основні райони в Україні.
3.Новий матеріал.
А)Мотивація навчальної діяльності.
- показ слайдів з різними видами електростанцій. Запитання для учнів: Що поєднує ці малюнки? То яку тему уроку будемо вивчати?
- проблемне запитання, пояснити вислів. »Електроенергетика-хліб промисловості»
4.План уроку
А)Запис плану уроку в зошиті.
- Розвиток електроенергетики України
- Типи електростанцій, чинники розміщення
- Паливно-енергетичний баланс
- Найбільші ЕС України, і ЛЕП
Б)Розповідь вчителя
- розповідь вчителя про розвиток електроенергетики в Україні.
- проблемне запитання: Чому відчувається нестача електроенергії, особливо у районах видобутку палива?
В)Паливно-енергетичний баланс
- самостійна робота з підручником у парах. Дати відповідь на запитання: визначення паливно-енергетичного балансу, забезпечення потреб
електроенергією, джерела сировини для ЄС, збільшується чи зменшується виробіток електроенергії і чому?
Г)Найбільші електростанції і ЛЕП в Україні
- Висновок учнів. Від чого залежить, що електростанції є різних видів? Від чого залежить розміщення електростанцій?
Д)Характеристика різних типів ЕС і їхнє розміщення в Україні
- розповідь учнів з випереджуючим завданням із показом на карті розміщення ЕС
- завдання для учнів. Слухаючи характеристику ЕС, дати відповідь на запитання: Кому належить провідне місце у виробництві електроенергії?
(записати у зошиті).
Е)Аналіз діаграми у підручнику. Структура виробництва за типами ЕС
- завдання для учнів:
-Визначити провідні місця у виробництві електроенергії типу ЕС?
- Як ви думаєте яких типів ЕС будуть переважати в Україні, можуть переважати?
Є)Відновлювальні джерела енергії
- перегляд відео. Визначити, який вид ЕС має найбільший потенціал?
5.Практична робота.
- позначення на контурній карті України найбільших ЕС.
6.Підприємства електроенергетики свого регіону.
Випереджальне завдання.
7. Проблеми електроенергетики.
Бесіда з учнями про забезпечення енергією населення, залежність від інших держав, постачання, забруднення, перехід на альтернативні види ЕС.
8.Закріплення матеріалу
- встановити зв’язок між колонками таблиці (таблиця на дошці).
Перша колонка: Бурштинська Друга колонка: ГЕС
Курахівська ТЕС
Рівненська АЕС
Запорізька
Південно-Українська
-Вправа »Фішбоун» зі словом стан електроенергетики (як проблема).
9.Підсумок
- В яких частинах України найгустіша мережа ЛЕП?
- Які типи електростанцій вважають екологічно чистими?
10. Оцінювання. Домашнє завдання.