Конспект уроку з англійської мови
у 5 класі на тему:
«All about my family»
Вчительки англійської мови
Біловізької ЗОШ І-ІІІ ст.Пацюкевич Т.Ф.
2018 р.
Тема уроку:All about my family.Активізація вживання лексики.
Мета уроку: систематизувати знання з теми «Моя сім’я»; закріпити правила вживання дієслова ‘to be’, активізувати вивчені лексичні одиниці, розвивати вміння та навички усного, писемного мовлення, вміння сприймати на слух, усної взаємодії та зорового сприйняття; розвивати творчі здібності школярів; продовжувати формувати вміння працювати в групах та парах; виховувати культуру мовлення , любов та повагу до родини та співрозмовника.
Обладнання: підручник О.Карпюк2018, зошити, дошка, ТЗН, аудіододатки, презентація до уроку, картки з завданнями, малюнки .
Очікувані результати: повторити та використати ключові слова на цю тему, розповідати про свою сім'ю,правильно вживати дієслово ‘to be’ , покращити навички усного та письмового продукування, взаємодії, зорового сприйняття та сприйняття на слух, стимулювати творче мислення учнів; створення в класі сприятливої емоційної атмосфери, створення ситуації успіху.
Тип уроку: урок застосування знань, умінь і навичок.
Хід уроку (PROCEDURE)
І. Організація класу. Підготовка до сприйняття іноземної мови.
1. Привітання, повідомлення теми і мети уроку.
T. Hello, children! I’m glad to see you. How are you today?
Ch. Hello, teacher! We are glad to see you too, we are fine, thank you!
-How are you?
-I’m fine(OK,sad,happy…).
-Our motto: Mind the clock and keep the rule. Always come in time to school!
T: Today we ‘ll revise the grammar and vocabulary on the topic «My Family». Let’s start our lesson!
2. Введення в іншомовну атмосферу.
1. Фонетична зарядка . Вірш”This is a mother”.
3.Лексична зарядка. Гра “Shark”(«Акула»).
-Let’s recall the words on the topic “Family”.(слова зашифровані )
_ o_ _ _ _ , _ _ u_ _ _ , і т.д. Якщо учень невірно відгадує слово, рибка наближається на 1 сходинку до акули.
Додаток 1
ІІ. Основна частина уроку. Main part of the lesson.1
1.Усна взаємодія (Діалогічне мовлення)
А)бесіда за вправою 1 с.88.
Б) I’ll give you a task. You have to put the parts of the dialogue in order and act it out. (Учні отримують діалог, розрізаний на частинки. Потрібно скласти його в правильному порядку і розіграти)Додаток 2.
2. Усне продукування.Speaking.
А)в групах знайти всіх членів «своєї» родини і розповісти про них.
Додаток 3
Relaxation. Фізкультхвилинка.
T. I see you are tired. Let’s have a rest!!! What about some movements?
(римування з рухами «1,2»)
1,2 –I love you.
3,4 –touch the floor.
5,6-mix and mix.
7,8 –it is great!
9,10-play again.
3. Grammar revision. Повторення граматики.
А)граматичний вірш “To be”
Якщо це I,то буде am
Для You,we,they ми are візьмем.
До He,she ,it я is додам
На допомогу всім часам.
Б)вставити am,is ,are у речення.
She…. a girl. They ….. friends. і т.д.
4. Writing. Письмо.
Гра «Who are they» Записати слова(родинні з’язки) Додаток 4
5.Hometask
Children, I know you’ve prepared short stories about your families. Let’s you show us your family paintings and tell us about your relatives (Учні розповідають про свої сім’ї, використовуючи малюнки).
ІІІ. Заключна частина уроку. SUMMARY OF THE LESSON.
1.Conclusion. Підсумки.
-Let’s make the portrait of our friendly family (за допомогою презентації складаємо родинний портрет)
2.Mind-map of a “Happy family” у вигляді квітки. Учні складають речення,
Починаючи We must…..,а на кожній пелюсточці написано
Love ,respect,help,wait та ін.
3. Домашнє завдання (Homework)
Ex.2 p.89
Додаток № 2
-Have you a family?
-Yes, I have.
-Is your family big?
-No , it is not. I have a mother, a father and a sister.
-Have you an uncle?
-No, I have not. I have an aunt.
Додаток 1
Додаток №4
FAMILY
my father and my mother are my _______________________
my mother’s daughter is my ___________________________
my mother’s son is my _______________________________
my father’s mother is my _____________________________
my mother’s father is my _____________________________
my father’s brother is my _____________________________
my mother’s sister is my ______________________________
my aunt’s son is my __________________________________
grandmother, grandfather, parents, uncle, cousin, sister, aunt, brother
Father |
Andrew Parker, 40, businessman |
|
Mother |
Mary Parker, 38, dentist |
|
Daughter |
Kate Parker, 12, schoolgirl |
|
Daughter |
Jane Parker, 18, a student |
|
Додаток №3
Father |
Sam Taylor, 45, journalist |
|
Mother |
Sophia Taylor, 43, designer |
|
Daughter |
Vicky Taylor, 20, designer |
|
Daughter |
Pat Taylor, 15, schoolgirl |
|
Son |
Peter Taylor, 11, schoolboy |
|
Father |
Robert Johnson, 37, doctor |
|
Mother |
Linda Johnson, 34, teacher |
|
Daughter |
Ann Johnson, 13, schoolgirl |
|
Son |
Bill Johnson, 9, schoolboy |
|