«Споживачі електричного струму. Електронагрівальні прилади»
Мета: узагальнити і систематизувати знання з теми; познайомити учнів з винахідниками ламп розжарювання; сформувати поняття нагрівального елементу; розвивати логічне мислення, інтерес до вивчення фізики; виховувати увагу, бажання здобувати міцні знання.
Обладнання: картки-завдання, комп’ютери
Тип уроку: засвоєння нових знань
План-схема уроку
Етап уроку |
Форми і методи діяльності |
Результат діяльності |
Розминка |
Вправа «Добери протилежне за змістом» |
Розвиток логічного мислення |
Актуалізація опорних знань |
Гра «фізичне доміно» |
Актуалізація опорних знань |
Мотивація навчальної діяльності |
«Мозковий штурм»
|
Мотивація навчальної діяльності |
Сприйняття навчального матеріалу |
Робота в парах Створення презентацій |
Засвоєння навчального матеріалу |
Узагальнення і систематизація знань |
Конкурс між групами |
Узагальнення і систематизація навчального матеріалу |
Підсумок уроку |
Інтерактивна вправа «Мікрофон» |
Підбиття підсумків |
Домашнє завдання |
Диференційоване домашнє завдання відповідно до можливостей та потреб учнів |
Ефективне засвоєння теми, підготовка до наступного уроку |
Хід уроку
І. Розминка
Вправа «Добери протилежне за змістом»
Добро –
Старанність –
День –
Світло –
ІІ. Актуалізація опорних знань
Гра «фізичне доміно»
Картки хаотично прикріплені на дошці за допомогою магнітів. Один учень виходить до дошки і складає «доміно». Після завершення його роботи інший учень аналізує ланцюжок.
|
Що таке електричний струм? |
Напрямлений рух заряджених частинок |
Яким приладом можна виміряти напругу? |
Вольтметр |
Одиниці вимірювання сили струму |
Ампер |
Якою буквою позначається кількість теплоти? |
Q |
Прилад для вимірювання сили струму |
Амперметр |
Закон Ома для ділянки кола |
I = U/R |
Вольтметр вмикається в електричне коло … |
Паралельно |
Амперметр вмикається в електричне коло … |
Послідовно |
Формула для розрахунку електричного опору |
R = ρℓ/s |
|
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
«Мозковий штурм»
Спробуйте заплющити очі і пригадати все, що ви пов’язуєте зі словами «Електричний струм».
Наприклад:
Чайник
Комп’ютер Праска
Пральна машина ЕЛЕКТРИЧНИЙ СТРУМ Телевізор
Лампа Холодильник
Мікрохвильова піч
ІV. Вивчення нового матеріалу
Вам уже відомо, що в провіднику під час протікання струму відбувається перетворення електричної енергії на внутрішню й провідник нагрівається. Ви неодноразово спостерігали теплову дію струму в побутових приладах. На досліді з лампою розжарення учні переконалися, що розжарення лампи зростало під час збільшення струму. Але нагрівання провідників залежить не тільки від сили струму, але й від опору провідників.
Робота в парах
Завдання
Користуючись комп’ютером скласти презентацію:
V. Узагальнення і систематизація знань.
Захист презентацій
VІ. Підсумок уроку
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Закінчи речення:
Сьогодні на уроці мені сподобалося …
Я зрозумів …
VІІ. Домашнє завдання
Виконати завдання-дослідження:
Розгляньте будову електричної вилки, з’єднувального шнура. Визначте, де найчастіше в них можуть бути пошкодження. Як їх полагодити?