Мета:
Освітня (навчальна):
• ознайомити учнів із поняттям фотоколаж, видами колажів, історією виникнення;
• вчити використовувати раніше набуті знання та вміння для редагування графічних зображень, створювати колажі;
Розвиваюча:
• розвивати креативне мислення, логіку, просторову уяву, увагу;
• збудити пізнавальний інтерес до інформатики.
Виховна:
• виховувати інформаційну культуру учнів;
• виховуватиготовністьвикористовуватикомп'ютернітехнології і навички на інших уроках, у повсякденномута професійному житті;
• виховувати почуття колективізму, обов'язку, відповідальності за доручену справу.
Клас: 9 Автор: Поставець Лілія Володимирівна
Тема: Фотоколаж у графічному редакторі AdobePhotoshop
Мета:
Освітня (навчальна):
Розвиваюча:
Виховна:
Тип уроку: Комбінований урок
ХІД УРОКУ
Учитель: Добрий день.
Не забувайте про техніку безпеки під час роботи за комп’ютерами.
(На дошці фото світлини)
Учитель: Почнемо наш урок з комп’ютерної гри. Чи граєте ви в ігри? (Так)
Ну от і ми пограємо тільки в інтелектуальну гру «Kahoot», цим перевіримо ваші знання, отримані на попередніх уроків та з’ясуємо тему сьогоднішнього уроку.
У грі вам буде задано 6 тестових питань, кожна правильна відповідь оцінюється в 1 бал, тобто максимум зможете набрати 6 балів за теоретичні знання, а згодом ще 6 балів за практичне завдання.
(Роздати картки самооцінювання)
Картка самооцінювання:
Теоретична частина (ТЕСТИ Kachoot) |
Практичне завдання |
Всього балів |
|
|
|
На дошці схема, за допомогою якої визначимо тему уроку.
Відповідь № 4 |
Відповідь № 1 |
Відповідь № 3 |
Відповідь № 2 |
Відповідь № 5 |
Остання буква |
Буква 7 |
Перша буква |
Остання буква |
Передостання буква |
|
|
|
|
|
Відкрийте Сайт Kahoot.
Введіть код, потім своє ім’я.
Ну що почали?
(Я читаю питання, після кожної відповіді клею букву на дошку.)
Питання відображаються тільки на моєму екрані:
(Записати кількість балів в картки самооцінювання)
Отже це слово - Колаж
Учитель:
Зупинити мить чудову,
Дать можливість пригадать
Яким був ти 10 років, може 20 літ назад.
Що, чи знаєте ви друзі,
Зможе пам’ять відновить,
І минуле наше з вами чудодійно воскресить?
Що ж це таке, що може зупинити мить? (Фото)
(Клею на дошку – слово «фото»)
Сьогодні на уроці мова буде йти про Фотоколаж
(Формування нових знань у формі евристичної бесіди за допомогою презентації Presi)
Учитель:
Учитель:
Люди яких професій використовують у своїй роботі графічні редактори?
Ділова гра
Учитель: Уявіть, що ви працюєте у фотостудії. Я- ваш клієнт, працювати у фотошопі не вмію, тому звернулася до вас як до фахівців своєї справи. Всі свої забаганки я виклала ось на цьому аркуші (вчитель роздає картки із практичним завданням). Три фото, з якими вам доведеться працювати знаходяться на диску D, в папці Фотостудія.
Продемонструвати фото на екрані:
Вправи для очей.
Практичне завдання:
Покрокова інструкція:
(Оцінювання 6 балів)
З яким поняттям ознайомились?
Чи навчилися створювати колажі?
Людям яких професій будуть потрібні навички роботи в графічному редакторі Photoshop, а саме створення колажу?
А якщо я не буду ніким з перелічених вами професій, то мені цей урок був не потрібним? (Для сімейного альбому, для шкільних виховних заходів, вітальні листівки тощо)
Оцінювання 6 балів+6 балів
Підібрати 3 фото для створення колажу «Моя майбутня професія».
За бажанням: Дати визначення, з’ясувати коли, де і за яких обставин з’явилися вперше поняття: селфі, монопод, папараці.