Урок гра - весела інформатика

Про матеріал
Цей урок є захоплюючим поєднанням навчання та розваги, спрямованим на ознайомлення учнів з основами інформатики через інтерактивні ігри та завдання. Метою уроку є не лише передача знань з основ комп’ютерних наук, але й розвиток логічного мислення, навичок роботи з комп'ютером і програмним забезпеченням.
Перегляд файлу

Урок-гра з інформатики

 

Тема : Весела інформатика Клас: 4 Мета уроку:

Навчальна. Узагальнити та закріпити знання учнів з тем: «Основи роботи з комп’ютером», «Текстовий редактор», «Графічний редактор». Перевірити та оцінити теоретичні знання учнів. 

Розвиваюча. Розвивати творчі здібності учнів, творче мислення, абстрактну уяву, пам’ять. Виховна. Виховувати впевненість у своїх силах, цілеспрямованість, бажання допомогти товаришу, розвиток інтересу до предмету.

Обладнання: Мультимедійна дошка, необхідне програмне забезпечення, СD-диски.  

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний момент.

1. Оголошення теми та мети уроку, його ролі в даній темі та курсі інформатики в цілому.  2. Постановка перед дітьми цілі та розкриття методів її досягнення на уроці (урок-гра).

 

ІІ. Актуалізація теми уроку. 1. Пояснення правил гри та принципів оцінювання. 

 

ІІІ. Проведення гри.

Доброго дня!!! 

Сьогодні, ми разом з Вами хочемо провести змагання, і визначити, хто з Вас знає інформатику найкраще. Не тільки знає, а ще може застосувати свої знання в екстремальних умовах – в командній грі. Ще з’ясуємо наскільки ви дружні і організовані.

Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок? Тож пора нам поспішати – Кличе в подорож дзвінок. А урок наш незвичайний, «Грою» - всі його зовуть. Щоб урок цей був цікавим, Ти активним мусиш буть.

Сьогодні важко уявити життя без комп’ютерів. Комп’ютер служить усім. Він допомагає відпочити, стає партнером у грі, є джерелом пошуку різної інформації. Вам потрібно згадати все те, що

-Участь в конкурсі беруть три команди: Інтернет, Комп’ютер, Браузер (назви команд заздалегідь обирають учні)

Уважно прослухайте правила проведення гри, запам’ятайте їх і старанно дотримуйтесь! 

-Правило піднятої руки. Готовий відповідати – піднімай руку!

-За кожну правильну відповідь команда отримує диск.

-Журі слідкує за дотриманням правил та підраховує бали.

-За порушення правил журі має право зняти бали з команди-порушника

 

Отже, команди готові? Ми розпочинаємо!

 

Конкурс 1. «Розминка: поміркуй»

Командам задаються загадки, капітан команди ,яка  знає відповідь піднімає руку та оголошує відповідь, якщо команда відповіла неправильно право оголосити відповідь переходить до наступних команд. За кожну привильну відповідь дається один бал.

1. Повідомлення, новини та відомості представлені у різних видах. (інформація)  2. Я показую об’єкти,

Фото-, відео проекти.

Я не плеєр, не мотор,

А звичайний …(монітор) 

3.      Я не нишпорю в коморах, Не ховаюся по норах.

Ковзаю по столу трішки,

Бо комп’ютерна я … (мишка) 

4.      Якщо є складна робота,                                           

Мусить бути лиш охота,

Бо зі мною буде толк,

Адже я – системний…(блок)  5. А, Б, В, Г, Ґ і кома –

Всім, мабуть, уже відома  Така клавішна структура.

  Звісно ж це… (клавіатура) 

6.      Пристрій комп’ютера для введення звуку в комп’ютер. (мікрофон)  

7.      Пристрій комп’ютера для виведення інформації на папір. (принтер) 

8.      Пристрій для збереження інформації, який знаходиться в системному блоці. (жорсткий диск)

9.      Пристрій, за допомогою якого можна ввести в комп’ютер малюнки, фотографії, текст. (сканер)

10.  Пристрій для виведення інформації на великий екран. (проектор)  

11.  Пристрій для обробки даних, який ще називають серцем комп’ютера. (процесор)

12.  Пристрій, який використовують для передавання інформації між комп’ютерами та для виходу в Інтернет. (модем) 

 

Конкурс 2. Операція «Реставрація»

Перед вами правила введення тексту, але вони заплутані, вам необхідно розставити слова в потрібному порядку і відновити правило. 3 бали отримує та команда, яка першою відновить всі правила. 

 

Правила введення тексту

-завжди пропуск один ставиться тільки словами між (Між словами завжди ставиться тільки один пропуск)

-словах у пропусків дефіс без вводиться (Дефіс у словах вводиться без пропусків) - після і ставиться тире завжди нього  перед пропуск (Перед тире і після нього завжди ставиться пропуск)

- до рядка, при коли введенні курсор краю тексту доходить переходить автоматично наступний він на рядок (Коли при введенні тексту курсор доходить до краю рядка ,він автоматично переходить на наступний рядок)

-натискати почати треба клавішу тільки новий коли в тому разі, Enter абзац потрібно

(Клавішу Enter треба натискати тільки в тому разі, коли потрібно почати новий абзац)

 

Конкурс 3.  «Віднови»

Перед вами алгоритм збереження текстового документа, але в ньому не вистачає слів. Ваше завдання доповнити даний алгоритм словами з довідки. Команда, яка перша впорається з завданням отримує один бал. 

Алгоритм збереження текстового документа 1. Вибери кнопку…(image) , яка міститься у верхній…(лівій) частині вікна  …(WordPad) . Відкриється вікно із заголовком … (Збереження) документа.

2.      У рядку …(Ім’я файла) введи ім’я, під яким …(текстовий ) документ буде записано на …(диск) .

3.      Вибери кнопку …(Зберегти) .

4.      Закрий текстовий … (редактор) WordPad .

Для того щоб закрити текстовий редактор, вибери кнопку …(image ).

Довідка: лівій, WordPad, image,Ім’я файла, image, Зберегти, диск, текстовий,Збереження, редактор.

 

Конкурс 4. Музичний

Фізкультхвилинка

Конкурс 5.  «Розумних та винахідливих»

Наступне ваше завдання визначити, представники яких професій могли би створити таке графічне зображення( зображення з’являються на дошці). Капітан команди ,яка  знає відповідь піднімає руку та оголошує відповідь,якщо команда відповіла неправильно право оголосити відповідь переходить до наступних команд. За кожну привильну відповідь дається один бал.

1.      Дизайнер

2.      Інженер-конструктор

3.      Художник

4.      Вчитель

5.      Фотограф

6.      Системний адміністратор

Конкурс 6 «Текстова мозаїка»

Кожна команда отримує зображення вікна текстового редактора, де має вказати на перечисленні складові елементи даного редактора. Команда, яка перша правильно покаже всі елементи, отримує 3 бали.

1.      Кнопка для встановлення підкресленого накреслення символів

2.      Поле зі списком для вибору шрифту

3.      Текстовий курсор

4.      Рамка текстового напису

5.      Поле зі списком для вибору розміру символів

6.      Кнопка для встановлення курсивного накреслення символів

7.      Текст напису

8.      Маркери текстового напису

9.      Кнопка для встановлення закресленого типу накреслення символів

10.  Кнопка для збереження документу

11.  Кнопка для скасування останньої дії 

12.  Кнопка для встановлення прозорого фону текстового напису Додаткові завдання!!!

Конкурс 7. (додатковий) «Цікаві слова з інформатики»

Конкурс полягатиме в тому, що Ви протягом 5 хвилин,  називатимите слова, які пов’язані з інформатикою.  Команда 1

1.  Реальність... (віртуальна). 

2.  Материнська... (плата). 

3.  Компакт-... (диск). 

4.  WЕВ-... (сторінка, сайт, дизайн). 

6.  Текстовий... (редактор, процесор). 

7.  Робочий... (стіл). 

8.  Операційна... (система).  Команда 2:

1.Оперативна (пам'ять)

2.Права... (доступу). 

3.Системний... (блок, адміністратор). 

4.Графічний ... (редактор, файл). 

5.База... (даних). 

6.Електронна... (пошта). 

7.Панель... (управління, інструментів).  Команда 3: 

1.Мова …(програмування) 2.Оперативна... (пам'ять). 

3.Пошуковий... (сервер, запит). 

4.Жорсткий... (диск). 

5.Соціальна… (мережа)

6.Дружній… (інтрефейс)

7.Головне… (меню)

 

ІV. Підведення підсумків уроку.

Підводяться підсумки гри, оголошується команда-переможець, відбувається нагородження переможців та учасників гри.

1  місце - 12 балів кожному учаснику команди

2  місце – 11 балів

3  місце – 10 балів

Зірка гри (найкращий капітан) – 12 балів

 

Ви всі гарно попрацювали! Дякуємо за увагу!!!

 

V. Аналіз та підсумки уроку.

Аналізуємо, чи досягнуто поставлену на початку уроку мету.  Чи досягли того,  що планували?

 

 

pdf
Додано
19 березня
Переглядів
29
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку