Урок-гра "Брейн-ринг"

Про матеріал
Урок-гру "Брейн-ринг" бажано проводити під час тижня фізики. Гра розрахована на учнів 8 та 9 класів. Проте якщо класи великі за наповненістю, можна ділити клас на команди.
Перегляд файлу

Тип уроку: Фізична гра "Брейн-ринг" для учнів 8-9 класів

Мета: розвивати в учнів активність, спостережливість, логічне мислення, увагу; формувати пізнавальний інтерес до фізики та активної роботи в групі, а також згуртованість та почуття колективізму.

Обладнання: газети на дошці (вислови про фізику), кульки для оформлення класу, допоміжні аркуші паперу для конкурсів у кожної команди, емблеми для учасників.

Тривалість гри: 45 хвилин

Хід уроку:

I Організаційний момент-4 хв

1-й ведучий:

Ми починаємо наше свято

Людей зібралось тут багато,

Щоб веселитись і щоб грати,

Про свято слово слід сказати.

2-й ведучий:

Фізика…

Ти визнана найтяжчою із всіх наук,

Але потрібна нам завжди і всюди.

Без фізики ми нині, як без рук,

З тобою з казки дійсність творять люди.

1-й ведучий:

Освоївши тебе, рвемось в політ,

Створили вже розумні ми машини,

Штурмуємо космічний світ

І різних фактів дізнаємося причини.

2-й ведучий:

З тобою ми незримо ростемо,

З тобою підкоряємо природу,

Твої досягнення завжди віддаємо

На благо українського народу.

Вчитель: Добрий день, шановні гості та гравці! Сьогодні ми зібрались тут, щоб показати свої знання з фізики у грі «Брейн-ринг». У грі братимуть участь учні 8 та 9 класів.

Вчитель знайомить глядачів з членами журі, командами та своїми помічниками, учнями старших класів, які слідкують за часом, та за чесністю проведення гри. Дає учасникам поради, роз`яснює правила гри та першого конкурсу, бажає учасникам перемоги та приємної гри.

 

II Конкурс 1 «Мозковий штурм»

Дається 15 запитань для обох команд. За кожну правильну відповідь по 1 балу. Після того, як вчитель оголосить запитання, капітан кожної команди може піднімати руку для відповіді на нього. Помічник слідкує за тим, хто першим підніме руку.

Запитання:

1. Хлопчики під час походу потрапили в грозу. Вони звернули увагу на те, що грім чути завжди після спалаху блискавки. Яке припущення можна зробити на підставі цих спостережень?

(швидкість світла більша від швидкості звуку)

2. У якому розсолі - гарячому чи холодному - швидше засоляться помідори?

(У гарячому, бо більша швидкість дифузії)

3. Мотоцикліст рухається з півночі на південь зі швидкістю

36 км/год. Подайте цю швидкість у метрах за секунду.

(10 м/с)

4. Космонавт узяв із собою на орбітальну станцію задачник із фізики. Чи однакова маса задачника до старту і на орбітальній станції?

(Ні, бо у космосі він перебуває у стані невагомості)

5. Якою є маса кошика яблук, якщо на нього діє сила тяжіння 500 Н?

(50 кг)

6. Чому важко втримати в руках живу рибу?

(Тертя ковзання)

7. Чому гострим ножем легше різати хліб?

(Тиск більший, бо площа менша)

8. Навіщо взимку посипають дорогу вугіллям, піском?

(Щоб збільшити тертя)

9. Чому жінки, коли ідуть у туфлях на високих підборах, провалюються у землю, а чоловіки у своїх черевиках не провалюються?

(Чим менша площа, тим більший тиск)

10. Чому поблизу пекарні чути запах хліба?(Дифузія)

11. Одиниця вимірювання густини.

(кг/м)

12. Чому у горах можна закип`ятити воду при температурі, нижчій за 100?

(Тиск менший, ніж в нормальних умовах)

13. У якому морі неможливо потонути?

(У Мертвому)

14. Чому, коли шиють голкою, вдягають наперсник?

(Щоб зменшити тиск голки на палець)

15. Для чого використовують водонапірну башту?

(Щоб постачати воду у будинки. Принцип сполучених посудин)

 

Конкурс 2: «Показуха»

Вчитель: Молодці, чудово попрацювали. А тепер пропоную трішечки відпочити і розважитись. Одному з учасників конкурсу буде дано список слів, які мають відношення до фізики. За допомогою міміки і пантаміміки протягом 3 хв потрібно буде показати ці слова своїм членам командию Виграє команда, яка набере найбільшу кількість балів. За 1 правильну відповідь – 1 бал. Весь клас може допомагати.

 

1 команда:                                        2 команда:

Терези                                                Температура

Тертя                                                  Дифузія

Вага                                                    Телевізор

Радіо                                                   Магніт

Ньютон                                               Компас

Звук                                                    Антена

Мікроскоп                                          Веселка

Струм                                                 Маятник

Супутник                                           Тиск

Місяць                                               Дзеркало

 

 

Конкурс 3:

Вчитель: Кожній команді дається 10 запитань. За кожну правильну відповідь – 1 бал. Відповідати необхідно швидко, час обмежений – 1 хв

Запитання для 8 класу:

1. Одиниця вимірювання тиску (Па або Н/м)

2. Прилад для вимірювання сили (Динамометр)

3. Тіло, відносно якого визначається положення даного тіла (Тіло відліку)

4. Тіло, розмірами якого можна знехтувати в умовах даної задачі (Матеріальна точка)

5. Прилад для вимірювання швидкості (Спідометр)

6. Зміна форми і розмірів тіла під дією певної сили (Деформація)

7. Апарати для дослідження глибини океанів (Батискаф або батисфера)

8. Атмосферний тиск вперше виміряв (Еванджеліста Торрічеллі)

9. Прилад для вимірювання висоти підйому різних літальних апаратів (Альтиметр)

10. В якому агрегатному стані перебуває вода в океані (Рідкий)

 

Запитання для 9 класу:

1. Одиниця опору (Ом)

2. Який прилад підключається у електричне коло паралельно (Вольтметр)

3. Температура кипіння води (100)

4. Закон про деформацію тіл встановив (Роберт Гук)

5. Прилад для вимірювання тиску (Барометр)

6. Напрямлений рух заряджених частинок (Електричний струм)

7. Якщо не знаєш ці 2 закони, то треба сидіти вдома (Закони Ома)

8. Прилад для вимірювання сили струму (Амперметр)

9. Прилад для зміни і регулювання сили струму у колі (Реостат)

10. Передача теплоти від одного тіла до іншого (Теплообмін)

 

Конкурс 4: Ребуси

Вчитель: У цьому конкурсі кожній команді надається 1 ребус. За правильно відгаданий ребус – 2 бали. Дається на виконання завдання 20 секунд

 

Конкурс 5: Пісенний

Вчитель: Команди по черзі виконують 2-3 рядки з пісень, у яких йдеться про рух. Виграє та команда, яка заспіває найбільшу кількість пісень. Оцінка конкурсу - 3 бали.

 

Конкурс 6: Літературний

Вчитель: Команди мають за 4 хв скласти вірш, використовуючи подані слова. Слова можна ставити у будь-який відмінок. Оцінюється оригінальність та гумор (10 балів).

Фізика, наука, закони, формули, Ньютон, Гук, світло, знання.

 

Конкурс 7 «Склади слова»

Вчитель: На дошці перед вами знаходиться фізична величина «Електромагнітна індукція». Необхідно якомога більше маленьких слів утворити з неї, які мають фізичний зміст. За кожне слово – 1 бал. Дається 5 хв.

Конкурс 8 «Розгадай кросворд»

Командам необхідно за 5 хв розгадати кросворд. За кожне правильно відгадане слово - 1 бал.

По вертикалі:

  1. Сила з якою тіло тисне на опору або підвіс.
  2. Стан, коли вага = 0.

4.     У якому агрегатному стані перебуває вода в річках, озерах.

5.    Прилад для вимірювання маси тіла.

11.  Шкала для вимірювання температури.

По горизонталі:

  1. Агрегатний стан речовини .

6.    Лінія, яку описує  тіло під час свого руху.

7.    Мікрочастинка речовини.

8.   Явище проникнення однієї речовини в іншу .

9.   Яка сила допомагає людині ходити по землі і не падати.

10. Від якої фізичної величини залежить тиск.

12. Відомий фізик, якому впало на голову яблуко.

13. Фізик, який відкрив свій закон, купаючись у ванні.

Відповіді:                                           

 

III Підсумок уроку – 3 хв.

Вчитель підводить підсумки, визначає команду-переможницю, дарує призи,  дякує всім за увагу, а команд - за гру, фотографується з командами.

Вчитель: Усі ви молодці, добре попрацювали. І не так вже важливо, хто переміг, а хто програв, адже сьогодні дійсно відбулося свято науки, яка з гордістю носить ім`я – Фізика.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

 

doc
Додано
26 грудня 2023
Переглядів
228
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку