Предмет: виховна година. Форма: інтелектуальна гра з елементами подорожі. Тема. Хто багато читає, той багато знає. 3-4 клас. Дана розробка уроку доцільна для виховної години або ж перевірки знань учнів з української мови, читання, Я у світі, природознавства, математики.. Також, це допоможе розвинути у дітей логічне мислення та вміння працювати у команді.
Предмет: виховна година
Форма: подорож у формі гри.
Тема. Хто багато читає, той багато знає.
Мета. Сприяти формуванню в учнів інтелектуального потенціалу; узагальнити знання учнів про книги; розвивати творче мислення, пам’ять, бажання вчитися та пізнавати світ; сприяти збагаченню словникового запасу учнів та розвитку зв’язного мовлення; прищеплювати любов до читання книг та інтерес до них; виховувати вміння висловлювати свою думку та слухати інших.
Хід уроку
І. Організаційна частина.
ІІ. Основна частина.
1. Повідомлення теми та мети заняття.
- Сьогодні ми здійснимо подорож у країну Казкарію і зіграємо в інтелектуальну гру.
2. Вступна бесіда про казки.
3. Об’єднання у команди.
Об’єднання у дві команди за допомогою жовтих і синіх клаптиків паперу.
- Зараз ми дізнаємося, на чому ми сьогодні будемо подорожувати.
- Є у мене річ важлива:
Не страшні ні дощ, ні злива.
Її розкрию над собою,
І не замочить дощ водою! (Парасолька)
4. Станція «Лото загадок»
- Хоч не літак, а крилатий,
Без крил не може працювати.
(Вітряк)
* * *
Дерев’яний та довгенький,
Маю носик я гостренький.
На білому слід лишаю,
Усіх діток потішаю.
(Олівець)
* * *
Коли хочеш ти читати,
То повинен мене знати,
А коли мене не знаєш,
То нічого не вчитаєш.
(Абетка) * * *
З небесної діжки
Крижані горішки
На землю упали,
Шкоди нам завдали.
(Град)
* * *
Спритний майстер у стрибках:
На деревах, по гілках.
Вся руда, пухнастий хвіст,
Рідний дім для неї – ліс.
(Білка)
* * *
На городі нога стоїть,
На нозі голова висить.
Куди сонце повертається,
Туди голова нахиляється.
(Соняшник)
* * *
З небокраю, з-за діброви,
Вийшли воли чорноброві:
Принесли водиці дзбан,
Полили і ліс, і лан.
(Хмари)
* * *
Сонечко в траві зійшло,
Усміхнулось, розцвіло,
Згодом стало біле-біле
І за вітром полетіло.
(Кульбаба)
5. Станція «Казкові стежки»
а) «Чи добре ви знаєте казки?»
- У якій казці герой дерев’яний?(Золотий ключик або Пригоди Буратіно)
- У якому творі хлопчик живе у вовчій зграї?(Мауглі)
- У якому творі-казці герої – овочі та фрукти?(Чиполліно)
- Де була смерть Кощія?( На кінчику голки)
- Чим ловив рибу вовк?(Хвостом)
- У якій казці всі місяці зібралися в одну ніч разом?(12 місяців)
б) назви казку
- «— Ох, дуже погано! — сказала принцеса. — Я майже всю ніч не заплющила очей. І що це попало мені в ліжко! Я лежала на чомусь твердому, й тепер моє тіло все в синяках. Це ж просто жахливо!»( «Принцеса на горошині»)
- «Принцові посланці поїхали по всій країні і міряли черевичок спершу принцесам, потім герцогиням, тоді всім дівчатам з вельможних родин, але все було марно. Нарешті принесли черевичок і двом її сестрам.» («Попелюшка»)
- «— Яке здоровенне! — сказала вона.— Жодне не схоже на нього. Невже це індича?! Ну, та це ми скоро побачимо. Воно увійде в воду, хоч би мені довелось його туди силою штовхнути!» («Гидке каченя»)
- «— Королево, люба пані, ви красою незрівнянні.
Та за горами крутими, за дібровами густими
Є у карликів сестриця, дівчина ніжнолиця,
Вона краща вас, люба пані, в сотню раз.»(«Білосніжка і 7 гномів»
6. Станція «Битва капітанів»
- На кожного казкового героя вам потрібно (капітани) назвати казку, яка містить цього казкового героя.
7. Станція «Розумнички і розумниці»
- Хто на своїй голові ліс носить? (Олень)
- Скільки звуків позначає буква «ь»? (0)
- Яким гребінцем не розчешеш волосся? (Півнячим)
- На трьох дубах по 6 яблук. Скільки всього яблук? (На дубах яблука не ростуть)
- Якого кольору хамелеон? (Різного, він весь час змінює колір)
- Модель Землі. (глобус)
- Без чого кінь спотикається? (Підкови)
- Скільки горіхів у порожньому стакані? (Нуль)
- Що росте догори коренем? (Бурулька)
- Головна вулиця Києва. (Хрещатик)
- Якого каменя немає в морі? (Сухого)
- Світала частина доби. (День)
- Велика кругла хлібина. (Коровай)
- Квартира для риб. (Акваріум)
ІІІ. Заключна частина.
1. Оголошення результатів.