Тема: Індія. Культурно – історичні особливості країни. Природні умови та ресурси. Розміщення населення та господарства. Роль країни в регіоні.
Мета: забезпечити засвоєння учнями знань про характерні риси економіко - географічного положення Індії, особливості природних умов і ресурсів, розміщення населення й господарства, культурно-історичні особливості країни; розвивати творчі здібності учнів, логічне мислення, формувати культуру спілкування; продовжити розвивати інтерес до предмета; формувати вміння працювати самостійно та в групах, виховувати почуття доброти й милосердя до людей інших національностей.
Обладнання: політична карта світу, фізична й економічна карти Індії, фотоілюстрації історичних пам'яток, презентація «Індія».
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Форма проведення: урок-подорож
ХІД УРОКУ
(розвиток соціальних та психологічних компетентностей)
Вчитель проводить соціально – психологічний тренінг з учнями. Разом створюють – «пам’ятку успіху», визначаючи, що покликаний виконувати кожен для досягнення мети:
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Провести соціогеографічний практикум: визначити, які предмети та речі, що вас оточують у повсякденному житті, зроблені у Китаї. Оцінити їх якість. Поміркуйте, чи можна було б замінити їх товарами українського виробництва.
ІІІ. Актуалізація опорних знань
1.Інтелектуальна розминка.
1. Які субрегіони виділяють в Азії?
2. Що таке Джакотський трикутник?
3. Скільки виділяють груп країн в Азії за рівнем соціально - економічного розвитку?
4. Яка країна Азії характеризується І типом відтворення населення?
5. Які 2 країни Азії створюють позитивний імідж для всього регіону?
- першими почали розводити домашню птицю;
- подарували світу шахи;
- десяткову систему обчислення.
Дійсно, Індія – одна з колисок людської цивілізації.
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Вступне слово вчителя:
- Винятково багатоманітна і багатолика ця країна — далека і близька, розташована на півострові Індостан, який часто іменують субконтинентом.
- «Країною чудес» називали її мореплавці й мандрівники минулого за казкову красу і багатство;
- «країною снігів і пальм» — самі індійці за вічнозелену рослинність (не випадково уособленням країни є пальма) і величні хребти Гімалаїв і Каракорума, покриті вічними снігами.
- Це країна контрастів, де плоска, як стіл, Індо-Гангська рівнина межує з найвищими гірськими вершинами, посушливе Деканське плоскогір'я — з південними штатами, що потопають у тропічній рослинності, а різко континентальний клімат внутрішніх областей, де нестерпна спека літніх місяців змінюється пронизливими холодом у зимовий сезон, межує з морським кліматом прибережних зон, особливо на півдні, де поділ на сезони по суті стає умовністю.
- Дуже часто її називають «країною мовних джунглів». І це не випадково, оскільки в країні налічується понад півтори тисячі мов і говірок, хоч основними, конституційно визначеними залишаються п'ятнадцять, якими розмовляє 90 відсотків населення країни.
- Індія — воістину велична країна, де живе працьовитий, талановитий, сповнений сил і почуття власної гідності народ.
- Подорожуючи Індією, думаєш про те, як важко було зрушити з місця цю величезну, як континент, країну, в житті якої сьогоднішній день так тісно переплітається з днем завтрашнім і днем минулим подібно до того, як на індійській дорозі кондиційований автобус сусідить з парою волів, запряжених в арбу, і пішими переносниками цегли.
В. Овчинников “Своїми очима”)
V. Оголошення теми та мети уроку.
Тож давайте полинемо на крилах пізнання у чудову країну Індію.
Епіграф уроку:
Глянь, о душе моя,—ось жадана земля,
Ось земля споконвічна прочан.
Глянь на Індію ти, на той берег святий.
Де вселюдно шумить океан.
Тагор
Девіз уроку
Чого б ти не навчався, ти навчаєшся для себе.
Петроній
Запис на дошці
Основою економіки Індії є господарство, яке:
VІ. Вивчення нового матеріалу.
Експерт - географ
Площа: 3,287 млн. км2.
Населення: 1,21 млрд. осіб.
Столиця: Нью-Делі.
Глава держави: президент.
Державний устрій: федеративна республіка. Входить до Співдружності націй, очолюваного Великобританією.
Адміністративний поділ: 28 штатів, 7 союзних територій.
Республіка Індія розташована в Південній Азії на півострові Індостан, що за формою нагадує трикутник, наче відгороджений від іншої Азії високою стіною Гімалаїв.
На півдні, сході, заході країна омивається Аравійським морем і Бенгальською затокою Індійського океану.
Індія межує з Пакистаном, Афганістаном, Китаєм, Непалом, Бутаном, Бангладеш і М'янмою. Найдовшим є кордон з Китаєм, що проходить головним Гімалайським хребтом.
Близькими морськими сусідами Індії є острівні держави Шрі-Ланка і Мальдівська Республіка.
Через Індію проходять міжнародні торгові шляхи, що поєднують Азію, Європу, Африку і Австралію. Це, безумовно, сприяє встановленню Індією зовнішньоекономічних зв'язків.
Особливості ЕГП (демонстрація слайдів) (слайд №16, 5825)
Висновок: ЕГП – вигідне, зручне.
Зупинка «Історична»
Європейці почали колонізувати Індію ще в XVI ст.— португальців, Голландців, французів, англійців привабили її легендарні багатства. Англійці отримали перемогу над суперниками в ході тривалих війн, і з середини XIX ст. до 1947 р. Індія фактично була сировинним додатком Британської імперії, звідки вивозилися практично всі промислові вироби.
Індія — найбільша держава Південної Азії. Це країна контрастів як з точки зору природних умов, так і соціально-економічної ситуації.
Чим ми завдячуємо індійцям. Індійці подарували людству багато корисних винаходів. Вони винайшли шахи. Гра була задумана як битва між двома арміями і називалася «чотири роди військ». Спочатку в цю гру грали лише царі, а згодом вона поширилася в усьому світі.
Цифри, якими ми користуємося і які називаємо арабськими, насправді винайшли стародавні індійці. Від них вони перейшли до арабів, а потім потратиш до європейців. Індійці також придумали цифру 0.
Індійці були вмілими архітекторами і гарними скульпторами. Вони висікали з каменю статуї га барельєфи і прикрашали ними храми й палаци. Скульптори зображати богів, тварин, людей.
Література Індії. Найдавніша книга в індійській літературі — «Рігведа» — збірник священних гімнів, «Магабгарата», «Рамаяна».
Індійський театр. Театр виник в Індії в давнину, досяг найвищого свого розквіту до кінця древньої епохи. Актори в стародавній Індії займали низький соціальний стан - у законознавчий трактатах вони прирівнюються до шудрам, а їхня професія оголошується негідною представників вищих станів. За переказами, актори були прокляті за те, що зображували у смішному вигляді святих - ріші. Проте низький соціальний статус не заважав акторам бути людьми вельми освіченими і користуватися заступництвом і дружбою знатних осіб.
Перед виступом актори кладуть в око маленьке зернятко, яке всмоктує вологу, надає окові червоний відтінок. Такий хід також є невід’ємною частиною гриму. Нанесення гриму триває не менше двох годин, під час яких актор спить.
Аюрведа - традиційна медицина Індії. Аюрведа - це цілісна і повна система медичних знань (профілактика і лікування хвороб, вчення про темпераменти і фізіології, а також про здоровий спосіб життя), яка існує і розвивається в Індії вже кілька тисяч років.
Аюрведа тісно пов'язана з традиційними практиками Індії, зокрема з йогою.
Експерт з ресурсів
Природні умови (демонстрація слайдів) (слайд №17)
Для Індії характерний субекваторіальний мусонний клімат, що виражається в чергуванні вологого і сухого сезонів року. Земельні ресурси – природне багатство країни, оскільки значна частина грунтів має високу родючість. Річки Індії мають величезний енергетичний потенціал і є джерелом зрошування. Найбільші річки – Ганг, Інд, Брахмапутра. Найвологіше місце на землі – м. Черрапунджі (12000 мм опадів в рік), на заході - пустеля Тар – опадів не буває по кілька років (див. табл 1).
Природні ресурси Таблиця 1
Потужні мінеральні ресурси
|
Земельні |
Водні |
Лісові |
Рекреаційні |
-кам’яне вугілля, -залізні руди, -марганцеві, -хромітові руди, -титанові, -нафта, -слюда, графіти, -дорогоцінне каміння
|
-алювіальні -червоноземи |
-Інд -Ганг -Брахмапутра |
вологі екваторіал. та перемінно-вологі ліси |
історико-культурного напрямку(пам’ятки різних епох), екологічного напрямку (екзотичні природні ландшафти, національні парки), гірсько-лижно-альпіністсь- кого напряму (Гімалаї) |
Екологічні проблеми:
- проблема водозабезпечення людей і господарства;
- швидка ерозія грунтів внаслідок нераціональної господарської діяльності;
- засолення грунтів при зрошенні;
- заболочення;
- збільшення площі піщаних пустель внаслідок вирубування лісів.
Тому актуальною є проблема охорони природи у всіх її аспектах.
Висновок: Індія має великі природні ресурси і сприятливі природні умови.
В природному відношенні – одна з найбагатших країн світу. Це виправдовує одне з її визначень колоніального періоду – „перлина Британської корони”
- Що ще характеризує багатство кожної країни? (її народ)
Експерт - демограф
Для Індії характерна висока народжуваність, пов'язана з традиційно ранніми шлюбами і багатодітними сім'ями.
Середня тривалість життя індусів до недавнього часу становила всього 32 роки, нині перевищує 62 роки. Чоловіче населення Індії за чисельністю переважає над жіночим: на 100 жінок припадає 107 чоловіків.
2. Індія — найбільш багатонаціональна країна світу. Тут проживає понад 300 народів і народностей. Найбільші з них — хіндустанці, біхарці, бенгальці, маратхі, телугу. Частка найбільш численного народу країни — хіндустанців — становить менше ніж 25%.
Релігійний склад досить однорідний — близько 81 % населення — індуси, ще 14 % — мусульмани. З інших релігій найбільше прихильників у християнства, сикхізму, джайнізму й буддизму.
3. Більшість населення Індії сповідує індуїзм. Індуїзм — це одна великих світових релігій, що сформувалась в І тисячолітті нашої ери. його основі лежить учення про перевтілення душ, що відбувається згідно з законом відплати (кармою) за доброчесну абу дурну поведінку, Індуїзм визнає три верховних божества: Брахму, шо за індуїстською міфологією є творцем світу, Вішну, котрий зберігає Всесвіт, Шиву, який руйнує його. (Проте Шива в індуїзмі вважається не тільки богом- руйнівником, але і богом-творцем). Верховні божества, за індуїстським ученням, мають земні втілення. Наприклад, Вішну має їх 10, і серед — Кришна та цар-герой Рама.
4 учень. Однією із обов'язкових умов доброчесної поведінки людини індуїзм вважає дотримання кастових правил. Що таке касти? В Індії, згідне з індуїзмом, усе суспільство розділене на касти, тобто групи людей; що із покоління в покоління виконують певні обов'язки в суспільствы володіють певними професіями. Вищою кастою є брахмани, яким призначено бути жерцями або наставниками. Наступні — кшатрії — воїни ті правителі; за ними вайші — хлібороби, купці та ремісники; і, нарешті, шудри — «нижча» каста, до якої входять слуги, раби та «недоторкані » Кожному індусові релігія велить вести той спосіб життя, який відповідає його касті. Кастові організації в Індії мають свої газети, кас. взаємодопомоги та банки.
На самому низу суспільних сходів — «недоторкані». Протягом віків вони виконували тільки брудну роботу. їм не дозволяється доторкатися до членів вищих каст, заходити до їхніх кухонь і храмів, користуватися спільними предметами, а іноді навіть мостами та дорогами.
Звичайно, в сучасній Індії поділ на касти вже не такий жорстокий, як у минулому. Конституція Індії визнала рівноправність каст. У країні ухвалено закони, за якими за дискримінацію нижчих каст притягають до суду. їхніх членів улаштовують на роботу нарівні з іншими, дітям у школі видають безкоштовні підручники. Саме життя (поява нових промислових доріг, переселення людей із села до міста) унеможливлює сувору ізоляцію каст.
Визначення причин „демографічного вибуху”:
2-й учень. Особливості проживання та відмінність у рівні життя
Багатство і злидні живуть пліч-о-пліч. Заможні верстви Індії становлять менш ніж 4% від загальної кількості населення. 60 % населення країни офіційно живуть за межею бідності, багато людей живе в міських нетрях або взагалі без даху над головою.
За даними перепису населення Індії у 2001 році частка неграмотного населення становила 35%. У країні введено обов'язкове безкоштовне початкове навчання (у деяких штатах — і безкоштовна середня освіта). Незважаючи на це, багато дітей не ходять до школи, рівень освіти залишається досить низьким.
Індійські міста дуже шумні — безперервно сигналять автомобілі, з мегафонів звучить музика, а торговці перекрикують один одного, наперебій пропонуючи товари. Переповнені людьми автобуси викидають клуби вихлопних газів. Багато тварин на вулицях ні в кого не викликають подиву. Містом розгулюють корови, кози і навіть мавпи.
У містах ремісники та торговці поселяються в основному біля своїх майстерень або лотків, утворюючи професійні цехи. Будівлі в основному невисокі, вулички вузькі, а густота населення досить висока.
Міська біднота будує хатини з жесті й дерева та нелегально підключає їх до електромережі. Великою проблемою міст є відведення нечистот. Зазвичай відходи стікають стічними канавами, викликаючи страшенний сморід.
3 учень: Середній індієць — сільський житель, він цілий рік працює на зрошувальних полях, у сезон хариф вирощує рис, боби, а під час сезону рабі — пшеницю, картоплю, овочі. Працює переважно вручну, для обробки землі і як транспортний засіб використовує бика; цілком можливо, що в нього немає своєї землі або він є власником дуже маленької ділянки. Частину зібраного врожаю він обмінює на предмети першої необхідності.
Він сповідує індуїзм; не знає державної ( англійської), мови, ледве читає другою державною мовою —хінді; його дружина неграмотна. У родині четверо дітей, троє з них уміють читати й писати. В його будинку немає електрики й газу. Харчується він в основному рослинною їжею. Найчастіше на його столі буває рис, борошняні вироби, каша, боби, овочі, картопля, кисле молоко; паливом у його господарстві служить солома та кізяк.
Він ніколи не виїжджає за межі свого штату. Ймовірно, він та його дружина проживуть 60—65 років. Можливо, деякі з його дітей переїдуть до міста й будуть працювати в промисловості або сфері послуг, найшвидше в їхніх родинах буде менше дітей.
Індія має значні трудові ресурси. У країні немає офіційно оголошених меж працездатного віку. Незважаючи на закон, до сих пір використовується дитяча праця.
Індійська цивілізація налічує понад 5 тисяч років. її матеріальні пам'ятки — храми, мавзолеї, мечеті, палаци, форти — трапляються повсюдно, багато з них відомі в усьому світі.
Сарі — жіночий одяг. Це довгий цілий кусок тканини завдовжки 5—9 м. Проте найпопулярніший вид сарі — кусок тканини традиційної довжини — 6 м.
Чолі — коротка кофточка, яка надівається під сарі.
Дхоті — чоловічий варіант сарі.
Лунгі — чоловічий варіант сарі на півдні Індії.
Шальвари — шаровари на півночі Індії,
Каміз — довгі сорочки на півночі Індії. Це результат впливу перських і монгольських прибульців.)
Експерт по господарству
Слово учителя
Головна проблема – бідність
Господарство.
- Пригадайте, за якими показниками визначають рівень соціально-економічного розвитку будь-якої країни?
За обсягом ВНП – 15 місце у світі, проте за цим показником в розрахунку на душу населення лише 137 місце.
Промисловість
За абсолютними розмірами валового національного продукту Індія входить до перших 15 країн світу. Якщо ж його поділити на 1000 млн. осіб, то країна опиниться серед найвідсталіших і найбідніших.
У структурі промисловості переважають галузі легкої та харчової промисловості. Домінують дрібні підприємства, розповсюджені домашні промисли, де переважно використовується ручна праця.
Енергетика. У недалекому минулому основним паливом були сухий гній (кізяк) та дерево. Зараз вони відіграють чимале значення в побуті основної частини населення. Поряд з тим зростає використання промислових джерел енергії. Найбільше значення має кам'яне вугілля.
Чорна металургія. За об'ємом капіталовкладень і темпами росту посідає одне з провідних місць. Найбільшим центром металургії є Бокаро.
В кольоровій металургії найбільшу роль відіграє алюмінієва промисловість, яка розвивається на власних покладах бокситів.
Машинобудування і металообробка. У країні виробляють електромотори, тепловози, вагони, літаки, електронні машини. Банґалор — центр електронної промисловості і космічних досліджень, тут також виробляють верстати, літаки, засоби зв'язку. Індія забезпечує великі поставки літаків на світовий ринок. З 1990-х рр., завдяки зарубіжним інвестиціям, у країні почали розвиватися сучасні галузі — телекомунікації, радіоелектроніка, а також виробництво реактивних літаків і космічних ракет.
Хімічна промисловість. Налагоджено виробництво мінеральних добрив, хоча воно не задовольняє потреби сільського господарства Індії. Розвивається нафтохімія, виробництво пластмас, хімічних волокон.
В легкій промисловості найбільше значення має джутова та текстильна галузі.
Харчова промисловість добре розвинута. Світове значення має виробництво чаю (перше місце у світі). Розвинені цукрова і маслоробна галузі.
Індія заслужено славиться своєю вишуканою і надзвичайно різноманітні кухнею. В їжу обов'язково додають перець, кмин, кардамон тощо.
Кустарні промисли відіграють велику роль у виробництві тканин, предметів домашнього вжитку, художніх прикрас та сувенірів.
Подібні до країн розвинутих |
Подібні до країн, що розвиваються |
1. В Індії активними темпами проходить індустріалізація;країна виробляє верстати, автомобілі, телевізори трактори, ЕОМ, устаткування АЕС і космічні обладнання, запускає штучні супутники землі. |
1.Рівень прибутків на душу населення ще низький.
|
2.Висока якість товарів, конкурентно-спроможнана світовому ринку, переважає важка промисловість над легкою. |
2.Переважає кількість зайнятих в с/г (3/5 населення країни) |
3.На великих підприємствах використовуютьобладнання за останнім словом техніки. |
3. На багатьох підприємствах використовується ручна праця
|
4.Є великі національні монополії в промисловості великі плантації в с/г |
4. Є дуже багато дрібних підприємств, мільйони маленьких с/г господарств |
5.Останнім часом в Індії звертають особливу увагу на освіту молоді та науку |
5. Дуже багато неписьменних
|
6. Багатогалузева промисловість |
6. Переважає с/г виробництво. |
7. Високий рівень транспорту |
7. Залізні дороги вузькоколійні, не всі автомобільні дороги мають тверде покриття. |
Сільське господарство
Сільське господарство — основа індійської економіки. В ньому зайнято близько 60% економічно-активного населення. Крім того, воно забезпечує сировиною багато ключових галузей країни, особливо текстильну, джутову і цукрову промисловість.
Провідна роль належить рослинництву. В Індії виділяють два сільськогосподарських сезони: літній («хариф») — сіють з кінця травня, урожай збирають у кінці вересня, і зимовий («рабі») — сіють у жовтні, урожай збирають у квітні. Основна частина врожаю припадає на літній сезон, забезпечений вологою, яку приносять мусони.
60 % земель зайнято під зерновими, особливе місце серед яких посідає рис. В Індії під рис відведено більше земель, ніж у будь-якій іншій країні, і з кінця 1970-х років вона повністю забезпечує себе цим продуктом і посідає друге місце у світі за експортом рису.
Також культивують бавовник, джут, арахіс, кунжут, рапс, цукрову тростину, каву, чай.
У харчуванні індійців велику роль відіграють бобові, овочі, фрукти, прянощі, олійні та цукрова тростина.
Індія посідає провідне місце по збору та експорту чаю. Чайні плантації приурочені до передгірних районів країни. Індії належить перше місце у світі за площею, зайнятою цукровою тростиною, але врожайність цієї культури і збір низькі.
Важливу роль відіграють тютюн, кавове дерево, кокосова пальма, банани, ананаси, цитрусові.
Завдання
Виберіть культури вологого періоду і сухого (рис, цукрова тростина, виноград, арахіс, пшениця, ячмінь, бобові, редис, гірчиця)
Харіф (літній) – вологий |
Рабі (зимовий) - посушливий |
- рис |
|
- цукрова тростина |
- пшениця |
- виноград |
- ячмінь |
- бавовник |
- гірчиця |
- арахіс |
- редис |
- джгут |
- рапс |
Тваринництво — другорядна галузь сільського господарства Індії. За поголів'ям худоби країна посідає перше місце у світі (1/5 світового поголів'я), але худоба (корови, воли, буйволи, вівці) мають дуже низьку продуктивність і використовуються переважно як тяглова сила.
Індійці-індуси є вегетаріанцями, вважають корову священною твариною. Поряд з цим Індія є одним з найбільших експортерів шкіри.
Для покращення породності худоби в країні створено декілька державних ферм, де вирощують, племінну худобу.
(Країна посідає друге місце у світі за поголів’ям великої рогатої худоби. Тут налічується майже 200 млн буйволів і корів. Однак тваринництво відіграє другорядну роль у сільському господарстві й не забезпечує достатньою кількістю продуктів харчування.
Проблемне запитання
Чому, аючи найбільше поголів’я великої рогатої худоби, населення Індії дуже мало споживає м’яса, масла, недостатньо молока й іншої продукції тваринного походження?
(Це пояснюється повсюдним використанням худоби як тяглової сили й транспортного засобу. Додаткові складнощі створюють релігійні заборони. Індуїзм уважає корову священною твариною, тому забороняється вбивати цю тварина і вживати в їжу яловичину, а мусульманам, як відомо, не можна їсти свинину.)
Учитель. А зараз опрацюючи підручник дайте відповідь на питання, які є у вас на парті.
Що характерно для транспортної системи Індії?
Які основні статті експорту та імпорту?
Чи підтримує Індія торгівельні відносини з Україною?
1. Транспорт. Зовнішні зв'язки
За словами індійців, залізничний транспорт найшвидший і найпопулярніший у цій країні. Однак, на ефективність його роботи негативно впливають нерівномірність густоти залізниць у різних частинах країни, різноколірність доріг тощо. Головні залізничні магістралі проходять долиною Гангу і вздовж морських побереж. Найважливіша лінія Мумбай — Наґпур — Колката.
Друге місце посідає автомобільний транспорт. Національні автостради з'єднують між собою найбільші міста країни.
Зовнішньоторговельні перевезення майже повністю здійснюються морським транспортом.
Повітряним транспортом здійснюються переважно пасажирські перевезення — міжнародні аеропорти Делі, Колката, Мумбай належать до найбільших у світі.
У сільській місцевості зберігається роль гужового і в'ючного транспорту. У деяких містах поряд із сучасним транспортом пасажирів і грузи перевозять рикші та велорикші.
Індія має зовнішньоекономічні зв'язки з більш як 150-ма країнами світу.
Імпорт: машини, обладнання, сталь, кольорові метали, хімічні добрива, нафта і нафтопродукти.
Експорт: джутові вироби, чай, рослинні та ефірні масла, шкіра, вироби кустарних промислів, коштовне каміння, залізна, марганцева, хромітова руди.
Індія визнала незалежну Україну 26 грудня 1991 р., а 17 січня 1992 року встановила з нею дипломатичні відносини. З цього ж року в Києві працює посольство Республіки Індії. Зовнішньоторговельний оборот між Індією та Україною вже перевищує 300 млн. дол. США. Індія майже втричі більше купує товарів в Україні, ніж їй продає.
Зупинка «Традиції»
Традиції
3. Заклинач змій. Багато індійців займаються дресируванням кобр. Заклинач награє мелодію, похитуючись вперед-назад, що примушує кобру підніматися і наслідувати його рухи. Індійська (очкова) кобра настільки ж гарна, як і небезпечна. Як і інші змії, кобра абсолютно глуха. Очкові змії, що похитуються під звуки флейти факіра, не чують її мелодії. Їх зачаровують рухи заклинача, і той, чудово знаючи натуру кобри, безпомилково оцінить дистанцію.
4. Індійський ринок. Багато індійців не вживає м'яса. Вони купують
овочі та прянощі і їдять їх з рисом чи хлібом.
8. Індуїзм — найпоширеніша релігія. Вісім з кожних десяти жителів Індії — індуїсти. Статуї богів установлені в багатьох селах.
9. Індія — найбільш демократична держава. В Індії виборців більше, ніж будь-де. З часу здобуття незалежності вибори проводяться регулярно.
Коли мова заходить про індійське кіно, все кивають головами і починають посміхатися. Дійсно: індійське кіно - це своєрідний жанр, у якого безліч шанувальників по всьому світу. Фільми наповнені щирими емоціями, які миттєво її підхопити, і якщо героям весело - смієшся, якщо вони плачуть - мимоволі сльози підкочують до очей. А ще вражають уяву нестримні танці, пісні, і, звичайно ж, звуки що завдають ударів - відмінні риси індійської кіноіндустрії.
Індійські фільми представляють якийсь мікс: тут і комедія, драма, бойовик, трилер злилися воєдино. І не варто думати, що індійське кіно - це доля домогосподарок, багато чоловіків із задоволенням дивляться фільми, тільки нікому про це не говорять!
Назва "Болівуд", як неважко здогадатися, походить від схрещення слів "Бомбей" і "Голлівуд". Сам термін "Болівуд" вживається в 70-х, коли Індія обігнала Америку в кількості, що випускаються фільмів. Так-так, всупереч поширеній думці, зовсім не Голівуд лідирує у виробництві!
Саме індустрія індійського кіно є справжньою фабрикою мрій, з конвеєра якій щодня сходять кілометри целулоїду. Боллівуд виготовляє в 3 рази більше фільмів, ніж його лос-анджелесский побратим, поступаючись в їх чисельності тільки нігерійському Нолливуду. У Боллівуді знімається, за різними підрахунками, від 800 до 1000 фільмів на рік, що в 2,5 рази більше, ніж в Америці. Чисельність аудиторії індійських фільмів становить 3,6 млрд. глядачів.
У Боллівуді знімається від 800 до 1000 фільмів на рік, що в 2,5 рази більше, ніж в Америці.
Аудиторія індійських фільмів становить 3,6 млрд. глядачів
Зупинка «Туристична»
Пам'ятники та храми, якими славиться Індія, — це справді те, що варто побачити. Тому за знімками історичних об'єктів потрібно їх назвати й охарактеризувати.
Основні історичні об'єкти Індії:
Вважається, що вона стоїть тут аж XV століть. Принаймні про це свідчить напис на ній. Цінність колони у неповторних властивостях металу, з якого вона відлита. Це чисте залізо. Колона не ржавіє. Такої чистоти металу не можуть досягти сучасні металурги. Подейкують про її позаземне походження.
V. Закріплення матеріалу
Запрошую вас у крамницю самообслуговування.
1.Основна релігія в Індії? ( індуїзм).
2. Батьківщина якої культури вважають долину Гангу? ( цукрова тростина).
3. Назвіть традиційні галузі промисловості Індії. ( текстильна, тютюнова, ювелірна, харчова).
4.Яке місце посідає Індія за обсягом вантажоперевезень? (5).
5.Чому Індію називають « перлиною в короні Британської імперії?»
6.В чому відмінності між двома сільськогосподарськими сезонами: хариф і рабі? ( хариф – вологий, рабі – сухий).
Вікторина
V. Підсумки уроку (Висновки про подорож, оголошення оцінок)
Учитель (Слайд №24) У Делі є широковідомий за межами Індії пам’ятник – так звана залізна колона, яка датується першими століттями н.е. Ця колона, що присвячена богу Вінпу, незважаючи на довгий вік, абсолютно не має слідів іржі. Це результат давньоіндійської техніки обробки металу. Існує старовинне повір’я: у того хто стане спиною до колони і зведе за нею руки, здійсниться найзаповітніша мрія.
Я всім бажаю, щоб здійснились ваші мрії, навіть коли ви подумки згадуєте про залізну колону в Індії.
VІ. Домашнє завдання:
Цікаві факти про Індію
-Назва "Індія" походить від річки Інд, в долинах навколо якого були вдома перших поселенців.
-Система числення була винайдена в Індії. Індійський учений Арьябхатта винайшов цифру нуль.
-В Індії більше поштових відділень, ніж у будь-якій країні світу.
-Найбільший роботодавець у світі також знаходиться в Індії - це управління залізниць. -Кількість працівників цієї компанії - близько мільйона осіб.
-Першим університетом у світі був університет в Tакшіла, 700 років до нашої ери. Більше 10500 студентів з усього світу вивчали більше 60 предметів. Університет Наланда збудований в 4 столітті був одним з найбільших досягнень стародавньої Індії в галузі освіти.
-Індія - надзвичайно миролюбива держава, яка ніколи не вторгалася в інші країні за останні 100000 років історії.
-Іслам є другою за величиною релігією Індії та світу.
-Чотири релігії, народжені в Індії - індуїзм, буддизм, джайнізм і сикхізм, проповідують 25% населення світу.
-Найстаріша європейська церква і синагога в Індії знаходиться в місті Кочін. Вони були побудовані в 1503 і 1568 відповідно.
-Бойові мистецтва вперше були створені в Індії, а потім поширились на Азію буддійськими місіонерами .
-Йога має свої витоки в Індії та існує вже більше 5000 років.
-Індія за розміром складає близько 1 / 3 розміру Сполучених Штатів, але це друга за чисельністю населення країна в світі, з населенням
-Багато індійців вважають туалетний папір шкідливим і вважають , що замість нього краще використовувати ліву руку та бризки води в потрібному напрямку. Отже, ліва рука вважається нечистою і ніколи не використовується для прийому їжі.
-Незаконним вважається ввезення або вивезення індійської валюти, рупії іноземцями.
-В Індії зареєстровано найбільшу у світі кількість абортів.