Тема уроку: Пошукові системи. Пошук інформації в мережі інтернет.
Мета.
Завдання уроку:
Учні повинні знати:
- браузери для навігації Інтернетом;
- пошукові системи для знаходження інформації в Інтернеті;
Учні повинні вміти:
- відкривати у вікні браузера вебсторінку;
- знаходити в Інтернеті інформацію на задану тему.
Тип уроку: комбінований (засвоєння нових знань та формування практичних умінь і навичок)
Методи навчання: словесні, наочні, практичні.
Засоби навчання:
1.Технічні: комп’ютери, підключені до локальної мережі, мультимедійна дошка.
2. Програмні: програми-браузери.
3. Наочність: навчальна презентація вчителя, інструкції для виконання практичної роботи.
4. Дидактичні: воркшити для учнів, завдання ПР, картаки для перевірки домашнього завдання,
Перебіг уроку
І. Організаційний етап |
|
Привітання, перевірка відсутніх. |
|
Вправа “Обійми метелика” |
|
Діяльність |
Матеріали |
5-А, щоб дізнатися у якому форматі пройде наш урок, то вам потрібно розгадати ребус. (КВЕСТ)
Супер!!! Вас чекає захоплюючий квест, давайте ознайомимося зі станціями: |
Квест (від англ. quest — пошук, пошуки пригод) — аматорське спортивно-інтелектуальне змагання, основою якого є послідовне виконання заздалегідь підготовлених завдань командами або окремими гравцями. |
Перша зупинка “Наші правила” + оцінювання |
|
Перша зупинка “Наші правила”
Діти, як ми виражаємо емоції в електронному світі, коли спілкуємося з друзями у месенджерах? Я пропоную вам пригадати, що означають вони на наших уроках. Давайте зробимо це разом!
|
|
Оцінювання |
|
Друга зупинка “Перевірка д/з” |
|
ІІ. Перевірка домашнього завдання. Відтворення і коригування опорних знань. РОБОТА В ГРУПАХ |
|
На минулому уроці ми познайомилися з поняттям «комп’ютерна мережа», ще раніше ми вивчали поняття «інформаційна система» ті “Інформаційні процеси”. Давайте пригадаємо вивчене.
|
|
Третя зупинка “Вправа «Закінчи речення» ІНДИВІДУАЛЬНА РОБОТА |
|
+ взаємоперевірка
|
|
V. Повідомлення теми, цілей, завдань уроку Четверта зупинка "Відкриваємо тему" |
|
Кожна книжка в бібліотеці має своє місце на полиці, щоб її можна було швидко знайти. А як знайти потрібний сайт? (Треба знати адресу). Але що робити, якщо забули адресу потрібного сайту або не знаєш цієї адреси? Я розповім вам, як вийти з цієї ситуації. Ми дізнаємось, як можна шукати щось в Інтернеті та як правильно це робити. Отже, тема нашого уроку сьогодні “Пошукові системи”. Таблиця “ЗНАЮ-ХОЧУ ДІЗНАТИСЯ-ДІЗНАВСЯ” |
|
VІ. Сприймання й усвідомлення учнями нового матеріалу Пояснення вчителя з елементами демонстрування презентації |
|
Для доступу до Інтернету потрібні програми, що встановлюються на комп'ютер. Однією з таких програм є браузер. Назва браузер походить від англ. to browse — переглядати. --------- Огляд популярності різних пошукових систем у світі та Україні.
|
|
Руханка
|
https://www.youtube.com/watch?v=QAgVZC7GsFE |
П’ята зупинка "Професійні шукачі інформації" У наш час пошук інформації у мережі інтернет ціле мистецтво. Давайте разом відкривати секрети. Але в першу чергу потрібно дбати про безпеку. Давайте разом повторимо правила техніки безпеки у комп”ютерному класі А за допомогою чого ми вводимо цей пошуковий запит? (ключових слів) |
https://www.google.com/search? пошук за такими критеріями:
https://wordwall.net/uk/resource/32006896
|
Шоста зупинка "Практична робота" Змінні пари повторення правил ТБ
Завершуємо роботу з комп”ютером. |
Завдання. Використовуючи програму для пошуку Google знайти відповіді на питання у мережі Інтернет. |
Сьома зупинка “Підсумки” Заповнюємо останню колонку в табличці “ЗХдД” |
|
|
|
Домашнє завдання Підготувати інформацію про українські пошукові системи на вибір:
Обсяг роботи - від двох сторінок А4. Критерії оцінювання:
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|