Урок "Інтегрований урок з навчання грамоти, математики і природознавства"

Про матеріал

Цікавий конспект до інтегрованого уроку з природознавства, математики і навчання грамоти. Мета уроку: дізнатися хто такі комахи та про їх особливості, закріпити знання про вивчену букву "Жж" та розв'язувати задачі про комах на знаходження суми та різниці.

Перегляд файлу

Інтегрований урок з навчання грамоти,

природознавства і математики

Мета:

Уточнити уявлення дітей про комах; вчити називати істотні ознаки комах;

 удосконалювати знання у складанні та розв’язуванні прикладів на додавання, задач на різницеве порівняння, на знаходження суми;

закріплювати знання вивчених букв; удосконалювати навички читання;

розвивати зв’язне мовлення , навички словотворення, фонематичні процеси, фонетичний аналіз, збагачувати словниковий запас;

розвивати зорову та слухову увагу, пам’ять; мислення, уміння аналізувати, робити висновки;

розвивати спостережливість, прагнення пізнавати і досліджувати;

виховувати цікавість, допитливість, бережливе ставлення до природи.

Матеріали до уроку: презентація «Комахи», картки із зображенням комах, підручник з природознавства, загадки, інтерактивна дошка.

Хід уроку

І Організаційний момент

1.Організаційний момент:

Продзвенів дзвінок,

Починається урок.

Наші вушка на маківці.

Очі ширше відкриваємо,

Слухаємо і запам'ятовуємо.

Ні хвилини не втрачаємо.

2. Вправа «Очікування»:

Діти, цікаво, а що кожен з вас чекає від цього уроку?

Продовжіть речення:

Я хочу, щоб урок був…

На цьому уроці я хочу….

ІІ Повідомлення теми і мети уроку

  • Відгадайте загадки

Серед літа біля липки

Виграють сопілки, скрипки.

Це не скрипки, не сопілки,

То медок збирають ...(Бджілки)

http://giftedbaby.net/wp-content/uploads/2015/04/%D0%91%D0%94%D0%96%D0%9E%D0%9B%D0%90.jpg

Вертоліт такий маленький

Сів на квітку золотеньку.

Усміхнулася кульбабка: —

Завітала в гості...(Бабка)

http://sharatoys.com.ua/components/com_virtuemart/shop_image/product/bab_u_02_new.jpg

- Скільки складів у слові бабка?

- Назвіть мені приголосні звуки, голосні із цього слова.

- Зробіть звукову модель слова бабка.

По травичці він стрибає

І сюркоче, і співає,

Заливається, як дзвоник,

Називають його ...(Коник)

http://giftedbaby.net/wp-content/uploads/2015/04/%D0%9A%D0%9E%D0%9D%D0%98%D0%9A.jpg

- Скільки складів у слові коник?

-    Назвіть мені приголосні звуки, голосні із цього слова.

- Зробіть звукову модель слова коник.

-Що об’єднує слова відгадки? (Це комахи).

http://nosiki.at.ua/_ld/2/32901364.jpg

-Сьогодні на уроці ми дізнаємось про те, хто такі комахи, будемо удосконалювати навички читати і розв’язувати задачі.

ІІІ Сприймання й усвідомлення нового матеріалу

  1. Робота з підручником

Роздивіться зображення комах у підручнику .

Комахи- найчисленніші у світі тварини. Комахи живуть скрізь. У них є свої особливості:

  • Вони мають 6 ніг;
  • 3 частини тіла: голову, груди і черевце.
  1. Перегляд презентації «Комахи» https://www.youtube.com/watch?v=id3_wnGiQGQ&t=25s

 

Бесіда за змістом відео

Робота за Букварем (с. 104–105)

 Розглядання букви Жж, малюнків і схем (с. 104)

— Звук [ж] позначається на письмі буквою «же».

Учитель показує букву, її місце в касі букв. Учні повторюють назву букви, аналізують її будову (за формою буква нагадує жука).

— На що схожа буква?

— Жу-жу-жу,

Жу-жу-жу,

Свою нірку стережу,—

Каже жук. І стереже.

Він і сам — як буква «Же».

В. Гринько

 

Читання тексту вчителем і самостійне читання дітьми.

Давайте прочитаємо текст про комах на дошці:

Словникова робота: Запи́лення  це процес перенесення пилку. Воно відбувається під час цвітіння рослин.

Комахи

   Комах дуже багато.

   Вони дуже різні.  Це жуки, бджоли,  джмелі, мурахи, оси, метелики. Більшість із них вміє літати. Їх тіло складається з голови, грудей і черевця та шести ніжок. Без комах рослини би не мали врожаю. Ці маленькі створіння роблять велику справу. Вони запилюють рослини.

   Тому всі можуть ласувати овочами і фруктами.

-Про яких комах розповідається?

- Що важливого роблять комахи?

Чистомовка

Жовтий жук у житі жив,

Жук із жабками дружив.

Жартувати жук умів-

Жабок жук завжди дражнив.

Фізкультхвилинка

ІV Узагальнення і систематизація отриманих знань

4. Складання і розв’язування задач.

https://okartinkah.ru/img/nasekomye-kartinki-dlya-detey-1619/nasekomye-kartinki-dlya-detey-25.jpg http://900igr.net/datai/nasekomye-i-ptitsy/ZHuki-1.files/0014-011-Nasekomye-1.jpg

6 кінцівок                                    Стільки ж

 

                                  ?

5.На скільки комах більше , ніж птахів?

 

 

http://ped-kopilka.ru/images/photos/b05edab64dad80f4452ed2a7c0c4016d.jpg                       http://ds04.infourok.ru/uploads/ex/01c3/0003499a-d77e87aa/hello_html_26a1b1e.jpg

 

 

6. Бджола запилила 6 квіток, а метелик 3. Скільки всього комахи запилили квіток?

 

Як дізнатись на скільки одне число  більше або менше за інше?

Повторення правила: Щоб дізнатись на скільки одне число  більше або менше за інше, треба від більшого числа відняти менше.

 

7. На одній квітці 7 бджілок, а на другій – на 3 менше. Скільки бджілок на другій квітці?

 

8.Гра «Злови комаху»

Учитель називає тварин. Якщо учні чують назву комахи, вони плескають у долоні.

Матеріал для гри: соловей, сонечко, метелик, тарган, жаба, джміль, зайчик, колорадський жук, бабка, муха, блоха, риба, змія, ведмідь, оса, мураха, їжак.

 

V Підсумок уроку

  • З якими тваринами ми сьогодні познайомились?
  • Яку будову має тіло комахи?
  • Скільки кінцівок було у комах?
  • Які задачі було важко розв’язувати?
  • Що нового ви дізналися?

 

docx
Пов’язані теми
Природознавство, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 березня 2018
Переглядів
2807
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку