Тема: Повторюємо числа 1-10
Мета: закріпити і узагальнити вивчений матеріал, перевірити рівень обчислювальних умінь і навичок.
розвивати логічне мислення, увагу, творчу уяву, математичне мовлення, вміння аналізувати;
виховувати інтерес до уроку, почуття доброти, взаємодопомоги.
Обладнання: робочий зошит, роздатковий матеріал, іграшки,мультимедійна дошка.
Тип уроку: урок узагальнення і систематизації знань.
Форма проведення уроку: урок-казка.
Хід уроку
І. Організаційний момент
1. Привітання
Стали, діти, порівнялись
До гостей всі привітались
Пролунав уже дзвінок,
Розпочинаємо урок.
Часу з вами ми не гаєм
У країну вирушаєм
Мешканці там проживають,
І вони на нас чекають.
Вони вчаться рахувати,
Вчаться приклади складати,
Цю країну, любі діти!
Нам на карті не зустріти,
Про країну мова йдеться,
Що Математикою зветься.
2.Розповідь учителя.
Математика – цариця наук. Вона присутня всюди: в музиці, в природі, вдома і в школі.
Актуалізація опорних знань
Асоціативний кущ «Математика»
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку
Я по засіку метений,
Я із борошна спечений,
Я від баби втік,
Я від діда втік,
Той від тебе втечу.
ІІІ. Повторення вивченого матеріалу
1∙ Каліграфічна хвилинка
|
1 |
|
∙ |
|
∙ |
|
4 |
|
5 |
|
∙ |
|
7 |
|
∙ |
|
∙ |
|
1 |
0 |
|
-В зошитах запишіть каліграфічно вашу улюблену цифру.
*Гра «Сусіди числа»
-Діти,як називається наш тематичний тиждень?Правильно,мода.Тому сусідів числа записуємо на модних шляпах.
Для дівчаток червоні шліпи,для хлопчиків-сірі.
2.Робота в групах . Гра «математичні пазли»
Хто любить морквину
І стрибає спритно,
Псує в городі грядки,
Утікає без оглядки?
3.Фізкультхвилинка «Колобок»
4.Гра «Шифрувальник.Приклади записати в зошит.
А хто зустрівся далі нашому Зайчику,ми дізнаємося,як розв’яжемо приклади і прочитаємо його ім’я.
4 |
5 |
6 |
В |
О |
К |
2+2=4 В
6-1=5 О
3+1=4 В
3+3=6 К
Вовк до школи не ходив,
Вовк уроки не учив,
Не читав і не писав
І по нотах не співав.
Тож нічого він не знав.
5. Гра «Дощик на квіти» (біля дошки)
Цілу зиму у барлогу
Спить приблуда клишоногий.
Здогадалися?… (Ведмідь)
6.Гра «Математична піца»
-Діти,як ви вважаєте,чому Лисичка з’їла Колобка?Правильно,бо була голодною.А,щоб наш Колобок залишився живим,треба Лисичку нагодувати.Для цього ми спечемо їй математичну піцу. (Кожна група отримує основу для піци та рецепт приготування. Використовуючи картки-інгредієнти, гравці мають приготувати піцу, відповідно до отриманого рецепта. Переможе той, хто найшвидше, не порушивши рецепт, приготує піцу.
-Діти,і за те,що ви врятували Колобка,він залишив нам свій портрет,який ми повішаємо у нашому класі.
IV.Заключна частина
Підсумок уроку.Рефлексія.
-В якій казці ми побували сьогодні?
-З якими труднощами зустрівся Колобок?
-Яке завдання сподобалося найбільще?
Перешкоди подолали
Колобку допомагали
Всі ви добре працювали
На уроці відповідали
То ж скажу вам у кінці
Першокласники мої-ви молодці!