Матеріал для учнів та вчителя.Навчити учнів складати та виконувати алгоритми з повтореннями у визначеному навчальному середовищі Scratch.
Тема. Розв’язування компетентнісних задач.
Мета: формування в учнів уявлення про розв’язування задач компетент-нісного змісту , формування предметних ІКТ-компетентностей; формування умінь розв’язувати компетентісні задачі, що передбачають: змістовий аналіз формування задачі; побудову інформаційної моделі; пошук інформаційних матеріалів; розвивати естетичні смаки та навички роботи з інформацією, увагу, логічне мислення, пам’ять;
виховувати охайність,акуратність,пізнавальну зацікавленість до предмету, та безпеки життєдіяльності під час роботи в комп’ютерному класі.
Обладнання: ПК, програмне забезпечення: Windows 7, Microsoft Office 2007, роздатковий матеріал, інструкція з ТБ.
Тип уроку: застосування знань, формування умінь та навичок.
Хід уроку
І.Організаційний етап.
Вітання з класом. Перевірка присутності і готовності учнів до уроку.
Перевірка виконання домашнього завдання.
ІІ.Актулізація опорних знань.
1. Як шукати інформацію і Інтернеті?
2. Як описати розташування документа в Інтернеті?
3.Для чого використовують електроні таблиці?
4. Які є властивості інформації?
5. Які є типи даних?
6. Яким чином можна додати результати виконаної роботи?
ІІІ. Вивчення нового матеріалу
Перебуваючи в інформаційному суспільстві, кожному з вас необхідно не лише орієнтуватись в океані інформації, а й організовувати своє життя таким чином , щоб при найменших витратах часу, сил і засобів отримувати від своєї діяльності найбільшу віддачу. Будемо цього вчитися, розв’язуючи практичні компетентні сні задачі.
Компетентність – проінформованість, обізнаність,авторитетність.
Компетентність у перекладі з латинської competentia означає коло питань, у яких людина добре обізнана, має знання та досвід.
Тому ми сьогодні будемо розв’язувати компетентісну задачу.
Компетентнісна задача. (Автор умови О. Бодрик О.А. Журибеда)
Інформатика в школі №7(67)
Науково – методичний журнал 2014 р.
Задача .
Створити таблицю озер, використовуючи дані з Інтернету.
№ |
Назва озера
|
Площа озера (кв.км) |
Глибина озера (м) |
Місце знаходження |
Зображення озера |
1 |
Ладозьке
|
17700 |
225 |
Найбільше озеро Європи, розташоване у Росії |
|
2 |
Онезьке
|
9510 |
110 |
На північному заході Європейської части-ни Російської Феде-рації, на території Карелії, Ленінград-ської і Вологодської областей. |
|
3 |
Каспійське
|
371000 |
995 |
На північному заході європейської частини Російської Федерації |
|
4 |
Венерн
|
5550 |
100 |
У Швеції, найбільше на Скандинавському півострові |
|
5 |
Чудське з Псковським
|
3560 |
14 |
На кордоні Естонської РСР і Псковської області РРФСР. |
|
6 |
Балатон
|
591 |
11 |
На заході Угорщини, найбільше в Центральній Європі |
|
7 |
Женевське
|
581 |
310 |
На кордоні Швейцарії та Франції, у міжгір-ській западині між Альпами та г. Юра |
|
8 |
Веттерн
|
1900 |
119 |
На півдні Швеції |
|
9 |
Боденське
|
538 |
252 |
На межі Німеччини, Швейцарії та Австрії |
|
10 |
Синевір
|
40400 |
22 |
Закарпатська область, Міжгірський район |
|
Найбільше озеро у світі
|
Синевір
|
||||
Найглибше озеро у світі
|
Байкал |
||||
Наймілкіше озеро у світі
|
Азовське |