Мета: повторити означення трикутника, розглянути види трикутників в залежності від кутів і сторін та їх особливості; формувати в учнів навички і вміння визначати вид трикутника; розвивати мислення учнів і геометричну уяву; виховувати наполегливість у роботі.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
урок № Математика 5 клас
Дата:
Тема. Трикутник і його види.
Мета: повторити означення трикутника, розглянути види трикутників в залежності від кутів і сторін та їх особливості; формувати в учнів навички і вміння визначати вид трикутника; розвивати мислення учнів і геометричну уяву; виховувати наполегливість у роботі.
Тип уроку: засвоєння нових знань.
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань (слайд 2)
КРОСВОРД
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Т |
у |
п |
и |
й |
|
|
|
|
2 |
г |
о |
с |
т |
Р |
и |
й |
|
|
|
|
|
|
3 |
в |
е |
р |
ш |
И |
н |
а |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
К |
у |
т |
|
|
|
5 |
р |
о |
з |
г |
о |
р |
н |
У |
т |
и |
й |
|
|
6 |
м |
н |
о |
г |
о |
к |
у |
Т |
н |
и |
к |
|
|
|
|
|
|
7 |
р |
і |
в |
Н |
і |
|
|
|
|
|
|
|
8 |
п |
р |
я |
м |
И |
й |
|
|
|
|
|
|
|
9 |
б |
і |
с |
е |
К |
т |
р |
и |
с |
а |
II. Мотивація навчальної діяльності. (слайд 3)
III. Формування знань. Закріплення знань
Класифікація трикутників
За кутами |
За сторонами |
||||
гострокутний |
прямокутний |
тупокутний |
різносто-ронній |
рівнобедре-ний |
рівносто-ронній |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
ABC — різносторонній. Якщо АВ = с, ВС = а, АС = b, то Р = а + b + с |
ABC — рівнобедрений, АВ = ВС - бічні сторони, АС— основа. Якщо АВ = ВС = а, АС = b, то Р = 2а + b |
ABC— рівносторонній. АВ = ВС = АС = а, Р = 3а |
Робота з підручником с. 158 встановіть вид трикутника на рис. 140-145
№ 716 (усно)
Фізкультхвилинка
Робота в парах з моделями трикутників. Встановити види трикутників
С/р по визначенню видів трикутника (слайд 16), перевірка (слайд 17)
Підсумок уроку (слайд 18)
Домашнє завдання (слайд 19)
§21 – опрацювати, № 729, 734, 748.
Новомиколаївська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Шевченківської районної ради Харківської області.
Математика 5 клас
Тема уроку: «Трикутник і його види»
Підготувала
вчитель математики
Жадан
Людмила Миколаївна,
спеціаліст вищої кваліфікаційної
категорії, старший учитель
2017 р.