Тема. Кут. Прямий кут. Розпізнавання кутів. Обчислення значень виразів. Розв’язування задач.
Мета: ознайомити з поняттям «кут» та його елементами; вчити креслити кути, розпізнавати прямі кути в побуті; актуалізувати знання про геометричні фігури; формувати обчислювальні навички; розвивати логічне мислення; збагачувати словниковий запас учнів; виховувати інтерес до вивчення математики, охайність, старанність, самостійність.
Обладнання: ілюстративний та роздавальний матеріал, лінійка, простий олівець, картки із завданнями.
ХІД УРОКУ
І. ВСТУПНА ЧАСТИНА
1. Організація класу
Вправа “Бажання”.
2. Мотивація навчальної діяльності
— Ви вже знаєте, що в математиці є розділ з назвою геометрія.
- На сьогоднішньому уроці ми з вами повторимо такі поняття як: «пряма», «промінь», «відрізок», геометричні фігури. А також дізнаємось, яка геометрична фігура є кутом, дізнаєтесь про елементи кута і будемо вчитися креслити та позначати кути буквами.
4. Усні обчислення
Діти обчислюють вирази на «рибках» і прикріплюють до відповідного відеречка.
5. Каліграфічна хвилинка
Прописати число 3.
6. Повторення геометричних фігур: точка, пряма, промінь, відрізок.
ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА
1. Ознайомлення з кутом
Ви знаєте, як називається ця фігура? А чи хотіли б дізнатися? Це кут.
Кут – це геометрична фігура, утворена двома променями зі спільним початком. Промені — це сторони кута. Точка, що є початком цих променів, — вершина кутаю (діти повторюють)
2.Практична робота «Будуємо кут»
Давайте побудуємо кут за допомогою кольорових олівців. Візьміть будь-які два олівці та на парті Викладіть кут
3. Кут в житті.
- А де ж ці кути зустрічаються нам у житті?
Кути можна побачити і на дошці, і на телевізорі, і на парті.
Ключ відлітаючих птахів теж утворюють кут.
Кути використовуються і в будівництві, більшість дахів так і побудовані.
Отже, зробимо висновок, куди б ми не подивилися, всюди нас оточують кути.
4. Формування вмінь позначати кут буквами.
Наступне наше завдання буде – накреслити кут. Виконуєте завдання чітко за мною. Приготуйте олівець та лінієчку.
5. Формування вміння розв'язувати задачі
Про що ідеться в задачі? Скільки л молока у першому бідоні? У другому? Що питається в задачі?
Визначаємо головні слова, записуємо коротку умову. Розв’язуємо задачу.
6.Формування обчислювальних навичок.
Підручник ст.52 завдання 4.
Отримують наліпки.
ІІІ. ПІДСУМОК УРОКУ
— Що нового дізналися на уроці?
Рефлексія.
Вправа «Емоційна ромашка».