Конспект уроку "Квадрат двочлена. Розв'язування вправ" з презентацією до
даного уроку.
Урок 4
Тема уроку: Квадрат двочлена. Розв’язування вправ.
Мета уроку:
навчальна: закріпити вміння та навички учнів застосовувати формулу квадрата двочлена до розв’язування вправ;
розвивальна: розвивати увагу, кмітливість, логічне мислення та уяву;
виховна: виховувати охайність, почуття відповідальності за колектив.
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання: конспект уроку, презентація до уроку, роздатковий матеріал для гри, картки із завданнями,
картки з номерами груп.
Хід уроку
І. Організаційний момент.
Клас ділю на дві групи
IІ. Перевірка домашнього завдання.
(№ 424(а) – на дошці)
ІІІ. Оголошення теми і мети уроку.
Прошу розгорнути зошити,розпочинаємо.
Слайд 1. Тема нашого уроку …
Слайд 2. За мету обираємо…
ІV. Мотивація навчальної діяльності.
Застосовують формули разом з іншими видами перетворень многочленів для розв’язування завдань на перетворення виразів та розв’язування рівнянь.
V. Актуалізація опорних знань.
1. Запитання для закріплення.
1). Чому дорівнює квадрат суми (різниці) двох виразів?
Записати на дошці.
2). А чи може бути від’ємним числом квадрат різниці двох чисел?
Пояснити.
2. Слайд 3. Усне опитування.
1). Якому з многочленів дорівнює вираз (х + у)2, (х - у)2:
1) х2 + у2; 2) х2 + 2ху + у2; 3) х2 - 2ху + у2; 4) х2 - у2.
2). Якому з многочленів дорівнює вираз :
1) ; 2) ; 3) ; 4) ?
Виконання письмових вправ
№ 414 (а,б,в) – на дошці;
№ 420 (а,б) – коментовано;
№ 422 (а – на дошці,б – самостійно).
VII. Гра « Математичне лото » .(Слайд 4)
VIII. Підсумок уроку.
Рефлексія. (Слайд 6)
IX. Завдання додому. (Слайд 5)
Повторити: §12 - за підручником
Г.П.Бевз, В.Г.Бевз.
Розв'язати:
№ 412 (6 балів);
№ 430 (9 балів);
№ 432 (а) (12 балів).