Тема уроку: Різниця квадратів двох виразів.
Мета уроку:
навчальна:продовжити формувати вміння та навички учнів множити многочлени; навчити учнів користуватися формулою різниці квадратів двох виразів та застосувати її до розв’язування вправ;
розвивальна:розвивати логічне мислення, пам’ять;
виховна:виховувати вміння самостійно аналізувати і робити висновки.
Тип уроку: УК
Обладнання: конспект уроку, презентація уроку №1 , роздрукована формула
а2-в2=(а-в)(а+в) на А-4, картки із завданнями.
Хід уроку
I. Організаційний момент.
1. Відповіді на запитання, що виникли в процесі виконання домашнього завдання ( при потребі вибірково перевірку виконати із записом на дошці).
II. Актуалізація опорних знань.
1) Сформулювати правило множення одночлена на многочлен.
2) Наслідком якого закону є це правило?
3) Сформулювати розподільний закон множення
(Записати на дошці).
4) Сформулювати правило множення многочленів
5) Який многочлен одержимо, якщо перемножити двочлен на двочлен? (чотиричлен)
2. Записати у вигляді многочлена добуток: (на дошці)
1) (х-у)(х+у)
2) (р+4)(р-4)
3) (5+а)(5-а)
4) (к-3)(к+3)
5) (а-в)(а+в)
III. Мотивація навчальної діяльності.
Учитель пропонує учням проаналізувати всі приклади, які були розв’язані, і знайти закономірність .
Зробити висновок
IV. Вивчення нового матеріалу.
Учитель: Отже, який висновок можна зробити після виконання завдання: - назвіть вид одержаного многочлена (двочлен), а кожен член чим є?
А знак між ними який? (відняти)
Складіть тотожність загального вигляду
(а +в) · (а – в) = а² – в²
Робота з підручником (§5,п.16), а потім дайте відповідь на запитання:
1) Яку формулу називають різницею квадратів двох виразів.
2) Сформулювати цю формулу,
3) Які формули називають формулами скороченого множення? (Що мають певну закономірність)
4) Складаємо опорний конспект
а² – в² = (а + в) · ( а – в)
Різниця сума різницю
квадратів = цих х цих
двох виразів виразів виразів
Розв’язування вправ з коментуванням
1) № 463(усно)
№ 471 (а.б) (на дошці )
№ 471(в,г,д) (одночасно три учні)
№ 481(а)– на обчислення з використанням формули.
V. Підсумок уроку.
VI. Завдання додому.
За підручником опрацювати §13,
Розв`язати:
№ 470 (6 балів),
№ 469 (9 балів),
№ 473 (12 балів).
Підготувати запитання з вивченого матеріалу.
1