Урок-квест
Тема. «Повторення таблиць множення і ділення на 5. Розв’язування задач.».
Мета:
формувати вміння застосовувати таблиці множення, розв’язувати задачі;
відпрацювати навички усного рахунку;
розвивати вміння спостерігати, аналізувати, діяти за алгоритмом, робити висновки;
розвивати логічне і творче мислення;
виховувати самостійність, навички самоконтролю;
продовжувати виховання комунікативних здібностей і взаєморозуміння через організацію спільної діяльності (робота в групі);
виховання почуття взаємоповаги, взаємодопомоги.
Обладнання:, інструкція до квест-гри, конверти із завданнями, предметні малюнки,презентація
Хід уроку
І Організація класу.
Сьогодні наш урок трохи незвичний.
У світ математики ще один крок
Допоможе зробити нам квест-урок
Це час міркувань, наполегливиий час
Й завдання давно вже чекають на вас.
Сьгодні в нас цікава гра-
Змагатись буде дітвора
В умінні міркувати, дружно й плідно працювати.
ІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Діти, сьогодні у нас урок незвичний, урок – мандрівка, урок – гра, ми будемо подорожувати. Мета цього уроку повторювати все те, що вивчали на протязі останніх місяців на уроці математики. Куди ми помандруємо, ви здогадаєтесь самі, коли відгадаєте загадку.
Його не вичерпать нікому,
І не засипати піском,
На ньому не зробити стежку,
Щоб іти пішком.
Воно безкрає, синє,
А хвилі все біжуть,
І кораблі красиві,
По водній гладі йдуть.
Ми відправляємось на пошуки скарбів у морську мандрівку.
Чи всі добре підготувалися і готові до подорожі?
( Перевірка домашнього завдання)
Вибери вираз яким розв'язували домашню задачу.
15 : 3 15 + 5 15 * 5
Дівчаток у шаховому гуртку …..
Які з чисел є відповідями прикладів, що ви розв язали вдома
45, 46, 50, 0, 1
Каліграфічна хвилинка. Математичний зоровий диктант
2 ∙ 4 2 ∙ 5 5 ∙ 3 5 ∙ 6 5 ∙ 5 5 ∙ 9 4 ∙ 3 5 ∙ 8 5 ∙ 7 5 ∙ 4
( перевірка за слайдом)
1.Ми всі не можемо всі разом сісти на один корабель, тому скарби будемо шукати вирядивши у плавання декілька пошукових експедицій. Нам треба сформувати команди
Задача ( на слайді )
16 матросів розмістилися по 4 чоловіки на один корабель. Скільки кораблів відправилося у плавання?
Розминка
Матем вікт. Квитки на корабель.
Роздивіться свій квиток і займіть місця на кораблях
(Кожен з учнів отримує оцінювальну картку.)
3.Правила квесту.
Інструкція до квест-гри
1. Команда повинна працювати злагоджено та дружньо.
2. По закінченню кожного етапу подавати сигнал, взявшись за руки і піднявши їх в гору.
3. Участь в етапах повинні приймати всі учасники команди. За завданням підходить тільки 1 учень.
4. Прислухайтеся до порад товариша.
Допомагайте один одному.
.
5. За галас чи грубе порушення дисципліни команда отримує штраф.
6. Під час гри заборонено застовувати фізичну силу.
7. ( на дошці конверти із завданнями для кожної команди)
Працюйте дружно та завзято.
Прислухайтеся до порад товариша.
Допомагайте один одному.
Не галасуйте, не сваріться.
Після успішного виконання завдання один з членів команди підходить за новим завданням і пересуває корабель своєї команди по карті.
1 Конверт
Розв'яжіть приклади і дізнайтеся назву своєї команди
5 * 3 +12 А (11 - 8) ∙ 3 Р 5 ∙ 6 + 8 Б
5*4 – 5 Я 5 ∙ 3 – 7 З (48 – 46) ∙ 2 К
5*6 +30 к 5 ∙ 4 – 13 Б 5 ∙ 9 + 11 А
5*5 +25 м 5 ∙ 8 - 23 И 5 ∙ (35 – 30) Р
5 ∙ 6 +40 А
5 ∙ 3 – 14 К
70 - 5∙ 8 Й
5 ∙ 7 + 34 А
12 : 4 =
Добери потрібні числа ( картка вклей)
3. конверт.
Розв'яжіть задачу
№669 на с.102
Конверт 4
Задача. І варіант
У трюми корабля завантажили
5 діжок з солониною, а діжок з питною водою у 4 рази більше?
Скільки діжок з питною водою на кораблі?
Скільки всього діжок на кораблі?
Задача. ІІ варіант
На корабель завантажили 5 мішків з макаронами, а мішків з крупами в 3 рази більше.
Скільки мішків з крупами на кораблі?
Скільки всього мішків на кораблі ?
Задача. ІІІ варіант
На палубу завантажили 12 ящиків картоплі ,а ящиків з цибулею в 3 рази менше.
Скільки завантажили ящиків з цибулею ?
Скільки всього ящиків з овочами завантажили на палубу?
Задача. ІV варіант
Один рибалка спіймав 18 кг риби, а другий у 3 рази менше.
Скільки риби наловив другий рибалка ?
Скільки всього риби наловили рибалки?
Команда. Що виконала всі завдання отримує пазл.
Підсумок уроку
Складання пазлу і читання прислів'я.
Отже найкращий скарб це знання,
а свою частину скарбу ви отримаєте підрахувавши фішки – це ваша оцінка за працю на уроці
Домашнє завдання
№ 672, 673