Урок 5
(7 клас, фізика)
Тема уроку. Лабораторна робота № 11 «Вивчення умови рівноваги важеля»
Мета уроку.
Навчальна: перевірити дослідним шляхом, яким має бути співвідношення сил і їхніх плечей, щоб важіль перебував у рівновазі, розрахувати виграш у силі.
Розвивальна: розвивати уміння працювати з дидактичними матеріалами.
Виховна: виховувати формування планетарного мислення.
Тип уроку: застосування знань, умінь і навичок.
Обладнання: мультимедійна дошка, динамометр, учнівська лінійка, важіль, штатив їз муфтою і лапкою, набір тягарців.
Очікувані результати уроку.
Знати: формулу для розрахунку моменту сил важеля, умову рівноваги важеля.
Вміти: вирішувати стандартні завдання, оформлювати результати експериментів.
Структура уроку
Хід уроку
І. Організація класу
Учитель налаштовує учнів на роботу, відмічає відсутніх.
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Учні самостійно перевіряють правильність виконання домашнього завдання за зразком, виданим учителем на кожну парту.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності (слайд 4)
На попередніх уроках ми розглядали особливості функціонування важелів. Сьогодні ми практичним шляхом дослідимо умови рівноваги важеля, з’ясуємо особливості моменту сил важеля як фізичної величини
ІV. Формулювання теми, мети і завдань уроку
Учитель повідомляє тему, мету і завдання уроку.
V. Постановка проблеми (слайд 5-6)
Перед вами набір приладів серед яких є деякі зайві.оберіть не потрібні для виконання лабораторної роботи прилади.
VІ. Підготовка до експерименту (слайд 7-8)
1.) Що таке важіль? Де вони застосовуються?
2.) Що називають плечем сили?
3.) Що таке момент сили?
VІІ. Експеримент (слайд 9)
Результати вимірювань відразу заносьте до таблиці.
№ досліду |
Вага тягарця Р, Н |
Плечі сил |
Сили |
|
|
Момент сил |
||
, м |
,м |
, Н |
,Н |
М, |
||||
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
VІІІ. Опрацювання результатів експерименту (слайд 10)
1.Для кожного досліду:
2. Отримані результати занесіть до таблиці
3. Сформулюйте висновок роботи
IX. Підбиття підсумків уроку (слайд 11)
Інтерактивна вправа «Мікрофон»
Сьогодні на уроці я навчився…..
Зрозумів….
Засвоїв….
X.Домашнє завдання (слайд 12)
1. Творче завдання: знайдіть серед побутових інструментів ті в основу яких покладено важіль. Визначте іх момент сил.
Список використаних джерел: