Тема уроку: Лінійні рівняння
Мета уроку:
Очікувані результати:
* учні пояснюють що таке рівняння, корінь рівняння;
* розв’язують рівняння з одним невідомим;
*перевіряють чи одержане значення невідомого є розв’язком рівняння.
Хід уроку:
І. Організаційний етап:
Доброго дня бажаю вам я!
Учні кмітливі, ви – дружня сім’я.
Бачу, ви працювати сьогодні охочі,
Тому і сяють допитливі очі.
Один одному усміхнімось
Дружно до роботи всі берімось!
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.
Не махай на все рукою,
не лінуйся, а учись.
Бо чого навчишся в школі,
знадобиться ще колись.
Історичний екскурс.
Початки математики на землях сучасної України йдуть з доісторичних часів. Уже в найперших писемних знахідках є докази, які свідчать про математичні знання їх авторів.
В часи Київської Русі на землях сучасної України вже використовували певні відомості з арифметики та геометрії.
Рівняння з одним невідомим розв’язували вже в давньому Єгипті і Вавилоні. У Стародавній Греції деякі рівняння розв’язували за допомогою геометричних побудов. Грецький математик Діофант розробив методи розв’язку рівнянь і систем таких рівнянь. Основний твір Діофанта – Арифметика в 13 книгах. (Додаток 1)
ІV. Актуалізація опорних знань
Додаток 2
V. Повідомлення теми та мети уроку.
VІ. Вивчення нового матеріалу.
Вивчення нового матеріалу проілюструю з допомогою додатку 3, 4, 5.
VІІ. Фізхвилинка.
Раз, два, три, чотири, п’ять -
Усі ми вміємо рахувать.
Раз – піднялись.
Два зігнулись, розігнулись.
Три – в долоні три хлопки,
Головою три кивки,
На чотири - руки ширше,
Як пташка крилами , помахати
І на п’ять – за парти треба всім сідати.
VІІІ. Закріплення знань.
1. Робота в парах із взаємоперевіркою: № 83(1, 2), № 85 ( 1, 2);
2. Самостійна робота за підручником із перевіркою на дошці № 87.
3. Додаткові завдання: Додаток 6,7
ІХ. Підсумок уроку:
«Відкритий мікрофон»
- Що називається рівнянням?
- Що означає розв’язати рівняння?
- Яке число називають коренем рівняння?
- Як знайти невідомий доданок?
- Як знайти невідоме зменшуване?
- Як знайти невідомий від’ємник?
- Як знайти невідомий множник?
- Як знайти невідоме ділене?
- Як знайти невідомий дільник?
Х. Домашнє завдання.
Ст. 13 – 14, № 84 (1, 2), 86 (1, 2)
ХІ. Рефлексія.
Додаток 8
Додаток 1.
Додаток 2
Додаток 3
Додаток 4.
Додаток 5.
Додаток 6
Розв’яжіть рівняння:
1) 12 492 – Х = 7543;
2) 371 + Х = 19 002;
3) 29 008 : Х = 37;
4) 56 * Х = 48 552.
Додаток 7. Завдання на логіку.
1. Периметр прямокутника, довжина і ширина якого виражаються натуральними числами, дорівнює 16 см. Скільки існує різних прямокутників з таким периметром? Який з них має найбільшу площу?
Додаток 8