Інформатика 8 Найденко І.Д.
Тема: Лінійні алгоритми опрацювання величин.
Мета:
Знаннєва складова: розуміти поняття об’єкта в мові програмування, його властивостей.
Діяльнісна складова: розв’язувати задачі з використанням лінійної алгоритмічної структури, коректно добирати типи даних.
Ціннісна складова: оцінювати відповідність результатів виконання програми поставленій задачі.
Тип уроку: урок формування вмінь і навичок.
Хід уроку.
Учитель пропонує учням пригадати, що таке оперативна пам’ять комп’ютера і яке її призначення. Вони пригадують, що вся пам'ять розбита на комірки, у яких можуть зберігатися різні дані. Дані обробляють команди програми, отже, для правильної роботи цих команд необхідно вказувати в програмі, які саме дані (якого типу) зберігаються в комірках пам’яті. Подібних правил дотримуємося і ми, коли йдемо, наприклад, до крамниці за продуктами. Ми знаємо, яку кількість товару придбаємо, і тому беремо із собою відповідного розміру сумку. Сьогодні ми використаємо ці знання у складанні та виконанні лінійних алгоритмів.
Після цього уроку учні зможуть:
встановлювати типи вхідних та вихідних даних програми;
пояснювати формат запису та суть роботи функцій введення та виведення даних;
пояснювати призначення та суть оператора присвоєння;
набути навичок роботи у групі;
|
Варіант 1. Вправа 1 Визначити тип результату обчислення наступних виразів:
Вправа 2 Є три цілочислові змінні з поточними значеннями А=3, В=5, С=7. Які значення матимуть ці змінні в результаті виконання таких послідовності операторів присвоювання: С:=А*В+2; В:=В+1; А:=С-А*А;
|
Варіант 2. Вправа 1 Визначити тип результату обчислення наступних виразів:
Вправа 2 Є три цілочислові змінні з поточними значеннями А=2, В=4, С=6. Які значення матимуть ці змінні в результаті виконання таких послідовності операторів присвоювання: С:=А*В-1; В:=В-А; А:=С*С;
|
|
Варіант 3. Вправа 1 Визначити тип результату обчислення наступних виразів:
Вправа 2 Є три цілочислові змінні з поточними значеннями А=4, В=2, С=3. Які значення матимуть ці змінні в результаті виконання таких послідовності операторів присвоювання: С:=А*В+4; В:=С-В; А:= А*А-В;
|
Варіант 4 Вправа 1 Визначити тип результату обчислення наступних виразів:
Вправа 2 Є три цілочислові змінні з поточними значеннями А=-2, В=5, С=1. Які значення матимуть ці змінні в результаті виконання таких послідовності операторів присвоювання: С:=А*2+С; В:=В+С; А:=С-А*А;
|
Вправа 1. Створити проект для розв'язання задачі.
Хлопчик прибіг до буфету придбати продукти для себе та своїх друзів. Він придбав X тістечок вартістю 4,50 грн. за штуку та Y пакетів соку вартістю 3,50 грн. Визначте, на яку суму хлопчик придбав продукти.
Хід роботи
Створіть новий проект. Помістіть на форму два компоненти Edit, кнопку Button і три компоненти Label. Змініть значення властивостей Font та Caption згідно таблиці.
Виконання процедури має привести до виведення шуканої вартості покупки, якщо значення кількості тістечок та кількості пакетів соку введено в поля Edit. Орієнтовний програмний код:
Var x, y: integer; s: real;
Begin
X: =strtoint (edit1.text);
Y: =strtoint (edit2.text);
S: =4.5*x + 3.5*y;
label3.caption:= 'Вартість покупки = '+floattostr(s);
End;
Домашнє завдання
Повторити п. 6.1, с.181 – с.188. Домашня сесія (join.naurok.ua - №1094016).
Вправа
Для швейної компанії розробіть проект із графічним інтерфейсом Залишок, за допомогою якого користувач планового відділу буде визначати площу тканини, яка залишиться після того, як із заготовки у формі квадрата зі стороною а вирізали круг радіусом R. Перевірте виконання проекту для a = 4 м, R = 2 м.
1