Урок літературного читання.4 клас. Тема "Микола Гоголь «Чудовий Дніпро»"

Про матеріал
Тема: Микола Гоголь «Чудовий Дніпро» Мета : вдосканалювати навички свідомого виразного читання, розширювати уявлення учнів про природу рідного краю, розвивати звя’зне мовлення, образне мислення, виховувати любов до рідної землі.
Перегляд файлу

Урок Літературного  читання 4 клас

Тема Микола Гоголь «Чудовий Дніпро»

Мета вдосканалювати навички свідомого виразного читання, розширювати уявлення учнів про природу рідного краю, розвивати  звя’зне мовлення, образне мислення, виховувати любов до рідної землі.

Обладнення таблиці слів різної складності, картки для словникової роботи, капелюх, маркери, мотузки, годинник з секундною стрілкою, відеоролік «Річка Дніпро», аудіозапис шуму водоспаду, гуркоту машини, люстерко, відео фізкультхвилинки, фліпчарт.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Мовленева розминка

- Починаємо урок з посмішки! ( демонстрація послідовності вправи)

1. «Усмішка- трубочка»

    «Старенька бабуся»

   «Рибка»

2. Розминка для язичка (проговорювання з прискоренням)

Дід рибалив на Дніпрі,

Дуб там виріс на горі.

Краще ніж Дніпро немає,

Кожен учень про це знає!

ІІІ. Перевірка домашнього завдання

ІV. Мотивація навчальної діяльності

З півничних сторін я випливаю

Цілу Україну бачу, споглядаю.

Відвідую міста, що славні давниною,

 І Київ наш осяяний красою (Дніпро)

Демонстрація відеороліку «Річка Дніпро»

 

2

        -Сьогодні ми прочитаємо відомий твір Миколи Гоголя у перекладі Максима Рильського «Чудовий Дніпро»

V. Сприймайння і усвідомлення нового матеріалу

  • Виразне читання твору вчителем.
  • Які почуття викликав у вас цей твір?
  • Що постало у  вашій уяві?
  • Словникова робота

Загуркотить (шумно з сильним звуком упало, або зсунулося з місця)

  • Здогадайтесь, що це?

Прослуховування аудіозапису Гуркіт водоспаду, камнепаду, машини.

     В’ється (прапор, пташка, річка)

     Складання асоціативного куща

     Відбиток (відображення)

  • Даю підказку слово люстерко?

     Зеленокудрі (ліси)

     Малюнок пальми, берези, ялинки.

  • До якого малюнку доцільне це слово?

      Робота в парах ( вяжемо на кожне слово вузлик на пам’ять)

  • Робота з таблицями слів
  • Повільно прочитати 1 стовбець, намагаючись бачити слово цілком
  • Читаємо проспівуючи слова
  • Читаємо з прискоренням (золота хвилинка)
  • За якою ознакою можна об’єднати ці слова у групу? (за кольором, односкладові, мають одний голосний)
  • Читаємо другий стовбець, рахуємо слова, перечитуємо ще раз, перегортаємо листочок до гори ногами, намагаємося відтворити найбільшу кількість слів (Що зайве?)
  • Відпочиваємо.Третій стовбець читаємо про себе під музику та думаємо над лексичним значенням слова ШИРОЧИНЬ.

3

  • Знайдіть в 4 стовбці слово, що має відношення до фрази.

Після Б, П, В, М, Ф, та Р, перед Я, Ю, Є, Ї- якщо вони позначають два звуки.

    4. Фізкультхвилинка ( відео)

    5. Робота над твором

1.- Читаємо в повільному темпі з спокійною інтонацією

    (читання ланцюжком)

2. Аналіз з елементами вибіркового читання.

 -   У яку погоду автор описує Дніпро?

 -   Який він у таку пору?

 -   З чим порівнюється водна гладь річки?

 -   Хто може заглянути у холод скляних Дніпровських вод?

 -   Що сказано про пребережны ліси? Які вони?Як вони вітають       Дніпро?Чому?

   6. Виховна хвилина

- Наша країна неповторна, квітуча, могуча- як стрімка течія Дніпра. Багато письменників та миттців, композиторів оспівували красу  нашої землі і продавньої річки Дніпро. Я впевнена, що кожен з вас  з щирим серцем та  відкритою душею буде сприяти процвітанню і розвитку нашої держави.

 

VI. Підсумок уроку

  • Що нового ви дізналися на сьоднішньому уроці, з яким настороєм завершуєте сьогоднішній урок?

Гра «Капелюх роздумів»

VII.Домашне завдання

  • Виразно прочитати твір «Чудовий Дніпро»
  • Написати 3-4 речення «Мої враження за прочитанним»
docx
Додано
27 листопада 2019
Переглядів
1405
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку