Тема: Любов будує, а зло руйнує.
Мета: Навчальна: розкрити значення понять «любов», «добро», «злість»; показати на прикладах, як добрі вчинки роблять світ кращим, а погані — шкодять оточенню.
Розвивальна: розвивати емпатію, вміння розрізняти емоції, навички співпраці в команді та творчі здібності.
Виховна: виховувати дбайливе ставлення до людей, тварин та навколишнього світу; бажання бути «будівничим» добра.
Очікувані результати: Учень/учениця:
Обладнання: конструктор LEGO два паперові серця (одне ціле, інше — пом'яте), кольорові олівці, відео, заготовки для розмальовування.
Хід уроку
Енерджайзер "Будуємо посмішку"
Вчитель: «Діти, подивіться на свої руки. Це дивовижний інструмент. Ними можна обійняти, можна збудувати замок, а можна — ненароком штовхнути. Сьогодні ми дізнаємося, як наші слова та вчинки перетворюються на невидимі цеглинки, з яких будується світ.»
II. Актуалізація знань (5 хв)
Загадки від "Добра":
Від нього стає всім тепліше,
З ним жити на світі світліше.
Воно не цукерка, не мед, не горіх,
Але солодко ділить його на усіх. (Добро)
Це почуття маму з дитиною єднає,
Серце від радості в нас розквітає. (Любов)
Він завжди поруч, у ігри грає,
Коли тобі сумно — розвеселяє. (Друг)
III. Засвоєння нового матеріалу (12 хв)
Інноваційний метод: Експеримент "Вежа любові та поштовх злості"
2. Перегляд та обговорення відео:
Відео «Гуманне ставлення до тварин»
Дітям про відповідальне ставлення до тварин
IV. Інтерактивна вправа "Будівничі чи Руйнівники?" (7 хв)
V. Практична робота: Творча майстерня (15 хв)
Завдання "Мій квітучий сад добра": Діти отримують розмальовку, де зображена планета або серце, яке проростає квітами.
VI. Закріплення та зв’язок з життям (3 хв)
Метод "Обійми світу": Вчитель пропонує дітям подумки «обійняти» свою домашню тваринку або улюблену іграшку. Вчитель: «Коли ви робите щось зі злістю — ваше серце зморщується (показує пом'яте паперове серце). Коли з любов'ю — воно розквітає.»
VII. Рефлексія "Чарівна ланцюжок"
Діти беруться за руки. По ланцюжку передають легке стискання долоні з фразою: «Я будую світ любов'ю».