Урок "Малювання композиції «Веселі зимові ігри дітей»"

Про матеріал

Мета. : розширити поняття про кольори, виховувати сприйняття світу через засоби мистецтва. Збагачувати уяву, пам'ять , творче та логічне мислення. Розвивати увагу та спостережливість.

Перегляд файлу

Тема. Малювання композиції «Веселі зимові ігри дітей»

 

Мета : розширити поняття про кольори, виховувати сприйняття світу через засоби мистецтва. Збагачувати уяву, пам’ять , творче та логічне мислення. Розвивати увагу та спостережливість.

Обладнання: презентація, роботи із зображенням розваг дітей взимку, репродукції творів живопису – С. Шишка «Парк взимку», І. Похитова «Зимові сутінки на Україні».

 

Тип уроку: урок тематичного малювання.

 

 Хід уроку

   І. Організація класу

   ІІ. Підготовка до практичної діяльності

  1. Введення нестандартності.

- Діти, сьогодні до нас завітала гостя. Відгадаємо загадку і дізнаємось хто вона.

Стало біло навкруги –

Я розтрушую сніги,

Наганяю холоди,

Води сковую в льоди.

В дружбі з дітьми я всіма.

Здогадались ? Я …. ( Зима )

  • Вона пропонує нам розгадати загадки.

 

        2. Робота над загадками.

  1. Всіх до себе прирошу

На блискучу спину.

Хто умійко – покатаю.

Хто не вмійко – кину.

 

  1. У зимову веселу пору

Ми кращі друзі дітвори.

Вивозять діти нас на гору,

А ми веземо їх з гори.

3)     Я падаю на ваші хати.

Я білий, білий, волохатий,

Я прилипаю вам до ніг

І називаюсь просто…

4)     Прозорий, як скло,

Та не вставиш у вікно.

5)Дід Мороз несе мішок,

В нього теплий кожушок.

Ой, ти , діду, -

Дідусю,

Зігрій нашу Ганнусю.

Розв’яжи мерщі мішок,

Дай Ганнусі кожушок,

Надінь валянки на ніжки,

Хай вона пограє в…

6) Росте вона до долу головою,

Росте вона холодною зимою,

А тільки сонечко засяє –

Вона заплаче й помирає.

7)Дві дощечки, дві сестри

Несуть мене із гори.

  1. Хто наткав полотна

Аж від лісу до вікна?

І сміється, задається:

- Отака ширина!

Відповіді: ковзанка, сани, сніг, лід, бурулька, лижі, зима.

3. Асоціативний кущ.

- Які асоціації зі словом «зима» у вас виникли?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4. Бесіда.

- Зима! Кожна людина сприймає цю пору року по-своєму. Але нікого вона не залишає байдужим. Так, поети оспівують її красу у віршах, композитори – у музиці, художники передають її красу за допомогою фарб.

 

5.Хвилинка поезії. ( Декламування віршів.)

Прийшла до нас бабуся

У білому кожусі.

Поля причепурила,

Пухнастим снігом вкрила.

 

Любий друже, поглянь у вікно :

За вікном вже зима владарює давно!

Стрімко їде вона на санчатах

По наметах на білих зайчатах.

 

Мороз скрипить, а білий сніг

Засипав слід усіх доріг;

А хто лінивий – в хаті спить,

Хто жвавий, той на сніг біжить.

Галинка й Гриць, що люблять гру,

Санчата тягнуть на гору

І кличуть всіх : « Гей-гей, не ждіть!

А санкувати з нами йдіть.

 

      Отже, Галинка та Гриць кличуть вас кататися на санчатах. А які ще зимові ігри та розваги ви знаєте?

 

   6.Перегляд демонстраційного матеріалу.(Розгляд малюнків )

Я гадаю, що для вас зима – це добра фея, яка принесла із собою веселощі, зимові забави, ігри, гарні свята, подарунки.

Спробуємо уявити собі картину « Зимові розваги дітей.»

 

  7.Педагогічний малюнок

      8.Пояснення дій, поетапного виконання композиції.

  • Спочатку зробимо попередній малюнок. Прозорою лінією розмістимо основні елементи  малюнку.
  • Поетапно зображаємо фігуру людини.
  • Малюємо зовнішні форми людини, деталізуємо малюнок, оживляємо кольором.

 

        ІІІ. Практична діяльність учнів

 

1. Підготовчі вправи.(Пропоную учням намалювати олівцем прямі, похилі, хвилясті лінії, овали, кружечки, прямокутники.)

 

2. Індивідуальна робота з учнями.

              ІV. Підсумок уроку.

 

     1. Перегляд та аналіз дитячих робіт.

 

     2. Рефлексія.

  • Що ми сьогодні малювали?
  • Що сподобалося вам найбільше?

 

     3. Оцінювання.

 

     4. Прощання.

- До побачення!

 

 

 

 

 

1

 

doc
До підручника
Образотворче мистецтво 2 клас (Резніченко М. І., Трач С. К.)
Додано
22 лютого 2018
Переглядів
12269
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку