Математики 1 клас.
Тема: Додавання і віднімання числа 3. Переставний закон додавання .
Мета: формувати вміння додавати і віднімати число 3;ознайомити з таблицями
додавання і віднімання числа 3 та з сутністю переставного закону додавання, показати як його можна застосовувати для обчислення значень виразів; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати патріотизм, потребу в здоровому способі життя та розуміння того, що може бути модним в житті людини .
Обладнання : презентація до уроку, рахункова лінійка, цеглинки LEGO,фігури, картки, пазли, мотиваційні браслети, смайлики, картка з цифрою 8
Тип уроку: комбінований.
Хід уроку.
І. Організація класу
1. Вірш- привітання ( слайд 1)
Пролунав дзвінок веселий
Всі готові? Все готово?
Ми не відпочиваємо,
Ми працювати починаємо
2. Привітання з гостями.
3. Вправа «Настрій». (Діти смайликами показують свій настрій.)
ІІ. Усний рахунок.
ІІІ. Актуалізація опорних знань.
2.Завдання 1
Робота з рахунковими лінійками. ( На лінійках діти показують відповідне число)
-Дайте йому характеристику.
-А як отримати цифру 3 з 8?( Перевернути)
3. Каліграфічна хвилинка. (Відео) Письмо цифри 3 у зошитах.( слайд 5,6)
Ф.к. ( долоня, кулак,ребро)
(Слайд 7)
ІV. Вивчення нового матеріалу.
-Зустрічаємо наступного гостя(фруктово-овочевий чоловічок). (Слайд 8)
-А що за ребус він приніс? Хто здогадався , що ми будемо робити на уроці?( додавати і віднімати число 3)
1. Таблиця додавання і віднімання числа 3 (Слайд9)
1.Подивіться на таблицю. Чим схожі рівності?
-Чим відрізняються?
- Що змінювалось?
-Що залишилось незмінним?
-Як зміна першого доданка впливає на зміну суми?
2.Записати відповіді до прикладів у друкованому зошиті. Коментовано , «ланцюжком» с. 37, з.2
3.Гра « Прикрасимо вежу» ( цеглинками LEGO.) самостійно( Слайд 10)
Слайд 11
Ф.к. « Соку, соку…»( Слайд 12)
4. Поняття про переставний закон додавання ( Слайд 13 )
- На подіум запрошуються…..(діти у вишиванках). Чому? Чи модно ходити в вишиванках? Так- це модно. Бо вишиванка –це наше українське , це наша гордість і наша історія. Не можна уявити України без вишиванок. Це один із символів нашої держави і це справді круто і модно! Вітаємо всіх, хто сьогодні у вишиванках.
- Яке завдання нам приготували наші українці. ( слайд 14) ( На слайді відкрита книга,відкриті двері, відкрита бляшанка)
- Що спільного між цими предметами?( Вони-«відкриті»)
- Напевно гості хочуть сказати , що ми будемо щось відкривати. А що ?
-Продовжіть речення .
5.Гра « Продовжи речення»
Після дня і настає.. . ( ніч )
За весною настає…..( літо)
Із насінини виростає……(рослина)
Після уроку буде …….( перерва).
Це незмінні правила нашого життя .Це закони ,за якими ми живемо. В математиці теж є свої закони, яких потрібно дотримуватись, бо вони допомагають нам при обчисленнях. Сьогодні ми відкриємо для себе перший і дуже важливий закон математики . Це- переставний закон додавання . А чому його так назвали ?
6. Робота в підручнику с. 40 з.2,3. ( Слайд 16)
Ф.к « Носик, вухо»
(Слайд 17)
VI. Узагальнення вивченого.
1.Робота в парах.
( Слайд 21)
VII. Підсумок уроку. Рефлексія.
1.-Останніми на подіум запрошуються…. (Майбутні першокласники. Вони стильно одягнені, звернути на це увагу)
-Вони хочуть знати ,чого ви навчились на цьому уроці?....( Слайд 22)
Продовжіть речення.
2.Підсумок уроку. Вручення мотиваційних браслетів.
- Розумники на подіум! Ви молодці! Ви модні, бо розумні! Розумні модники і модниці.!
( Вручення браслетів)
-