Урок математики 2 клас Таблиця множення на 2.

Про матеріал
Урок математики 2 клас Таблиця множення на 2. Цікаві завдання для уроків математики.
Перегляд файлу

 

Вчитель початкових класів Новохатня Інна Федорівна

Звання старший вчитель

«Складання таблиці множення числа 2. Розв’язування задач на множення. Обчислення перемитра фігур»

Про матеріал

Ознайомити учнів з таблицею множення на 2; вправляти учнів у розв’язуванні прикладів і задач на застосування таблиці множення числа 2.

Перегляд файлу

Тема уроку :

Таблиця множення числа 2. Розв’язування задач на множення. Обчислення периметра фігур (№534-542 за підручником Н. Листопад)

Мета уроку:

Ознайомити учнів із таблицею множення числа 2 та її практичним застосуванням;

Формувати вміння розв’язувати задачі на множення.

Розвивати логічне мислення;

повторити випадки додавання й віднімання у межах 100;

поповнювати математичний словниковий запас учнів;

виховувати загальну культуру, стимулювати інтерес до вивчення математики.

Хід уроку:

I. Вступна частина

1.Організаційний момент

Пролунав дзвінкий дзвінок

Розпочнемо наш урок.

На уроці не нудьгувати,

А працювати і рахувати

- Чи всі підготувалися до уроку математики?

II. Контроль, корекція і закріплення знань

  1. Усне опитування
  •          Як називаються числа при додаванні?
  •          Як знайти невідомий доданок?
  •          Який знак необхідно поставити між числами, щоб записати математичний вираз – суму двох чисел?
  •          Як називаються числа при множенні?
  •          Який знак необхідно поставити між числами, щоб записати математичний вираз – добуток двох чисел?
  1. Каліграфічна хвилинка з логічним завданням:
  •          Записати всі числа, спочатку будемо додавати по два, поки не отримаємо 20, а потім від 20 будемо віднімати 2, поки не отримаємо 2

2+2 ………

20-2 .……..

  1. Математичний диктант
  •          Запишіть через кому числа: двадцять сім, тринадцять, сорок дев’ять, вісімдесят, шістдесят один.
  •          Підкресліть однією рискою десятки, двома рисками – одиниці.
  •          Запишіть числа, що містять: 3 десятки і 6 одиниць; 9 десятків; 4 десятки і 8 одиниць; 4 одиниці; 1 десяток і 5 одиниць.
  •          Запиши вирази і обчисли їх значення:

1. Різницю чисел 18 і 9 збільшити на 12;

2. До числа 59 додати різницю чисел 13 і 7.

III. Повідомлення теми і мети уроку. Мотивація навчальної діяльності.

  •          Сьогодні ми розпочинаємо з Вами вивчати дуже важливу тему – таблицю множення. Ці знання важливі, адже саме таблиця множення допоможе нам швидко рахувати, розв’язувати задачі і приклади.
  1. Підготовча робота
  •          Запиши вирази на додавання, а потім заміни їх виразами на множення:

2+2+2+2+2

2+2+2+2

3+3+3

5+5+5+5

Заміни множення

3*4

5*4

6*2

7*3

Додаванням

  1. Робота з підручником
  •          Виконання завдань: с. 90 № 534 (усно), № 535 (ланцюжком)
  •          Складання таблиці множення числа 2

Таблиця множення – не жарти!

Уваги і поваги варта!

Не бійся множення таблиці,

Це просто вірш – він легко вчиться!

 

У зоопарку залюбки

До школи ходять малюки.

Там учить дітлахів Сова

Таблиця множення на два.

Пропищала мишка з нірки:

- Два на два, то вже четвірка!

Далі Слоник відповість:

- Два на три  - це буде шість!

На чотири множу двійку.

- Вісім, - каже Землерийка.

- Два на п’ять – це вже десяток, -

Мовлять двійко поросяток.

- Два на шість  - дванадцять, от! –

Це озвався Бегемот.

Мавпочка також до праці:

- Два на сім – це чотирнадцять.

І зайчата не бояться :

- Два на вісім – це шістнадцять!

Два на дев’ять – вісімнадцять!

Як звірята добре вчаться!

  •          Знаходити добуток додаванням не зручно. Треба скласти і вивчити таблицю множення числа 2

Запам’ятайте діти!

Множення – це сума кількох однакових доданків.

Робота з підручником с. 91 № 536

2+2                                                               2*2=4

2+2+2                                                           2*3=6

2+2+2+2                                                       2*4=8

2+2+2+2+2                                                   2*5=10

2+2+2+2+2+2                                               2*6=12

2+2+2+2+2+2+2                                           2*7=14

2+2+2+2+2+2+2+2                                       2*8=16

2+2+2+2+2+2+2+2+2                                   2*9=18

Вважають, що першою людиною, яка придумала таблицю множення, був Піфагор – грецький математик.

  •          Назвіть результати таблиці множення на 2. Що ви помітили? (кожен наступний результат більше попереднього на 2)

Фізкультхвилинка

3. Первинне закріплення

- робота з підручником с. 91 № 537

4. Робота над задачами

А зараз давайте спробуємо усно розв’язати задачі, я читаю, а ви рахуєте:

  •          У пакеті 2 кг цукру. Скільки кілограмів цукру в 4 таких пакетах?
  •          У грі брало участь 2 команди учнів, по 5 гравців у кожній. Скільки учнів брало участь у грі?
  •          В Олі було 3 монети по 2 копійки кожна. Скільки копійок було в Олі?

Якою дією зручніше обчислювати такі задачі?

  •          Робота з підручником с. 91 № 538 (колективно) ; № 539 (самостійно)
  •          Робота з геометричним матеріалом

Пригадаємо, що таке перемитр?

Периметр – це сума довжин всіх сторін

  •          Робота з підручником с. 91 № 540 (самостійно)

IV. Заключна частина. Рефлексія

Метод «незакінчене речення»

  •          Сьогодні на уроці я дізнався (лася)…………………………………..
  •          Я добре запам’ятав (ла) таблицю …………………………………….
  •          Найцікавіше завдання на уроці було ………………………………...
  •          У мене вийшло ………………………………………………………...
  •          Я тепер знаю …………………………………………………………...
  •          Знання, здобуті на уроці нам знадобляться…………………………..

 

V. Домашнє завдання

с. 91 № 541, 542

Дякую вам, за роботу на уроці.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаткові цікаві вправи до уроків математики для 1 класу:

  1. Порівнялки

1 варіант                                                                         2 варіант

Рахувати ти мастак?                                                      Рахувати ти мастак?

То постав потрібний знак!                                            То постав потрібний знак!

 

>

=

<

 

>

=

<

 

3+3                  7-2                                                           2+5                     3+4

4+4                  5+3                                                          4+4                     9-2

9-6                   7-4                                                           3+2                     8-2

8-2                   9-2                                                           10-8                    9-7

2+6                  4+3                                                           5+4                    3+7

8+2                  6+3                                                           7-5                      8-5     

1 варіант                                                                         2 варіант

Рахувати ти мастак?                                                      Рахувати ти мастак?

То постав потрібний знак!                                            То постав потрібний знак!

 

>

=

<

 

>

=

<

 

2+5                  9-1                                                           2+8                     9+0

2+2                  3+6                                                          3+4                     10-3

8-6                   9-8                                                           8-5                      7-5

6-5                   8-7                                                           8-8                      8-6

3+5                  6+0                                                          9-5                      1+3

7+2                  9+1                                                          5+4                     3+7     

  1.    Бліц – турніри

Обчисли усно.

1. У вагоні їхало 5 пасажирів. Двоє вийшло, а один зайшов.

Скільки стало пасажирів?  ………………………………………………………

2. У другому вагоні їхало 7 пасажирів,4 вийшло, а 2 зайшло.

Скільки стало пасажирів? ……………………………………………………….

3. У третьому вагоні їхало 5 пасажирів. Це на на одного пасажира більше, ніж у четвертому вагоні.

Скільки пасажирів у 4 вагоні?

4. Половина пасажирів з 4 вагону вийшло.

Скільки залишилося?

Бліц - турнір

Обчисли усно.

Склади вирази і знайди їх значення.

  1. У першому відрі 8 літрів води, а в другому – на 2 літри менше.

Скільки води у другому відрі?

  1. У першому відрі 8 літрів води. Це на 2 літри менше, ніж у 2 відрі.

Скільки води у другому відрі?

  1. У першому відрі 8 літрів води, а в 2 на 2 літри більше.

Скільки води у двох відрах?

  1. У відрі було 12 літрів води. З нього відлили спочатку 2 літри, а потім ще 4 літри.

Скільки літрів води залишилось у відрі?

  1. З відра відлили 4 літри, а потім ще 3 літри. Після цього в ньому залишилося 2 літри.

Скільки води було у відрі спочатку?

  1. В одному відрі було 10 літрів води, а в другому – 8 літрів. З них для поливання взяли 6 літрів.

Скільки води залишилось у відрах?

 

  1. Візерункові кросворди

Олівець – малювець

З рахування – фахівець!

Разом з ним і ти рахуй.

Відповіді зафарбуй

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

 


 

  1. 13-7                    2. 16-15                                             

17-16                      12-8

8+3                         6+7

5+9                         13+6

11-6                        19-17

8+7                         14-9

14+6                       20-13

19-3                        15-7

11-4                        12-9

7+5                         9+9

12-3                        14+3

6+4                         13-4

 

Візерункові кросворди 2 клас

Коли одержиш результати,

Ти зможеш їх розфарбувати.

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93

94

95

96

97

98

99

100

 

 

6+8         20+34     20-4

30+6       12+30     30-6

15+20     31+21     52-20

40+13     32+12     40-7

46-20      58-13      35-12

85-70

 

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

18

19

20

21

22

23

24

25

26

27

28

29

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42

43

44

45

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60

61

62

63

64

65

66

67

68

69

70

71

72

73

74

75

76

77

78

79

80

81

82

83

84

85

86

87

88

89

90

91

92

93

94

95

96

97

98

99

100

 

 

95-72    51+22    35+20

65-20    68-30     88-42

34+22   69-42     21+42

54+24   88-60     63-30

94-70    25+52    30+44

40+28

 

 

 

 

 

                                                                     

                                                                        

docx
Додав(-ла)
Новохатня Інна
Пов’язані теми
Математика, 2 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
5 березня
Переглядів
157
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку