Урок: Математики
Тема:Десяток. Повтореннятаблицьдодавання і віднімання чисел у межах 10. Розв’язування задач
Мета: Ознайомитиучнів з десятком — новою лічильноюодиницею;
Вдосконалюватиобчислювальнінавичкипід час розв’язання задач і
прикладіву межах 10; розвиватимислення;
Виховуватиінтерес до математики.
Обладнання: план-конспект, презентація, предметнімалюнки, опорнітаблиці.
Література:Богданович М.В, Лищенко Г.П. Математика: Підруч. для 1 кл.- К.: Освіта, 2012.
Хід уроку
3.1 Математичний диктант
- Перший доданок 2, другий 8. Знайти суму.
- 6 збільшити на 3.
- 10 зменшити на 6.
- 5 плюс 4.
- 9 мінус 8.
- На скільки 5 менше 8?
- На скільки 7 більше 4?
5.1 Робота за підручником (с. 84)
Завдання 1
Повторення чисел першого десятка.
-Спишіть, заповнюючи пропуски.
-Оберітьнайкращу цифру і відзначтеїї короною. («Конкурс красунь»)
5.2 Робота з демонстраційнимматеріалом
-Скількигрибочківпоклали до кошика? (8)
-Додамо до них ще 1 грибочок. Скількигрибочків стало в кошику? (9)
- Як дізналися? (8 + 1 = 9)
-Додамо до них ще 1 грибочок. Скількигрибочків стало в кошику? (10)
- Як дізналися? (9 + 1 = 10)
5.3Утворення числа 10
Завдання 2
-Скількибілихквадратиків? Скількиблакитних?
-Скількивсьогоквадратиків?
- Як утворили число 10?
Якщовзяти 10 паличок і зв’язатиїхупучок, то ми отримаємо 1 десяток паличок.
- Десять одиниць — це десяток.
- Є предмети, якілегшерахувати десятками: яйця, ґудзики, горіхи.
5.4 Фізкультхвилинка
- Нахилилися вперед, нахилилися назад,
І направо, і наліво, щоб нічого не боліло,
1,2,3,4 – набираємося сили!
Нахилились, повернулись і сусіду усміхнулись.
5.5 Робота над задачами
Завдання 5
-Повторітьпитаннязадачі.
-Книжок у Петрика станебільшечименше? Чому?
-Запишітьрозв’язуваннязадачі.
- Дайте повнувідповідь на питаннязадачі.
- Чим схожізадачі? (Числовимиданими.)
- Чим відрізняються? (Розв’язанням, відповіддю.)
Завдання 7
-Розгляньтемалюнки.
-Скільки на першомумалюнкувідрізків? а скількипроменів?
-Скільки на другому малюнкувідрізків? а скількипроменів?
- На якомумалюнкувідрізківбільше? Чому?
- На чотирьох лотках лежить по десятку яєць. Скількивсьогояєцьлежить на лотках?
- Чому ви навчились на сьогоднішньому уроці?