Тема: Додавання і віднімання круглих чисел
Мета:
Формування предметних компетентностей:
-
закріпити навички читання та записування круглих чисел;
-
вправлятися практично додавати і віднімати круглі числа на основі заміни їх десятками;
-
розвивати вміння розв’язувати задачі, критичне мислення, виділяти головне.
Формування ключових компетентностей:
-
математичної: розпізнавання проблем, які розв’язуються із застосуванням методу додавання і віднімання круглих чисел;
-
соціальної: розвивати вміння продуктивно працювати в парах, групах виявляти ініціативу, докладати власні зусилля для досягнення спільного результату;
-
уміння вчитись: розвивати вміння організовувати своє робоче місце, планувати власні дії, оцінювати свою роботу та діяльність однокласників, розвивати пізнавальний інтерес;
-
комунікативної: розвивати математичне мовлення, вміння доводити власну думку, правильно формулювати висловлювання з використанням математичних термінів;
-
інформаційної: удосконалювати вміння добувати з різних джерел інформацію.
-
громадянської: виховувати бережливе ставлення до природи, формувати здатність екологічно мислити.
Тип уроку: урок засвоєння нових знань.
Освітні галузі: математична, природнича, здоров’язбережувальна.
Обладнання: картки з числами, малюнок весни, пташок, презентація
«Додавання і віднімання круглих чисел», конструктор LEGO.
Хід уроку:
І. Вступна частина
1. Організація класу
- Здрастуй, день і сонце й хмарка в небі!
- Добрий день!
- Добрий день вам, ліс, і школа й клас!
- Добрий день! Ми вітаємо вас!
Вчитель: - Сьогодні у нас урок математики.
- Яким ви хочете, щоб був цей урок? (Цікавим, змістовним, навчальним, веселим)
ІІ. Актуалізація опорних знань
-
Бесіда
-
Діти, яка зараз пора року?
-
Весна.
-
Ось до нас у гості завітала Весна, вона запрошує нас помандрувати лісовими стежками і виконати завдання.
-
Щоб нам потрапити до лісу ми повинні пройти стежкою чисел, назвемо їх.
Вправа «Мікрофон»
70, 80, 50, 20, 30, 10, 60, 90, 150
-
Хвилинка каліграфії.
-
Запишіть числа від найменшого до найбільшого.
-
Вчитель:
- Ось ми потрапили до лісу.
- Які красиві дерева.
-
Як потрібно поводити себе в лісі? (Відповіді дітей)
Усний рахунок
10+5 25+5
20+1 30 – 1
16 – 6 18+2
(картки у вигляді дерев)
ІІІ. Повідомлення теми і мети уроку.
Вчитель:
-
Зараз ми зупинимось на галявині, Весна допоможе нам навчитись додавати і віднімати круглі числа.
-
Які числа ми називаємо круглими? (Відповіді дітей)
ІV. Вивчення нового матеріалу
-
Перегляд презентації «Додавання і віднімання круглих чисел».
-
Отже ми будемо додавати і віднімати круглі числа, замінюючи їх десятками.
-
Фізхвилинка. Танцювальні рухи.
-
Ось іде до нас весна.
-
Все навколо ожива:
-
Підсніжники прокидаються,
-
Проліски посміхаються,
-
Пташки прилітають,
-
Діти вибігають,
-
На луках стрибають.
V. Узагальнення і систематизація отриманих знань.
1. Робота з підручником.
Розв’язування прикладів на додавання і віднімання круглих чисел.
-
Приготували нам пташки завдання. Потрібно вставити знаки «+», «-«
50*30=20 60*20=40
70*10=80 50*40=90
(працюють діти в парах)
-
Фізхвилинка (зорова)
-
Розв'язування задачі №5.
Швидко знайдемо остачу.
Дії визначимо вірно,
В зошити запишемо каліграфічно.
-
Робота в групах. Визначити правильну відповідь за допомогою LECO.
80
1 група: 40 + 20 – 30+10+50 90
60
70
2 група: 10 + 50 – 30+10+40 60
80
60
3 група: 6 – 40 + 20 + 30 – 10 90
50
VI. Заключна частина. Рефлексія.
-
Вправа «Інтерв’ю».
-
Чи справдились ваші очікування?
-
Чого навчились на уроці?
-
Що вам сподобалось найбільше?
-
Що викликало труднощі?
-
Як ми будемо ставитись до природи?
-
Ось вже скоро пролунає дзвінок,
Закінчується наш урок.
За роботу, по заслузі,
Щиро дякую вам, друзі!
(Весна роздає гостинці).