Тема. Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення
Мета. Формувати в учнів уявлення про те, що зв'язок між діями множення і
ділення є основою складання таблиць ділення. Скласти таблицю
ділення на 2. Вчити розв'язувати задачі на ділення.
Розвивати обчислювальні навички.
Виховувати інтерес до уроків математики.
Тема. Таблиця ділення на 2. Задачі на ділення
Мета. Формувати в учнів уявлення про те, що зв'язок між діями множення і
ділення є основою складання таблиць ділення. Скласти таблицю
ділення на 2. Вчити розв’язувати задачі на ділення.
Розвивати обчислювальні навички.
Виховувати інтерес до уроків математики.
Обладнання: роздатковий матеріал, мультимедійна дошка, презентація, ППЗ «МАТЕМАТИКА 2КЛАС.»
Хід уроку
1.Вірш
Пролунав дзвінок,
Починається урок.
Працюватимем старанно,
Щоб почути у кінці,
Що у нашім другім класі,
Діти просто молодці.
2.Енергінізатор «Сонечко»
У кожного з вас на парті лежить промінчик. Ми будемо всі разом із цих промінчиків складати сонечко сподівань.
Чого ви очікуєте від цього уроку?(Діти дають відповідь і прикріплюють промінчики на дошку)
Я теж хочу прикріпити свій промінчик.
Сподіваюсь, що ви будете старанними, активними, працьовитими.
Сьогодні на уроці ми продовжимо знайомитися з дією ділення.
Складемо і вивчимо таблицю ділення на 2.
Навчимося розв’язувати задачі на ділення.
Каліграфічна хвилинка
(робота виконується з використанням мультимедійної дошки)
Розпочнемо урок з каліграфічної хвилинки.
Та спершу розв’яжемо задачу.
Послухайте і пригадайте особливості написання цифри 4.
Напишіть 1 рядок цифри 4.
2. Робота в групах. «Зашифроване ім'я»
Сьогодні до нас завітали гості з Лісової школи.
Хто це, ви дізнаєтесь, коли виконаєте завдання .
Скільки гостей до нас завітало?
Що ви знаєте про равлика?
Що ви знаєте про божу корівку?
Чому її так називають?
3. Повторення вивченого на минулому уроці
(використання мультимедійної дошки)
Вам цікаво, що наші гості нам хочуть розповісти?
Давайте уважно послухаємо.
То чому ми навчилися на минулому уроці?
Як з прикладу на множення скласти два приклади на ділення?
Назвіть, які приклади можна скласти.
4. Самостійна робота
(використання мультимедійної дошки)
Перевірка «МІКРОФОН».
5. «Квітуча галявина». Робота з віялами
(використання мультимедійної дошки)
А)читання таблиці вголос
Б) вибіркове читання
3. Робота в парах. «Відновлення таблиці».слайд2
(використання мультимедійної дошки)
(використання мультимедійної дошки)
3.Робота з геометричним матеріалом. Об'єднання в групи за довжинами смужок
Сонечку і Равлику дуже сподобалось, як ви працювали і вони вирішили подарувати свої портрети. Та в дорозі портрети розсипались. Складіть їх.
1.«Коло ідей»
2. «Незакінчені речення»
Диференційовані завдання від Сонечка
(діти обчислюють приклади і отримують листи з домашнім завданням)