28.01.22 5 клас
Тема уроку. Звичайний дріб. Розв'язування задач та вправ.
Мета уроку:
навчальна: удосконалити вміння : розрізняти дроби, виконувати перетворення неправильних дробів у мішані числа і навпаки, додавати та віднімати дроби з однаковими знаменниками, знаходити дріб від числа та число за його дробом ; формувати вміння застосовувати знання для розв'язування прикладних задач;
розвивальна: розвивати пізнавальну компетентність учнів, логічне мислення; формувати вміння вибирати і використовувати необхідну інформацію для розв'язування прикладних задач, застосовувати знання в нових ситуаціях;
виховна: виховувати інтерес до вивчення математики, творче ставлення до справи, цілеспрямованість, працьовитість, наполегливість, відповідальність.
Тип уроку: узагальнення знань та вмінь.
Матеріали та обладнання: презентація «Звичайний дріб. Розв'язування задач та вправ»
Хід уроку
I. Організаційний етап
Учитель перевіряє готовність учнів до уроку, налаштовує їх на роботу.
II. Актуалізація опорних знань.
Що таке звичайний дріб?
Чому дріб позначили ? Що показує звичайний дріб?
Що показує знаменник?
Що показує чисельник?
Які ви знаєте види звичайних дробів?
Який дріб називається правильний ?
Який дріб називається правильний ?
Що таке мішане число?
ІІІ.Формування вмінь
1.Серед записаних чисел ;
назвати: правильні, неправильні дроби, мішані числа
2.Чи існує зв'язок між неправильними дробами та мішанини числами?
( будь який неправильний дріб можна перетворити в мішане число і навпаки)
Як виконати перетворення і навпаки?
Прокоментувати моделі:
Перевірити правильність виконання , обгрунтувати відповідь:
QUOTE ;
QUOTE ;
QUOTE ;
= QUOTE ;
= QUOTE ;
= QUOTE ;
3. Які дії можете виконувати з звичайними дробами?
Як додати чи відняти звичайні дроби ?
Прокоментувати модель:
В якому випадку можемо застосувати дані моделі?
Виконати дії ( самостійна робота, результати перевіряються фронтально):
1
6
5
6
4. Вміння виконувати дії з звичайними дробами допоможуть розв’язати рівняння: (3 учні одночасно розв’язують біля дошки , решта – по варіантам)
5. Порівняти задачі. Чим схожі? Чим відмінні?
Задача 1 Петрик прочитав QUOTE книжки, у якій 180 сторінок. Скільки сторінок прочитав Петрик?
Задача 2 Петрик прочитав 18 сторінок , що становить QUOTE . Скільки сторінок у книзі?
Прокоментувати моделі:
Розвязати задачу1 і задачу2 самостійно (перевіряється колективно)
6. Задача3 ( групова робота)
Три рибалки зловили 168 риб. Сергій зловив усіх риб, Микола — усіх риб,а Дмитро — решту.
Скільки риб зловив Дмитро? Хто зловив найбільше?
Відповідь: 48 риб
ІV Домашнє завдання: стор 187 Виконати тест № 1-10
V. Підсумок уроку
Які операції можете виконувати з звичайними дробами?
Чи маєте труднощі при виконанні цих дій?
Що сподобалось/ не сподобалось на уроці?