Михайло Ткач. «Моя Україна». Символічне втілення образу Батьківщини у пісні. Мотив патріотизму через єднання людини з рідною природою
Мета:
Предметні компетентності:
-
навчити сприймати й емоційно осмислювати ліричний твір;
-
розвивати вміння визначати образи й символи у поезії.
Ключові компетентності:
-
Громадянська: формувати відповідальне ставлення до своєї Батьківщини;
-
Комунікативна: розвивати навички висловлювання власних почуттів і думок;
-
Культурна компетентність: розуміння українських традицій і символів.
Емоційно-ціннісний розвиток:
-
виховувати любов до рідного краю;
-
розвивати естетичне сприйняття поезії.
Очікувані результати:
Учні визначають образ України в поезії, називають символи, пояснюють їх значення, створюють власні творчі роботи.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
-
Організаційно-мотиваційний етап (3–4 хв)
Мета: створити позитивну атмосферу, налаштувати на тему.
Вітальне коло «Україна в моєму серці» (кожен каже, що любить у своїй країні)
Сьогодні ми спробуємо почути Україну серцем — через поезію й пісню Михайла Ткача.
-
Актуалізація опорних знань
-
Розгадайте ребус
-
Дайте визначення пісні
-
Із якими піснями ми знайомилися в 6 класі на уроках літератури?
-
Чи мали вони авторів?
-
Оголошення й запис теми уроку
Запрошую вас до знайомства з поетом Михайлом Ткачем і його піснею “Моя Україна”, дізнаємось, як він через образи природи і людини передає любов до Батьківщини.
-
Вивчення нового матеріалу
-
Ознайомлення з автором
-
Навчальне відео https://www.youtube.com/watch?v=lwDrm_KWH3s
-
Робота з підручником С.114 Доповніть розповідь про М.Ткача (поет-пісняр, народився …у Буковині, Здобув освіту… лікаря, У творчому доробку … 13 поетичних збірок. Особливо популярні…. «Ясени», «Марічка», «На щастя, на долю», «Моя Україна». Плідно співпрацював з багатьма композиторами. Музику до пісні «Моя Україна» написав….. Ігор Поклад
-
Первинне сприйняття твору. Прослуховування тексту (Ця пісня як розмова поета з рідною землею. У кожному рядку відчувається тепло, ніжність і безмежні любов до України. Коли слухаєш її, серце наповнюється гордістю за свою батьківщину).
-
Слухання пісні «Моя Україна» https://www.youtube.com/watch?v=THM83xuv7Xg
4.3 Емоційна реакція
-
Які відчуття викликала ця пісня? Які кольори, звуки, образи ви уявили? (Учні висловлюють враження (можна у формі «емоційних наліпок» —