Урок:" Миколай і зимові традиції"

Про матеріал
  • Творчий святковий урок «Миколай і зимові традиції» – це інтегрований урок-свято, що поєднує математику, українську мову та технології. Під час заняття учні знайомляться із зимовими народними традиціями та історією свята Святого Миколая. Діти виконують математичні завдання на зимову тематику, працюють зі словами і текстами українською мовою, а також створюють творчі роботи з використанням технологій. Урок проходить у святковій атмосфері, сприяє розвитку творчості, мислення, мовлення та виховує повагу до українських традицій.
Перегляд файлу

  

Предмет: ЯДС
Клас: 2 клас

Тема уроку: Творчий святковий урок: Миколай і зимові традиції

Мета уроку

Поглибити знання учнів про зимові народні свята та особливості їх відзначення; розвивати здатність емоційно сприймати та аналізувати мистецькі твори; формувати естетичний смак і творчі здібності; виховувати інтерес та повагу до народних традицій і культурної спадщини.

Очікувані результати

Учень / учениця:

  • використовує різні художні засоби для створення образів;
  • опановує елементарні прийоми образотворчого мистецтва та способи творчого самовираження;
  • сприймає та аналізує мистецькі твори, висловлює власне емоційне ставлення до них;
  • презентує результати власної творчої діяльності;
  • співпрацює з однокласниками під час виконання творчих завдань;
  • усвідомлює значення мистецтва для розвитку особистості.

Формування ключових компетентностей

Вільне володіння державною мовою
Формування уміння висловлювати власні враження від мистецтва усно, коментувати результати творчої діяльності та оцінювати власну роботу.

Екологічна компетентність
Розвиток спостережливості, вміння помічати красу природи та відображати її у творчих роботах.

Навчання впродовж життя
Формування здатності визначати власні творчі інтереси, раціонально організовувати час для художньої діяльності.

Громадянська та соціальна компетентність
Розвиток уміння працювати в колективі, взаємодіяти з іншими через мистецтво та використовувати творчість для позитивного емоційного настрою.

Обладнання

Ватні диски, ножиці, клей, презентаційні матеріал.

 

Хід уроку

1. Організаційний момент

Створення позитивної емоційної атмосфери в класі.

Учитель.
Посміхнулися до мене
Посміхнулися до друзів
Посміхнулись до гостей
Скажем разом Добрий день!

Доброго ранку,
Доброго дня!
Хай плещуть долоньки,
Тупають ніжки,
Працюють голівки
Та сяють усмішки.
Доброго ранку,
Доброго дня!
Бажаєте ви,
І бажаю вам я!

2. Мотивація навчальної діяльності

Вправа «Інтерв’ю»

— Чи знаєте ви, хто такий Святий Миколай?
— Чому його люблять діти?

Святий Миколай народився близько 270 року в місті Патара, у давній Лікії (сьогодні це територія Туреччини). З дитинства він шанував своїх добрих батьків і вчився в них робити добро. Подорослішавши, став священником, а згодом єпископом міста Міра. Він допомагав бідним, підтримував дітей і творив милосердя. Після смерті Святий Миколай живе на небі й щороку приходить до дітей, приносячи подарунки за добрі вчинки. Він їх кладе під подушку або кладе в чобіток.

 

— Діти, а що ви знаєте про Святого Миколая?

Учні розповідають вірші

  1. Через поле, через гай
    Йде до діток Миколай.
    У білесенькій торбинці
    Він для всіх несе гостинці.
  2. Все затихло надворі,
    Сяють зорі угорі,
    Всі чекають-виглядають
    Чудотворця Миколая.
    Але щось він забарився.
    Може в небі заблудився?
    В нього клопотів багато,
    Бо заходить в кожну хату.
    Все, що в нього в торбі є,
    Чемним дітям роздає.
  3. Від Святого Миколая
    Я даруночка чекаю,
    Не стулю всю нічку очі,
    Бо який він знати хочу.
  4. Мій Святенький Миколаю,
    Приходи скоріш, благаю.
    Я до тебе помолюся
    І тихенько пригорнуся.
    Щастя дай моїй родині
    І коханій Україні!
  5. В український наш край
    Йде Святий Миколай,
    Через поле і ліс
    Подарунки приніс.
    Сняться діткам уві сні
    Ті дарунки смачні,
    Що залишить в кутку
    В золотім чобітку.

 

3. Вивчення нового матеріалу

Учитель повідомляє, що за народними легендами Святий Миколай має чарівну книгу, у якій записані всі добрі та погані вчинки дітей.

— Як ви вважаєте, що потрібно зробити, щоб Святий Миколай пробачив неслухняним дітям?

Сьогодні ми допоможемо Святому Миколаю знайти дорогу до дітей. Для цього потрібно «запалити» чарівні зірочки, виконуючи завдання.

Зірка «Загадкова»
Відгадування загадки та складання слова-відповіді.

Зірка «Математична»
Повторення складу числа.

Зірка «Двійнята»
Пошук пар серед зірочок та підрахунок їх кількості.

Зірка «Рухлива»
Фізкультхвилинка — допомога Святому Миколаю перенести сніг.

Зірка «Творча»
Бесіда про помічників Святого Миколая — янголів.

 

4. Практична діяльність учнів

Створення образу янгола з ватних дисків.Інструктаж з техніки безпеки              

Правила роботи з ножицями

  • Ножиці — небезпечний інструмент. Поводься з ними обережно.
  • На робочому місці поклади ножиці так, щоб вони не виступали за край парти.
  • Тримай ножиці лише вістрями донизу.
  • Різати на ходу забороняється.
  • Передавай ножиці закритими і кільцями вперед.
  • Під час роботи притримуй матеріал лівою рукою.

Правила роботи з клеєм

  • Клей потрібно наносити пензликом від середини до країв.
  • При потраплянні клею на одяг його потрібно змити водою.
  • Для притискання деталей використовувати серветку.
  • Після роботи клей щільно закрити.

Учні виготовляють янголів та презентують власні роботи.

C:\Users\Користувач\Desktop\0-02-05-d7173c3696f705c5462f73322e2947174afa3dfa51c267f8a114091e33352810_5f9655e32919191b.jpg

5. Підсумок уроку

Діти кличуть Святого Миколая — співають пісню.

Святий Миколай:
Доброго дня, мої любі першокласники!
Я почув, як ви мене кликали,
і ваша добра пісня привела мене до вашого класу.
Та дорогою зі мною сталася прикрість…
Я розгубив усі ялинкові прикраси.
Приніс ялинку, а на ній — жодної іграшки.
Але я знаю, що у цьому класі
живуть дуже добрі та вмілі діти.
Ви зробили чудових янголят —
світлих і красивих.
Тому прошу вас, мої маленькі помічники:
допоможіть прикрасити мою ялинку вашими янголятами.

(Діти прикрашають ялинку.)

Які ви молодці!
Подивіться, яка чудова ялинка у нас вийшла!
Ваші янголята зробили її по-справжньому святковою.
Щиро дякую вам за старання,
за добрі руки та щирі серця.
Ця ялинка тепер ваша —
нехай вона прикрашає ваш клас
і нагадує, що добро творите саме ви.
А тепер — час подарунків!
За ваші добрі справи, чемність і старанність
приймайте мої маленькі сюрпризи.
Зі святом вас, дорогі першокласники!
Хай янголята завжди оберігають кожного з вас.
А зараз мені час іти, бо я ще маю принести радість іншим діткам.
Але обов’язково повернуся до вас наступного року! До побачення!

 

6. Рефлексія

Учитель пропонує дітям оцінити урок:
— Кому сподобався урок — запаліть свою зірочку.

 

docx
Додано
13 березня
Переглядів
33
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку