Урок мистецта (музика)
Вчитель: Бойчева Н.П.
4 клас
Тема: «Україна – багатонаціональна родина. Слухання та малювання за уявою: М. Калачеський « Українська симфонія». Виконання ритмічних вправ у групах. Створення ритмічного малюнку. Прослуховування пісні А.Олєйнікової « Батьківщина – Україна». Повторення пісні: сл. та муз. Н.Май «Ми-твоє майбутнє».
Мета: вчити слухати та визначити характерні риси та засоби музичної виразності твору. Формувати знання музичних жанрів, основ музичної грамотності. Розвивати почуття ритму. Виховувати ціннісне ставлення до народної, класичної музики, виховувати почуття патріотизму, любові до Батьківщини.
Обладнання: підручник «Мистецтво» (автори: Т.Рубля, І. Мед, Т. Щеглова), маракаси, лего «Шість цеглинок», нотне табло, аркуші, олівці.
Хід уроку.
-
Організація класу.
Продзвенів і стих дзвінок, Всіх покликав на урок.
-
Привітання музичне (слайд 2)
-
Повідомлення теми та задач уроку (слайди 1, 3)
-
Сьогодні відправляємось мандрувати по нашій країні. Поїзд відправляється до станції «Нотна» (Діти відбивають ритм з прискоренням: тукі-тук-тук-тук)
-
Повторення основ музичної грамотності.
П’ять лінійок нотних Ми назвали нотний стан. І на ньому всі ноти-точки Розмістили по місцях.
-
Робота з нотним табло індивідуальна (рухомі нотки-ґудзики) (слайд 4)
Завдання: розмістити на нотному стані ноти по порядку; розмістити ноти на 1, 2, 3 лінійках, назвати їх, проспівати.
-
Виконання поспівки ( слайд 5)
-
Музично-ритмична гра «Повтори рух» (слайд 6)
-
Робота з підручником с.32 (слайди 7, 8)
-
Слухання: М. Калачевський. Симфонія «Українська» (І частина).
-
Ви вже слухали ІІ частину цієї симфонії, яка побудована на жартівливій пісні «Дівка в сінях стояла». Послухайте І частину цієї симфонії. Намалюйте олівцями на аркуші, що ви уявляли, слухаючи цю музику.
-
Презентації робіт. Учні демонструють свої нариси, розповідають, що навіяла їм музика.
(Вчитель: І частина симфонії «Українська» побудована на ліричній українській народній пісні «Віють вітри, віють буйні», змальована картина лагідного літнього вечора)
-
Руханка «Перлина – Україна» (слайд 12)
-
Виконання ритмічних вправ в парах на маракасах (слайд 13)
-
Робота в групах. Із 8 цеглинок складіть ритмічну вправу (горизонтально лежить цеглинка – довга нота, вертикально – коротка). Презентуйте роботу (проплескайте складену ритмічну вправу) (слайд 14)
-
Прослуховування пісні А. Олєйнікової «Батьківщина – Україна». Розучування І куплету (слайд 15)
-
Повторення пісні Н.Май «Ми – твоє майбутнє» (слайд 16)
-
Рефлексія (слайд 17)
-
Підсумок уроку.