Урок мистецтва
Тема уроку: мандрівка до сонячної Італії та Іспанії. Наталія Май «Промінчик». Венеційський карнавал. Створення карнавальної маски (аплікація)
Мета уроку: формувати компетентності:
ключові
-
уміння вчитися (уміння зосереджено слухати вчителя, переключатися з одного виду діяльності на інший);
-
загальнокультурна (формувати естетичне ставлення до навколишньої дійсності, дотримуватись норм культури мовлення);
-
соціальна (співпрацювати з однокласниками та вчителем);
-
громадянська (усвідомлювати свою приналежність до певного соціально – культурного середовища);
-
інформаційно – комунікативна (оперувати інформацією, отриманою на уроці)
предметні:
-
відтворювати навички вокально – хорового співу;
-
відтворювати практичне інтонування, ритмічні рухи;
-
розвивати музичний слух, голос, пам’ять, уяву, мислення;
-
розвивати в школярів художньо – образне мислення, творчі здібності, співацькі навички, здатність відчувати характер музики і розуміти її образний зміст;
-
вчити дотримуватись цілісності при створенні композиції;
-
міксувати техніки та матеріали для втілення власного задуму;
-
розвивати естетичний смак, любов до краси, уяву, фантазію, культурну компетентність.
-
освітня (навчальна): познайомити учнів зі зразками мистецтва італійських митців, танком тарантелою, створити карнавальну маску;
-
розвиваюча: розвивати музичні здібності учнів, вокально-хорові та творчі навички, навички образного, осмисленого сприйняття музики; різні техніки з папером;
-
розвиток уваги, уяви, мислення, пам'яті;
виховна: формувати емоційні, естетичні якості особистості, любов до музичного мистецтва, до прекрасного.
Перебіг уроку
1.Орг. момент
Починаємо наш урок грою: «Закінчи речення»
* Всіх до класу він скликає
Голосистий наш…
і ми знову поспішаєм
на цікавий наш …
Гра «Мистецтво»
Я зараз промовляю слова, якщо вони викликають асоціації, які підходять до слова мистецтво – ви піднімаєте зелену цеглинку, якщо ні – червону. Увага, трапляються пастки! (музика, композитор, бутерброд, фортепіано, спортивна форма, гітара, танок, зошит з англ. Мови, театр)
Якщо вас усе гаразд, урок ви починаєте з гарним настроєм, покажіть вподобайку, якщо ні – то вподобайка перевернута. Якщо у вас поганий настрій, то наприкінці уроку він обов’язково стане позитивним!
-
Мотивація навчальної діяльності.
Розповідь вчителя:
Продовжуємо вивчати розділ: подорож країнами та континентами. А тема нашого уроку: мандрівка до сонячної Італії та Іспанії.
-
Сьогодні на уроці продовжуємо знайомитися із творчістю Наталії Май, вивчимо її пісню «Промінчик». Побуваємо у Венеції, завітаємо на Венеційський карнавал і створимо
карнавальну маску.
-
Отже, вирушаємо у подорож.
-
Що ви знаєте про Італію?
-
Покажіть Італію на карті?
-
Чудово, молодці.
А зараз віртуальна подорож Італією (відео)
Розповідь вчителя:
Італія – цікава країна, де замість вулиць – водні канали. Батьківщина опери, всесвітньо відомих співаків Тото Кутуньо, Ероса Рамазотті, Адріано Челентано, великих художників Мікеланджело, Рафаель, Тициан, Сандро Боттічеллі, знаменитих модельєрів Джанні Версаче, Джорджо Армані.
Щорічно Італію відвідують понад 40 млн. туристів тому, що у цій країні працює понад 3000 музеїв.
На території Італії розташовані дві карликові держави: Сан-Марино і Ватикан.
Всесвітньо відому казку «Піноккіо» придумав італійський письменник Карло Коллоді.
А такі відомі дослідники як Марко Поло, Амеріго Веспуччі були теж італійцями!
Тут вперше придумали Музичний інструмент «фортепіано» і Саме в Стародавньому Римі зародилася християнська релігія.
-
Актуалізація опорних знань
Робота з підручником с. 70 (робота з фото)
-
Який настрій викликає це фото?
-
Де відбувається дійство?
-
Який колір костюмів?
-
Що тримають у руках артисти?
Повідомлення про баркаролу
-
Вивчення нового матеріалу
-
Зараз ми послухаємо музичний твір «Баркарола» композитора Карла Мюньє (виконують його 2 інструмента мандоліна і гітара)
Слухання
- Сподобався твір?
- Який настрій викликав у вас ?
А тепер послухаємо цей самий твір на фортепіано. До речі музику твору написав укр. композитор М. Лисенко
Слухання
Робота з підручником с 70
А зараз гра «Віримо не віримо»
-
Чи вірите ви, що баркарола-це пісня човняра?
-
Чи вірите ви, що в українському місті Харків народилася баркарола?
-
Чи вірите ви, що в італійському місті Венеція народилася баркарола?
-
Чи вірите ви, що Італія країна всесвітньо відомих співаків і художників?
-
Все правильно, молодчинки.
Прийшов час поспівати. Сьогодні знайомимося з піснею Наталіії Май «Промінчик».
Перше слухання.
-
Чи сподобалась пісня?
-
Про що співається в пісні?
-
Який натрій навіяла?
-
Проговоримо ритм пісні (прочитаємо із зупинками рядками),
-
Проспіваємо без музики,
-
Проспіваємо з музикою.
-
І останній раз під музичний супровід і з рухами, які є на відео.
-
Молодці, дякую за чудове виконання, справжні артисти!
Продовжується наша подорож.
-
Хто знає, що таке тарантела?
-Переглянемо виконання цього танка.
Перегляд відео.
-
Сподобався танок? А тепер давайте спробуємо виконати всі разом (кастаньєти, бубен).
-
Фізкультхвилинка
Робота з підручником с 72
-
Як я уже говорила, Венеція місто, де щороку у лютому проводиться Венеційський карнавал. Це веселе костюмоване дійство. Вбрання учасників, вулиці, навіть гондоли сяють яскравими барвами. В останній день карнавалу обирають володаря чи володарку найкрасивішої маски . Майстри, які створили ці маски – віртуози своєї справи. Такі маски дуже красиві. Деякі декоровані коштовним камінням, оздоблені золотом і сріблом, розписами. Це справжні витвори мистецтва.
-
с. 72 фото
Робота в парах
-
Розгляньте вбрання учасників карнавалу. Згадайте уроки укр. мови і доберіть якомога більше прикметників вищого та найвищого ступенів порівняння, які підійдуть до зображення на фотографії.
(Перевірка роботи в парах)
-
Практична діяльність учнів
-
Хочу нагадати про правила роботи на уроці (інструктаж).
-
Сьогодні на уроці давайте і ми створимо яскраву карнавальну маску
-
На вашу заготовку наклейте оздоблення- тобто прикрасьте маску кольоровим елементами, блискітками. Спробуйте позмагатись із італійцями.
-
Підсумок
Гімнастика для очей.
А зараз завітаємо до Венеційського карнавалу. Одягайте маски, продемонструйте власні вироби (біля дошки)
-
Давайте виберемо володаря чи володарку найкрасивішої маски.(маски на дошці - оплески)
Вправа «Мікрофон»
-
Мені подобається маска…, тому, що….
-
Рефлексія
-
Ось і закінчується наш урок. Сподобався урок? Що найбільше сподобалось?
Гра «Закінчи речення»
Сьогодні на уроці я дізнався/дізналася про …
Якщо вас усе гаразд, урок ви закінчуєте з гарним настроєм, покажіть вподобайку, якщо ні – то вподобайка перевернута.
-
Оцініть роботу на уроці, обравши потрібну вам маску:
-
Одів, оділа маску, але нічого не бачу, нічого не можу розповісти друзям, нічого не пам’ятаю .
-
Одів, оділа маску, бачу краще, трохи можу розповісти друзям, трохи пам’ятаю .
-
Одів, оділа маску, все прекрасно бачу, багато чого можу розповісти друзям, все пам’ятаю .