Урок "Множення десяткових дробів на розрядні одиниці".

Про матеріал
Урок "Множення десяткових дробів на розрядні одиниці"-комбінований урок який передбачає перехід відзасвоєння алгоритму множення десяткових дробів до виконання множення десяткових дробів на розрядні одиниці шляхом перенесення коми.
Перегляд файлу

Мета:

Повторити алгоритмом множення десяткових дробів , навчити множити на 10, 100, 1000 і т.д. а також на 0,1;, 0,01, 0,001 і т.д, розвивати логічне мислення,навички множення за правилами, виховувати охайність при записах, культуру розумової праці.

Обладнання: завдання для усного рахунку.

Хід уроку

1.Актуалізація опорних знань

.-Як помножити десятковий дріб на десятковий дріб?

1.1. Виконати усно.

а). 2,3∙2=           б). 7∙0,05=     в)1,4∙3=    г)3,2∙3

2. Повідомлення теми.Пояснення нового матеріалу.

2.1 Виконати множення.Встанови закономірність.

а). 5,32∙10=           б). 5,32∙100=       в) 5,32∙1000

г). 695,3∙0,01         д). 9,67∙0,1          е)2020,4∙0,001=

Учні самостійно виводять два правила.

3.Робота з підручником  А Г.Бевз .

3.1.№913.з коментарем.

3.2.№ 918 Біля дошки

3.3.Знайти значення виразу,якщо х=10; х=100., х=0,01.

3.4.Знайти об’єм куба,якщо довжина ребра 0,1 см. (0,001см3)

3.5.Знайти площу квадрата ,якщо довжина його сторони10 см.(100см2)

 

Зауваження учителя .

В разі утруднень при виконанні множення на розрядну одиницю шляхом перенесення коми можна виконувати множення за загальним правилом.

Звернути увагу на завдання , де кому потрібно перенести на більшу кількість знаків, ніж є у числі.

4.Розв’язування вправ на повторення.

а). 20,1∙48=     Б). 2,5∙14=    в) 5,09∙3,7=     г) 0,24∙53=      д). 0,036∙0,025=

5.Підсумок уроку. Виставлення і мотивація оцінок.

6. Домашнє завдання.

Опрацювати параграф 34.Виконати №914,№919.

docx
Додано
14 березня 2021
Переглядів
565
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку