Відкритий урок з математики у 5 класі
Тема. Розв’язання задач і вправ на тему «Десяткові дроби».
Вчитель: Проценко В.А.
Мета: - узагальнити та систематизувати знання, вміння та навички учнів застосовувати правила додавання і віднімання десяткових дробів, при розв’язуванні прикладів, рівнянь та задач, порівнювати та округлювати десяткові дроби
Тип уроку: урок узагальнення та систематизація знань, умінь та навичок
Обладнання: мультимедійне устаткування, роздатковий матеріал, картки із текстом самостійної роботи, картки для відповідей самостійної роботи, сигнальні картки, імпровізований віночок, картки з квітами, стрічки
Епіграф уроку: До знань ведуть три шляхи:
Шлях міркувань- цей шлях благородний;
Шлях наслідувань- він найлегший;
Шлях досвіду- він найважчий.
Конфуцій (Слайд 1)
Хід уроку
І. Організаційний момент
Любі діти, посміхніться!
Вліво, вправо поверніться.
Привітайтеся з гостями,
І мерщій за наші плани.
То ж сідайте всі зручненько,
Попрацюємо гарненько.
Перша квітка то є мак.
Мрія, молодість, краса
Сподіваюсь що у вас
Сьогодні буде все гаразд. (Слайд 3)
ІІ. Перевірка домашнього завдання
Вдома вправно працювали?
Всі завдання розв’язали?
Якщо виконали вірно
То в вінок вплетемо квіти.
На слайді висвітлюється розв’язки домашнього завдання учні перевіряють правильність виконаних завдань.
№1281 (1,2) (Слайд 4)
-7,527
20,000
-5,49 -3,1
9,00 5,9 (у віночок вклеюється ЦВІТ ЯБЛУНІ )
№ 1279(4) (Слайд 5)
4,42+(у-1,17)=5,47
у-1,17=5,47-4,42
у-1,17=1,05
у=1,05+1,17
у=2,22
4,42+(2,22-1,17)=5,47 (у віночок вплітається ЦВІТ ВИШНІ)
№1240 (Слайд 6)
І -8,3 км; 17,4 км
ІІ - ? км
17,4-8,3=9,1 (км)
Відповідь: за другу годину килим –літак пролетів 9,1 км. (МАТЕРИНКУ)
Квіти ці символізують
Материнську вічну вірність.
Відданість в родині, щирість
До дітей, любов та ніжність. (У віночок приклеюються квіти)
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності та повідомлення теми уроку
Роботи в нас дуже багато і тому пропоную:
- не просто слухати, а чути,
- не просто дивитись, а бачити,
- не просто відповідати, а міркувати,
- дружно і плідно порацювати.
Сьогодні на уроці ми будемо закріплювати знання та вміння додавати та віднімати, порівнювати та округлювати десяткові дроби. Відкрийте зошити та запишіть число, класна робота.
ІV. Актуалізація знань
Квіти хмелю уплітаю (Слайд 7)
Символ розуму, життя
Гнучкість пам’яті безкрая
Перевіримо знання.
То ж дайте відповідь на запитання:
1. УСНИЙ РАХУНОК (Слайд 8)
Розташуйте числа в порядку зростання і ви дізнаєтеся яку слідуючу квітку ми вплетемо у віночок назву (Слайд 9)
0,5 |
4,7 |
0,4 |
7,23 |
6,7 |
4,4 |
13,8 |
5 |
0 |
я |
с |
и |
н |
н |
к |
ш |
В небі світить сонечко
Пелюстки - дива.
Головою соняшник
Цілий день кива. (СОНЯШНИК)
2. Порівняйте числа
(На картках з одного боку завдання з іншого букви М’ЯТА) (Слайд 9)
З давніх давен цю духмяну рослину
Вважали чудовим оберегом дитини.
Цілющі властивості має ця м’ята,
Вип’ємо чаю й здоров’я багате.
3. Округлення чисел (робота в парах)
У вас на парті лежать пазли треба округлити числа знайти на пазлі правильну відповідь та об’єднати. Переверніть ви отримали малюнок із наступним символом (КАЛИНА) (Слайд 9)
15,843 ~ 15,84
0,796 ~ 0,8
2,942 ~ 3
Ми українці і без калини
Не уявляємо своєї країни.
Символ краси та дівочої вроди,
Лікарський засіб від недуг та незгоди.
4. На дошку прикріплюються дві ромашки із завданнями.
Записати звичайні дроби десятковими.
Клас ділиться на два варіанти учні по черзі виходять та записують числа на пелюстках ромашки
Ви вже впізнали ось цю гарну квітку
Без неї віночок не буде гарненьким.
Це символ кохання, віри та ніжність.
Лікарський засіб, а ще квітка вірність. (РОМАШКА) (Слайд 9)
В-1 В-2
7/10 5/100
37/100 12/10
15/1000 16 4/10
12 3/100 24/1000
Ми виконали з вами чотири завдання якщо ви всі завдання розуміли і знали як їх виконувати то у картку успіху ставите 4 бали, якщо допускали помилки 2 б.
ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (Слайд 10,11)
V. Застосування знань
Безсмертник, що зміцнює й несе довголіття
Ще й дивясил жовті квіти духмяні
Якщо ж ви упораєтесь ось з цим завданням.
(БЕЗСМЕРТНИК , ДИВЯСИЛ) (Слайд 12)
На картках записані рівняння два учні працює біля дошки.
2)Щоб дізнатися яка квітка буде наступною ви повинні знайти числа а, в, с, d і х виконавши ланцюжок
+а +8,2 -1,25 +2,45 -1,345
20,02 15,82 в с d х
(відкривають слово - ЛІЛЕЯ) (Слайд 12)
Ось і лілея, чарівная квітка
Дівочії чари, краса, чистота.
І у віночку для неї є місце
То ж і в плетемо її ми туда.
Ну що ж залишилось ще кілька квітів
Спробуєм швидко ми їх прикріпити.
Бо квіти ці символ віри, надії й любові
Без них не обходиться в жодному домі.
Практична робота
Виміряти сторони чотирикутника та знайти його периметр
(МАЛЬВА) (Слайд 14)
Самостійна робота
В-1
2,9+х=3,5
а+1,38, якщо а=9,26
|
В-2
х-4,2=5,9
|
VІ. Підсумок уроку
Віночок УСПІХУ ми з вами сплели, але яких же український віночок без стрічок. За звичаєм у вінок вплітають 10 різнокольорових стрічок. Щоб наш віночок був довершеним і ми вплетемо з вами стрічки на яких записані слова які стосуються нашого уроку, я прошу вас вибрати не просто стрічку за кольором а те зо ви взяли для себе із сьогоднішнього уроку. (Слайд 16)
Коричнева – вмію виконувати дії з десятковими дробами
Жовта – вмію застосовувати знання практично
Світлозелена – вмію округлювати та порівнювати числа
Темнозелена- досягнув успіху на уроці
Блакитний – урок був цікавий
Темносиній – Отримала цікаву інформацію про український віночок
Жовтогарячий – впевнений що тему засвоїв добре
Малинова – Впевнена що ці знання мені знадобляться у житті
Рожева – запропоновані завдання були цікавими.
Кожен з вас вибрав стрічку, а чи хочете ви дізнатися що кожен колір стічки символізує тож слухайте:
А ще у вінок вплітають і білу стрічку але за умови що вона з одного боку вишита сріблом, а з іншого золотом як символ пам’яті та печалі.
Прикріпіть свої стрічки у віночок. Нехай він засяє яскравими кольорами нашого успіху. (діти кріплять стрічки і сідають за парти)
Сьогодні ми з вами вивчали не лише математику але й вивчали частинку історії народознавства, то ж нехай ці знання залишаться у вас в пам’яті і ви передасте їх своїм нащадкам
VІІ. Домашнє завдання (Слайд 17)
Повторити параграф 34-37, правила
Виконати № 1291, 1294 – І група
№1291, 1270 – ІІ група