Тема уроку: Форматування тексту. Форматування символів, абзаців, сторінок. Обрамлення та заповнення.
Мета уроку:
Навчальна мета. Виробити навички та вміння використовувати форматування при роботі з текстом.
Виховна мета. Виховувати в учнів уважність та відповідальність при виконанні завдань з форматуванням тексту.
Розвивальна мета. Розвивати творчі здібності та логічне мислення учнів при виконанні завдань.
Обладнання: комп`ютерний клас, мультимедійний проектор, плакати
Тип уроку: комбінований
ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ
Тема шкільного курсу Інформатика
Тема уроку: Форматування тексту. Форматування символів, абзаців, сторінок. Обрамлення та заповнення.
Мета уроку:
Навчальна мета. Виробити навички та вміння використовувати форматування при роботі з текстом.
Виховна мета. Виховувати в учнів уважність та відповідальність при виконанні завдань з форматуванням тексту.
Розвивальна мета. Розвивати творчі здібності та логічне мислення учнів при виконанні завдань.
Обладнання: комп`ютерний клас, мультимедійний проектор, плакати
Тип уроку: комбінований
Основні етапи уроку:
Етап |
Кількість хвилин |
Ознайомлення з темою, метою, завданням уроку, мотивація діяльності |
2 |
Перевірка домашнього завдання |
2 |
Перевірка знань і вмінь вивченого матеріалу |
2 |
Подання нового матеріалу |
15 |
Первинне закріплення матеріалу |
20 |
Підведення підсумків уроку |
2 |
Постановка домашнього завдання |
2 |
Хід уроку
1.Організаційна частина.
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Діалог (готовність класу до уроку) |
Діалог |
|
|
|
|
Форми навчання фронтальні
Методи навчання вербальні
Засоби навчання інформаційні
2.Перевірка домашнього завдання.
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Запитання, додаток |
Відповіді |
|
|
|
|
Форми навчання фронтальні
Методи навчання вербальні
Засоби навчання інформаційні
3.Перевірка знань і вмінь вивченого матеріалу
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Опитування |
Відповіді |
|
|
|
|
Форми навчання групова
Методи навчання вербальні
Засоби навчання інформаційні
4.Подання нового матеріалу
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Розповідь |
Сприйняття |
Демонстрація |
|
Показ |
|
Форми навчання фронтальні
Методи навчання наочні
Засоби навчання дидактичні
5.Первинне закріплення матеріалу
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Інструктаж |
Робота за компом |
Контроль помилок |
|
Робота з групами |
|
Форми навчання групова
Методи навчання практичні
Засоби навчання технічні
6.Підведення підсумків уроку
На нашому уроці ми розібрали основні можливості та засоби використання операцій форматування тексту.
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Запитання, додаток |
Відповіді |
|
|
|
|
Форми навчання фронтальні
Методи навчання вербальні
Засоби навчання інформаційні
7.Постановка домашнього завдання
Вивчити основні поняття та засоби форматування в текстовому редакторі WORD.
Підготуватися до практичної роботи з форматування тексту.
Що робить вчитель |
Що роблять учні |
Пояснення |
Запис |
|
|
|
|
Форми навчання фронтальні
Методи навчання вербальні
Засоби навчання інформаційні
Пояснення вибору методів
Форми навчання групова
Методи навчання практичні
Засоби навчання технічні
Додаток до плану-конспекту
Перевірка знань і вмінь вивченого
1. Що таке ТР і його призначення.
2. Способи запуску ТР.
3. Вкажіть елементи вікна редактора-програми.
4. Як зберегти документ у потрібній папці?
5. Як закрити ТР?
Первинне закріплення матеріалу
1. Увімкніть комп’ютер і завантажте текстовий редактор WORD.
2. Відкрийте файл, де зберігається текст для форматування.
На екрані текст повинен бути таким
МИКОЛА СИНГАЇВСЬКИЙ
ЧОРНОБРИВЦІ
Чорнобривці насіяла мати
У моїм світанковім краю
Та й навчила веснянки співати
Про квітучу надію свою
Приспів: Як на ті чорнобривці погляну,
Бачу матір стареньку.
Бачу руки твої, моя Мамо,
Твою ласку я чую, рідненька.
Я розлуки та зустрічі знаю,
Бачив я у чужій стороні
Чорнобривці із рдного краю,
Що насіяла ти навесні
Приспів
Прилітають до нашого поля
Із далекіх країв журавлі
Розквітають і квіти , і доля
На моїй українській землі
Приспів: Як на ті чорнобривці погляну,
Бачу матір стареньку.
Бачу руки твої, моя Мамо,
Твою ласку я чую, рідненька.
3. Використовуючи операції форматування тексту (зсув першого рядка абзацу відносно його лівої межі, вирівнювання та центрування абзаців, початок абзацу з нової сторінки, використання різного кольору, стилю, розмірів символів, обрамлення та фонове заповнення тексту, обрамлення сторінки), приведіть текст до вигляду зразка, який наведений нижче.
4. Покажіть виконану роботу вчителю.
5. Збережіть текст і запам’ятайте ім’я файла.
6. Вийдіть з текстового редактора WORD та вимкніть комп’ютер.
МИКОЛА СИНГАЇВСЬКИЙ
Чорнобривці насіяла мати |
Приспів
Як на ті чорнобривці погляну,
Бачу матір стареньку.
Бачу руки твої, моя Мамо,
Твою ласку я чую, рідненька.
Я розлуки та зустрічі знаю, |
Приспів
Як на ті чорнобривці погляну,
Бачу матір стареньку.
Бачу руки твої, моя Мамо,
Твою ласку я чую, рідненька.
|
|
Підведення підсумків