Урок-подорож з інформатики у 8 класі на тему "Створення відеокліпу" (практична робота)

Про матеріал

Урок для 8 класу "Створення відеокліпу" - це цікавий урок виконання практичної роботи, який стане у пригоді як молодому вчителеві так і вчителю з досвідом. Дана розробка не лише допоможе учневі краще засвоїти вивчений матеріал , а й стане в пригоді вчителеві для показу відкритого уроку.

Перегляд файлу

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема уроку: Практична робота №6 «Створення відеокліпу. Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду»

 

 Мета уроку:

  • навчальна: сформувати практичні навики по створенню відеокліпу;
  • розвиваюча: розвивати пам’ять, мислення, увагу, інтерес до вивчення інформатики;
  • виховна: виховувати охайність уважність, інформаційну культуру.

Обладнання: комп’ютери кабінету з виходом в мережу Інтернет, грамоти, фонограма, правила роботи.

Тип уроку: нестандартний, урок – подорож.

 

ХІД УРОКУ

І. Організаційний етап

1.1. Привітання

Знову день почався, діти.

Всі зібрались на урок?

Тож пора нам поспішати –

Кличе в подорож дзвінок.

А урок наш незвичайний,

«Грою» - всі його зовуть.

Щоб урок цей був цікавим,

Ти активним мусиш буть.

1.2. Мотивація навчальної діяльності.

    Сьогодні у нас практична робота та комп’ютер Мудрець запрошує нас у подорож  чудовою  країною. Він поведе нас у цікавий, захоплюючий світ.  Тому що нині важко уявити життя без комп’ютерів. Комп’ютер служить усім. Він допомагає відпочити, стає партнером у грі, є джерелом пошуку різної інформації.

  І для того, щоб ця подорож була цікавою, вам потрібно згадати все те, що ми вчили на минулих уроках, бути активними, старанними та уважними. А назву цієї загадкової країни ви дізнаєтесь, коли дасте відповіді на запитання.

ІІ. Актуалізація опорних знань учнів

2.1. Усне опитування учнів

1. Ви дивитесь фільми, слухаєте музику?.

2. Якими програмами ви при цьому користуєтесь?

3. Ви можете самостійно створити відео? За допомогою якого програмного середовища ви можете це зробити?

4. Для чого призначені відеоредактори?

5. Які відеоредактори ви знаєте?

 

Тож як називається та країна, якою ми сьогодні будемо подорожувати?

Отже, країна по якій ми здійснимо віртуальну подорож – називається МУЛЬТИМЕДІА.

До речі, що на вашу думку означає слово «віртуальна»

                                                   (Відповіді учнів)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності

Словникова робота 

  А давайте звернемось до комп’ютера Мудреця. Що він нам скаже?

Голос: Віртуальний

Кожен, хто подорожує, повинен виконувати такі правила.

1. Правило піднятої руки. Якщо хочеш щось спитати, підніми руку.

2. Без дозволу -  нічого не вмикай.

3. Знаєш сам – навчи того, хто не знає.

4. Будь уважним і старанним.

 

    Подорожувати ми будемо на уявному паровозі. А щоб нам було цікавіше подорожувати, до цього паровозу ми приєднаємо вагончики з завданнями.

Тож відкрийте ваші зошити, запишіть число, практична робота, тема: «Створення відеокліпу.  Додавання відеоефектів, налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду».

А тепер звернемось до нашого помічника комп’ютера і попрацюємо з програмою  «Незвичайний потяг»

3. Робота з програмою «Незвичайний потяг»

   Вам потрібно зібрати ваші слова так, щоб утворився вислів. Ну що ж, приступаємо до роботи.

  Гаразд, всі справились із завданням.

Це і буде девізом нашої подорожі, вислів: «Школа для людини, як сонце для життя».

- Як ви розумієте цей вислів?

   Щоб вирушати в дорогу, нам потрібно придбати квитки. Але квитки я вам буду видавати протягом нашої подорожі. Ціна квитка – ваші знання.

ІV.Виконання практичної роботи

Голос: Увага! Швидкий потяг в подорож країною інформатика відходить з першої колії.

Ну що ж, вперед до пошуку пригод.

Запускаємо компютер  і вирушаймо у подорож.

Голос: Зупинка «Комп’ютерна графіка»

    На цій зупинці, діти, вам потрібно обрати ваші зображення та додати їх до кіностудії.

4. Вправа «Додай фото»

  1. Запускаємо програму «Кіностудія Windows» (Пуск – Усі програми - Кіностудія).

2. Додаємо фото із папки «8 клас», що знаходиться на Робочому столі.

    Молодці! Справились із завданням, показали свої знання комп’ютерної графіки, тож продовжуємо нашу подорож далі.

5. Фізкультхвилинка.

Голос: Зупинка «Хвилинка Здоровя»

      Мабуть всі ви потомились, тож давайте розімнемось.

Всі дружненько піднялися,

Друг на друга подивились,

Ви сусіду посміхнулись

І швиденько відвернулись.

Раз присіли, два присіли,

Ваші ніженьки втомились.

Руки вправо, руки вліво

І за парти дружно сіли.

 

ІІІ. Практична робота

Голос: Станція «Фільматорія»

   На цій станції вам потрібно показати свої вміння працювати на комп’ютері. Будемо створювати міні-фільм.

   Подивіться уважно на монітор, скажіть, всі ви знайомі з програмою, яка відкрита на ваших компютерах?

Тож давайте покажемо всім, як ми вміємо створювати відео-файли.

Вам необхідно виконати завдання, які є на ваших столах.

  1. Дайте назву вашому фільму (заголовок).
  2. Додайте анімації до ваших фотографій.
  3. До кожного фото додайте підписи з назвою фотографій (титри).
  4. Оформіть ваш фільм: змініть колір назви та титри.
  5. Останній кадр: заключні титри: оператор, автор тексту, монтаж.
  6. Збережіть відеофільм (Обираємо файл – Зберегти фільм – Робочий стіл – 8 клас)

 

   Молодці. Продемонструйте ваші роботи. Цікаві фільми ви створили. Я гадаю комп’ютер Мудрець буде задоволений вашими малюнками.

 

Релаксація. Закрийте всі очі. Зручно сядьте на стільчиках і уявіть, що ви потрапили у весняний ліс.  (Звучить музика лісу)

   Яку картинку ви собі уявили?

Рухаємось далі.

 

Голос: Кінцева зупинка.

            Шкільне життя нашого класу.

На кінцевій зупинці ми пригадаємо, як протягом вісьми років ви пройшли стежками шкільного життя, де ви побували та що зробили.(перегляд відео-фільму)

 

V. Рефлексія. Підсумок уроку

  Ми побували на кінцевій зупинці нашої віртуальної подорожі, але подорож країною Мультимедіа ми продовжимо на наступних уроках, де будемо дізнаватися про щось нове і цікаве.

  •    А зараз скажіть мені, будь ласка, чи сподобалась вам ця подорож?
  •    Який настрій був у вас  протягом подорожі?
  •    Діти, а як вигадаєте, хто розумніший – комп’ютер чи людина?

   Протягом подорожі ви отримували квитки, порахуйте скільки у кожного квитків. Хто отримав найбільшу кількість квитків, той отримує грамоту від комп’ютера Мудрець.  

 

      VІ. Домашнє завдання

Повторити матеріал підручника с. 138-145

 

doc
Додано
12 вересня 2018
Переглядів
3304
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку