Урок на тему " Людські чесноти і вади"

Про матеріал
Конспект уроку для 1 класу (Всесвіт) за програмою А .Цимбалару " Світ чекає крилатих"
Перегляд файлу

 

 

 

 

                       Людські чесноти і вади

Всесвіт( счк)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Тема:  Людські чесноти і вади

Мета : розширити знання учнів про людські чесноти, вчити думати

                про свої вчинки та їхні наслідки; розвивати мислення,

                мовлення ; виховувати позитивні риси характеру, прагнення

                робити добрі справи.

 

 

 

 

 

                                   Хід уроку

 

I.Організаційна частина:

      Ось дзвінок сигнал подав

      До роботи час настав

      От і ми часу не гаймо

      І урок розпочинаймо

  1. Гра « Шифрувальники». Щоб урок пройшов не марно, ми будемо:

( відповіді дітей)

У – уважними

Р  - розумними

О - організованими

К – кмітливими

  1. Діти передають смайлик і висловлюють свої побажання ( здоров`я,

гарного дня, настрою…)

 

II. Оголошення теми, мотивація

 (Продовжуємо говорити про людину, пригадаємо про що йшла мова на попередньому уроці: емоції,настрій)

Сьогодні ми будемо говорити про людські чесноти і вади. Що це?

Відеоролик « Людські чесноти і вади»( обговорення)

III. Робота по темі уроку

  1. Бесіда: « Позитивні і негативні риси характеру людини»

       Які позитивні, хороші риси характеру людини ви знаєте? (ввічливість, доброта, щедрість, чуйність, працьовитість, вірність, чесність, справедливість, акуратність, безкорисливість, життєрадісність, справедливість…).

                                                                                                   Слайд 1,2

А які негативні, погані риси? (Ненависть, злість, агресивність, брехливість, жадібність, заздрість, зрадливість, підступність, байдужість, егоїзм, лінь, песимізм, обжерливість, жорстокість….)                                     Слайд 3

Згадаймо з вами героїв літературних творів, мультфільмів та художніх фільмів. Які вчинки, хороші чи погані, вони демонструють? Про які риси характеру цих героїв ми можемо сказати?

Доброта – кіт Леопольд з мультфільму «Кіт Леопольд та миші»

Щедрість – Заєць з мультфільму  «Мішок яблук»

Жадібність – Ведмежата з казки «Два жадібних ведмежатка»                              

                                                                                                    Слайд 4 

Брехливість – матушка Готел із «Рапунцель»

Злість – Баба Яга з казки «Івасик-телесик»

Заздрість – Мачуха та друга сестра з казки «12 місяців»  

                                                                                                    Слайд 5

  1. Допомога Лаксикам ( робота у зошиті):

З 1,2,3.

 

 

   3. Деякі люди спочатку думають, а потім роблять, інші навпаки спочатку зроблять, а потім подумають. То  що ж краще робити спочатку: думати чи діяти?  Проаналізуємо різні вчинки людей та їх наслідки.

У народі кажуть: «Сім разів відмір, один відріж». Як ви вважаєте, що це означає?                                                                                               Слайд 6

Колективна робота.

Ситуація 1.

Ведмедик  і Лисичка майструють стільчики. Ведмедик уважно продивляється інструкцію, бере лінійку, вимірює усі деталі. Потім обережно розмічає місця, де потрібно скріплювати гвіздками. Ще раз перевіряє, де потрібно забивати, старанно збирає деталі. Стільчик вийшов, як картинка: рівненький, гарний, міцний. Лисичка, спостеріючи за ним, сумно зітхає. Нудно, довго! Бере заготовки,  прикладає до Ведмедикового стільчика, швидко відрізає, «на око» забиває гвіздки… Стоїть стільчик - не стільчик, якась купа дощок збитих до кучі.

  •          Ну чому у тебе такий гарний стільчик, а в мене такий кривий!-сердиться Лисичка.
  •          Ееее, Лисичко, сім разів відміряй, а один відріж! – відповідає Ведмедик.  – А поспішиш - людей насмішиш!     

Які позитивні риси характеру ми спостерігаємо у Ведмедика? (Працьовитість, старанність, спостережливість, вдумливість, виваженість, відповідальність, уважність…)

Які негативні риси ми спостерігаємо у Лисички? (метушливість, поспіх, неуважність, лінь, нетерплячість)

Який висновок можемо зробити з цієї ситуації?

Перед тим, як щось робити слід подумати і про наслідки. Треба бути уважним, терплячим.

 Ситуація 2

А що буде, коли ти в пориві гніву кинув дорогій для тебе людині жорстокі і образливі слова? Звичайно, потім ти будеш гірко каятися, звинувачувати себе, але слів твоїх це вже не скасує. І можливо, це стане першою тріщинкою між вами, ким би ви не були – друзями, родичами. Тому навіть під час суперечки краще подумати над своїми словами. Як би ви не були розпаленілі – потрібно знайти не слова образи, а слова розради або примирення.

Слово - не горобець, вилетить – не піймаєш.                      Слайд    7

Ситуація 3.

Лосові мешканці грають на галявині  в м’яча. Вовк на воротах, Ведмідь – нападаючий,  Зайчик – захисник. Запальна гра, аж курява стовпом! Раптом Ведмідь із силою підчепив м’яча і він полетів прямо у вікно тітки Лисиці. Тріск, скрежет, гуркіт!

- От бешкетники, - миттю з’явилася тітка Лисиця в розбитій шибці, - хто це зробив?! Зараз йдемо до батьків!

- Це не я! – з переляку зніяковів Ведмідь.

- І не я, - Зайчик бігом за Вемедем.

- А хто ж тоді, ти, Вовчисько? –суворо дивиться на них.

- Це я зробив, вибачте, будь ласка, не хотів, не розрахував сили, - нахиливши голову донизу говорить Вовчисько.

Тітка Лисиця допитливим поглядом дивиться на друзів.

- Молодець, що зізнався, Вовчику. За те, що не побоявся сказати правду, не казатиму твоїм батькам нічого. А прийдеш ввечері, допоможеш вставити нове скло.

- Добре, тітко, я прийду.

Подивився Вовк на Ведмедя з прикрістю і пішов додому. Ведмідь густо почервонів, а за ним і Зайчик

Що зробив Ведмедь? (Розбив вікно). Як вчинив Ведмедь? (погано, він збрехав, підставив свого товариша, коли сварили товариша, не зізнався, що це він розбив вікно).

Які риси характеру спостерігаємо у Ведмедя? (Трусість, брехливість, безвідповідальність)

Які риси характеру спостерігаємо у Зайця? (Байдужість)

Що зробив Вовк? (взяв чужу провину на себе, вибачився)

Які риси характеру спостерігаємо у Вовк? (Відповідальність, жалісність)

Чи можна назвати кожного з тваринок другом? (Відповіді дітей)

Чи грано вчинив Вовк? А Ведмедь, Заєць?

Які наслідки цих вчинків? (Вовк взяв чужу провину на себе, але тепер він не довіряє своїм друзям і  йому прийдеться йти до тітки Лисиці склити вікно. Ведмідь збрехав і втратив довіру Ведмедя. Заєць змовчав і також втратив довіру Ведмедя.)

Вчинок  це певна дія людини, скерована на когось чи щось.

Наслідок  це те, що виходить, підсумок після скоєної дії.

Пам’ятай!  Що навіть маленька необачність може стати серйозною причиною прикрої ситуації. Перед тим, як щось робити, подумай про наслідки.

Пам’ятай! Між вчинком і наслідком існує тісній зв’язок. Завжди аналізуй свої вчинки і ти правильно поступиш у будь-якій ситуації.

Добрі вчинки не роблять нас кращими за інших – вони роблять нас людьми.

Практична робота

А зараз, діти, на екрані зявиться опис ситуацій, а ви повинні дати відповідь, які з них позитивні, а які – негативні.                                          Слайд   8

Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення знань

  1. Робота у зошиті(з.4)

Висновок : поводитись з людьми потрібно так, як т и хочеш, щоб поводились із тобою.

2.Гра « Добре- погано»

Бути уважним –це…

Ображати менших - це…

Допомагати іншій людині – це…

Дарувати квіти –це …

Дражнити товаришів –це…

Займатись спортом –це…

 

V. Підсумок.Рефлексія

 

docx
Додано
13 серпня 2025
Переглядів
306
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку