Урок 26. Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду. Практична робота 7
Цілі:
Тип уроку: застосування знань, умінь та навичок.
Обладнання та наочність: дошка, комп’ютери з підключенням до мережі Інтернет, підручник, навчальна презентація.
Програмне забезпечення: OpenShot, браузер.
Хід уроку
І. Організаційний етап
привітання, перевірка присутніх, перевірка готовності учнів до уроку
Створення атмосфери психологічного комфорту (учитель на електронні адреси учням надіслав листи з побажаннями і компліментами. Діти перевіряють е-mail і зачитують в голос свої повідомлення)
ІІ. Актуалізація опорних знань і життєвого досвіду
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності
Слово вчителя.
Понад 90 % інформації з навколишнього середовища людина сприймає за допомогою зору і слуху, тому відео- та аудіоматеріали є найбільш інформативними. Разом з тим комп'ютерне опрацювання звуку, а особливо відео, вимагає значно більших комп'ютерних ресурсів, ніж робота з текстом і зображеннями.
Погодьтесь, що важко знайти людину, якій не подобається переглядати кінофільми чи телепередачі, слухати музику або грати в сучасні комп'ютерні ігри. Під час розроблення перелічених продуктів застосовують спеціальні програми.
— Ви, напевне, вже хочете спробувати застосувати здобуті знання на практиці. Але для цього потрібно пригадати основні терміни й поняття.
Вправа «Мікрофон»
1. Чому відео та аудіо для людини є найбільш інформативними? (понад 90% інформації людина сприймає зором і слухом)
2. Як називається поєднання різних способів подання інформації?
3. Назвіть об’єкти мультимедіа (зображення, аудіо, відео, текст)
4. Як називається програма, що дозволяє записувати звук із різних джерел, накладати спецефекти, обрізати аудіофайли, монтувати запис із декількох файлів тощо? (аудіоредактор)
5. Як називається програма, призначена для перекодування файлів з одного формату в інший? (конвертер)
6. Для чого розроблено велику кількість відео- і аудіоформатів? (різні формати мають різне призначення, існує багато аудіо- і відеопристроїв)
7. Чи буває таке, що відео чи аудіо не відкривається на вашому пристрої? Яка причина?
8. Для чого цифрове відео "стискають" ? (зменшити обсяг відеофайлів)
9. Яка загальна назва програми, призначеної для створення, редагування та монтажу відеофайлів з окремих фрагментів? (відеоредактор)
10. Як називається програма для монтажу відео, яку ми використовуємо на уроці? (OpenShot )
11. Як називаються написи на початку або наприкінці відеофільму? (титри)
12. Процес додавання до проєкту файлів (імпорт)
13. Якщо два кліпи помістити на одну доріжку так, щоб вони накладалися , то між ними буде автоматично додано? (перехід)
14. Для чого призначені переходи у відеофільмі? (для уникнення різкої зміни одного кліпу іншим)
15. Процес перетворення звукового сигналу із зовнішніх джерел у цифровий формат і запису в аудіофайл, називають (захопленням звуку)
IV. Формування вмінь та навичок
Практична робота 7. Налаштування часових параметрів аудіо- та відеоряду.
Робота за комп’ютером
Завдання 1. Сім чудес Стародавнього світу
Знайдіть в Інтернеті відомості про Сім чудес Стародавнього світу. Використовуючи відеозаписи, збережені в папці: створіть відеокліп про Сім чудес світу. Створіть назву фільму та додайте назви до кліпів про кожне із Семи чудес. Додайте відеопереходи між кліпами та відеоефекти.
Збережіть отриманий відеокліп з іменем Сім чудес світу
Завдання 2. Ансамбль Вірського
Створіть новий проект у відеоредакторі. Додайте до проекту відеозаписи, збережені в папці Ансамбль Вірського.
Створіть відеокліп «Українські танці у виконанні ансамблю Вірського». Для цього з кожного танцю виберіть найбільш яскраві логічно завершені фрагменти (використайте поділ кліпу або приховування початку чи/та кінця кліпу). Додайте до кожного фрагмента назву танцю та відеопереходи між фрагментами.
Збережіть отриманий відеокліп з іменем Українські танці у виконанні ансамблю Вірського.
VIІ. Підсумки уроку
Презентація фільмів.
VІІI. Домашнє завдання
Підручник § 10 ст. 110-114
ІХ. Рефлексія (вправа «Зорепад»: показати відповідну цифру віялом:
1 – я пишаюся своєю роботою
2 – я вдосконалююся! Вже без помилок!
3 – дуже добре!
4 – треба попрацювати додатково!
5 – були помилки, алея вірю в себе!
Х. Оцінювання роботи учнів
|
1 |