Математика 5 клас
Урок
Тема уроку: Площа прямокутника.
Мета уроку:
Формування компетентностей:
• предметна компетентність: продовжити роботу над засвоєнням поняття одиниці вимірювання площі, площі прямокутника та площі квадрата; формувати вміння обчислювати площу прямокутника та площу квадрата;
• ключові компетентності:
• математична компетентність — оперувати числовою інформацією, геометричними об'єктами на площині; розв'язуватизадачі, зокрема практичного змісту;
• спілкування державною мовою — чітко, лаконічно та зрозумілоформулювати думку.
Тип уроку: урок закріплення знань та вдосконалення практичних вмінь
Обладнання: мультимедійні засоби PawerPoint та Google Classroom, дидактичний матеріал, підручник МерзлякА.Г. та ін.. «Математика 5 клас»
Учні працюють в групах
Хід уроку
I. Організаційний момент
Сьогодні у нас не зовсім звичайний урок, ми будемо мандрувати, подорожувати.
Кожна людина перебуває постійно в подорожі, з якої черпає все красиве, нове і корисне. Хто подорожує у сні, хто наяву. Наше реальне життя – це також подорож.
Сьогодні ви подорожуватимете в незвичайному світі – світі математики. Це чудовий і казковий край, де живуть числа, фігури..
Щоб отримати ключ до знань, вам потрібно подолати ряд королівств. Потрапити в кожне з них проста річ, та вийти з нього ви зможете лише тоді, коли виконаєте завдання цього королівства, що і стане перепусткою в подальшу подорож.
II. Королівство домашнього завдання
Вправа 581
P = 6дм 8см, a>bна 1дм6см
6дм8см = 68см, 1дм6см = 16см
Нехай а = х см, b =x +16 , Р = 2(a + b)
Маємо рівняння:
2( x + x + 16) = 68
2(2x + 16) = 68
2x + 16= 68: 2
2x+16=34
2x = 34-16
2x = 18
x= 18:2
х = 9
Отже, а =9см,b= 9+16=25см= 2дм5см
Вправа 583(1)
6 = 600;
16 = 1600 ;
4 = 40000 ;
38 = 380000 ;
16 19 = 161900
74 3 = 740300
ІІІ. Королівство усних вправ
Мотивація навчальної діяльності
IV.Королівство «Відгадайка». Використовується технологія «Асоціативний кущ».
Задається ключові слова «Прямокутник» та «Квадрат».
Учням в конвертах даються слова, серед яких потрібно вибрати ті, які мають відношення до ключового слова.
Відгадайте загадки!
Він давно знайомий мій,
|
На квадрат я дуже схожий.
|
V.Королівство « Віртуозних обчислень»
Розв’язування вправ
Учні виконують біля дошки:
Обчислити:
а) 103:(52 – 15)б) (42 -23) ·52.
VI. Королівство «Вимірів» Заповніть таблиці
квадрат
|
прямокутник
|
VІI. Королівство «Фізичних вправ»
Фізкультхвилинка. Учні виконують вправи за відео.
VІIІ. Королівство « Геометрії»
На екрані зображені розміри кімнат.. Знайти найбільшу за площею кімнату.
IX. Королівство «Площ»
Практичне завдання.
В кожної групи є план будинку.
Проаналізуйте його.
Знайти площу кухні.
Знайти площу найбільшої кімнати
Яка кімната має більшу площу: кухня чи дитяча кімната? На скільки більшу?
Скільки штук кахельної плитки розміром 50см на 50см знадобиться, щоб покрити підлогу кухні?
Тестові завдання:
По одній дитині з групи виконують тестові завдання в Classroom
Додаткові завдання:
• Виконання завдань на картках
Розв’язання:
S = a * b
Розв’язання:
Р=4а
4а=64
а=64:4
а=16
S=162=256(см2)
Відповідь: площа квадрата 256 см2.
Х. Підсумки уроку. Рефлексія
ХІ. Домашнє завдання Запишіть, будь-ласка, домашнє завдання §21 № 585.
Практичне завдання: виміряйте вдома свою кімнати, запишіть її розміри у зошит та обчисліть її периметр та площу.
Урок закінчено. Дякую за увагу!