Мета:
- формування предметних компетентностей:
- формування ключових компетентностей:
Послідовність пошива швейного виробу жіночі тапці ( технологічна картка). Розкрій виробу.
Мета:
- формування предметних компетентностей:
- формування ключових компетентностей:
Наочність та обладнання: зразки виробів виконаних тапців, тканини, технологічні картки.
Тип уроку: застосування нових знань на практиці.
Методи навчання: бесіда, мозковий штурм, наочні, індивідуальна робота.
Міжпредметні зв’язки: екологія, матеріалознавство.
Завдання уроку: записати технологічну картку, розкроїти виріб ( практичне завдання).
Хід заняття:
І. Організаційна частина:
1. Визначення готовності учнів до уроку.
2. Створення психологічної атмосфери уроку:
Є хороший в нас урок –
Трудове навчання.
Лінуватись не дадуть,
Там одні старання.
Все уміють наші руки –
Шити сукні, шити брюки!
ІІ. Актуалізація навчальної діяльності учнів:
- Яке призначення жіночих тапців?
- Які бувають тапці за формою ?
-Яку тканину використовують для пошиття тапців?
- Чим можна оздобити тапці?
ІІІ. Мотивація навчальної діяльності учнів:
Вчитель (перегляд зразків тапців):
Подобаються вам ці тапці?
Як ви гадаєте знадобляться вам ці знання з цієї теми?
А ви б хотіли навчитися їх виготовляти?
Тоді давайте познайомимся з технологічною карткою тапців.
ІV. Повідомлення теми, мети i завдання уроку:
Послідовність пошива швейного виробу жіночі тапці ( технологічна картка). Розкрій виробу. (Учні записують у робочий зошит тему уроку).
V. Сприймання і усвідомлення нового матеріалу.
Добір матеріалів та інструментів;
Матеріали: можно використовувати старі джинси, плотні ткані (габілен).
Інструменти: ножиці, лекало, крейда.
Для тапців нам буде потрібно:
1. Основна тканина .
2. Синтепон.
3. Коса бійка.
Технологічна картка пошиву тапців |
|||
№ |
Вuдu операцій |
Ескіз |
Матеріали і інструменти |
1. |
Зробuтu розкрій всіх деталей виробу. |
|
Ножиці, лекало, тканина, крейда |
2. |
Зметати деталі крою виробу. |
|
Голка, нитки |
3. |
Зробити розкрій косої бійки . |
|
Ножиці, тканина, крейда |
4. |
Наметати косу бійку на деталі виробу (тапці). |
|
Голка, нитки |
6. |
Прокласти машиннuй шов на деталях виробу. |
|
Швейна машина |
7. |
З’єднати деталі виробу між собою машиннuм швом. |
|
Швейна машина |
8. |
Декоративна обробка, якщо передбачена за моделлю. |
|
Голка, нитки, прикраси |
VІ. Осмислення, узагальнення і систематизація нових знань (практичне завдання):
Інструктаж з ТБ:
Своє робоче місце при розкрою виробу слід організувати в такій послідовності:
1.Всі інструменти повинні лежати в одному місці;
2.Працювати слід в робочому одязі;
3.Роботу слід виконувати лише на поверхні столу;
4.За робочим столом слід сидіти прямо;
5.Світло повинно падати з лівого боку;
6. Ножиці слід передавати лезом до себе;
7.По закінченню роботи слід прибрати своє робоче місце.
Практичне завдання:
1.Розмічання деталей виробу.
2.Розкроїти деталі виробу( тапці).
VІІ. Підсумок заняття (рефлексія).
1. Які завдання були визначені сьогодні на уроці?
2. Чи справились ви з цим завданням?
3.Які труднощі виникли у вас під час виконання практичної роботи?
4.Які орієнтовні матеріальні затрати?
(Учениці висловлюють свою думку, після чого учитель робить висновок - узагальнення. Учитель відзначає найкращі роботи, вказує на помилки, які учні допустили під час роботи, та шляхи їх виправлення)
Виставлення оцінок (обґрунтування)
VІІІ. Оголошення домашнього завдання:
Зметати основні деталі окремо між собою.