Урок на тему: "Світ живих організмів".

Про матеріал
План-конспект уроку на тему: "Світ живих організмів" 5 клас "Пізнаємо природу".
Перегляд файлу

Дата ___________                                                                                     «Пізнаємо природу», 5 клас                                                                         

План-конспект уроку

ТЕМА. Світ живих організмів. Рівні організації життя.

МЕТА. Сформувати ключові компетентності:

  • природознавчу:з’ясувати ознаки, якими живі організми відрізняються від тіл неживої природи, основні групи живої природи та їхні особливості, спільні та відмінні ознаки різних груп організмів, рівні організації життя.
  • вільне володіння державною мовою: збагачення науковою термінологією «молекула»,  «клітина», «тканина», «біосфера», «ознаки живого»;
  • інформаційно-комунікаційної: уміння здійснювати інформаційний пошук в інтернеті, обробляти інформацію і робити висновки;
  • громадянської та соціальної: уміння співпрацювати під час групових та парних форм роботи;
  • культурної: здатність розуміти та цінувати творчі способи вираження ідей та емоцій через різні види мистецтва.

ОБЛАДНАННЯ І МАТЕРІАЛИ: ілюстрації, підручник, зошит, відеоматеріал.

БАЗОВІ ПОНЯТТЯ І ТЕРМІНИ: властивості живого організму, рівень організації життя, групи живої природи.

ТИП УРОКУ: засвоєння нових знань.

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ ЕТАП

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

  1. Бесіда

  •           Розгадайте ребус. Про яку з оболонок Землі ми будемо вести мову протягом наступних уроків?
  •           Що вам відомо про неї?

ІV. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

 

V. СПРИЙМАННЯ І УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Евристична бесіда з переглядом відеоматеріалу

- Що таке організм? (Це тіло живої природи).

- А як відрізнити організм від неживої природи?

- З чого складається тіло живої природи?

2. Складання схем

 

VІ. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1.Робота у зошиті з надрукованою основою (с.78)

2.Узагальнююча бесіда

- Які властивості притаманні живим істотам?

- Назвіть рівні організації живого.

- На які групи діляться усі організми?

VІІ. ПІДСУМКИ УРОКУ

VІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ДОМАШНЬОГО ЗАВДАННЯ

Параграф 43 опрацювати, зош.78. Творче завдання: створіть ребус на слова теми уроку, або виготовте лепбук «Рослиноїдні, хижі та всеїдні тварини».

 

 

 

docx
Додано
15 жовтня
Переглядів
49
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку