Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. с. Бандурове
Урок на тему: « Вчимося бути добрими людьми».
Учитель: Шепета Н.В.
Мета. Познайомити учнів з людськими чеснотами; формувати поняття
«добро», « доброта»; розвивати вміння творити добро, усувати появи
жорстокості у своїй поведінці; виховувати повагу та добре ставлення
до людей.
Хід уроку
І. Організація класу.
ІІ. Повідомлення теми та мети уроку.
Бути добрим – це вміти пробачати.
Бути добрим – це мати милосердя до інших людей.
Бути добрим –це закрити очі на прояви невдячності.
Бути добрим – це давати навіть тоді, коли нічого не отримуєш.
Отже і ми сьогодні на нашому першому уроці говоримо про добро.
ІІІ. Робота над темою уроку.
Сказав мудрець:
Живи, добро звершай!
Та нагород за це не вимагай!
Лише в добро
І в вищу правду віра
Людину відрізня
Від мавпи і від звіра.
Хай оживає істина стара –
Людина починається з добра.
Добрий – той, хто доброзичливо, приязно, чуйно ставиться до людей.
Добро – означає все позитивне в житті людини.
Коли народжується дитина, Бог запалює на небі нову зірку і посилає до дитинки ангела- охоронця. Уві сні ангел цілує дитя тричі: в чоло аби воно зростало розумним, в личко, щоб було красивим, та у груди- аби здоров’я та доброта вселилися в його тіло, серце. Але то легенда. Кожна людина – індивідуальність.
Учіться робити добро, воно дорожче від золота.
Добро – це найдорожчий скарб.
Не хвались сріблом, а хвались добром.
Гра «З якої це казки?»
Сидить півник на печі,
Їсть смачненькі калачі,
Тут лисичка прибігає,
Півника мерщій хапає.
Біжить котик рятувати
В лиса півника забрати.(«Котик і півник»)
Вигнав дід козу із хати,
Тай пішла вона блукати.
В зайця хату відібрала,
Всі козу ту виганяли.
Рак козуню ущипнув,
Зайця хатку повернув.
ІV. Закріплення вивченого матеріалу.
А) Попереду вас іде дідусь. В одній руці у нього важка сумка, у другій – паличка. Старенький зупинився відпочити, поставив сумку і паличку біля будинку. Раптом палиця упала. Ви проходите поруч і все це бачите. Що ви зробите?
Б) На подвір’ї грався маленький хлопчик. Його мама сиділа на лавці і в’язала шапочку. Хлопчик побіг за м’ячем, упав, забив коліно, лежить і плаче. Ви сидите навпроти. Що ви зробите?
2. Робота над змістом вірша.
Весело у світ дивіться,
Сум од себе проженіть.
Встали в ранці - усміхніться
І добро весь день творіть.
Усмішка, неначе сонце,
Світло і тепло дає.
Як загляне у віконце,
Зразу радісно стає.
3.Складання вірша про те, яким треба бути в житті.
Щедро ллє проміння сонце
У твоє й моє …( віконце).
Щоб в теплі ми виростали
Й світло людям …(дарували)
І в душі завжди неси,
Теплий промінь …(доброти)!
V. Підсумок уроку.
1. Гра «Серце».
Встановити відповідність.
Чорне зло
Червоне, велике добро
Мати з Петриком сіли у вагон і їдуть у далеке південне місто, на берег теплого моря,- відпочивати.
Вечоріло. Мати постелила на одній лавці собі, на другій- Петрикові. Хлопчик з’їв смачну булочку і яблуко. Ліг на м’яку подушку й питає матір:
Для кожного з вас Фея Доброти передала пам’ятки « Правила доброти». Ви повинні ці пам’ятки вивчити, запам’ятати і дотримуватися їх.
Правила доброти.